Aparat za peko kruha

vanesag  

član od: 2.11.2004

sporočila: 18

10. feb 2005 21:14

Vesna in Veri hvala za odgovor.Vedno bolj sem odločena,da ga bom tudi jaz kupila,seveda pa se je trebaše odločit katerega. vanesa

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. feb 2005 21:32

Kenwood je zakon. Vesna Vesna Milek Recko

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

11. feb 2005 7:33

Ja, tudi jaz sem s Kenwoodom zelo zadovoljna. O, o, o, kako je danes zjutraj v kuhinji dišalo po sveže pečenem kruhu. Nisem mogla kaj, da krajček ne bi romal z mano v službo. Palma

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

11. feb 2005 7:57

Hvala Veri za odgovor. Če še kdo kaj ve o SUHI KVASNI MEŠANICI naj mi prosim pove. Zdenka

gamet  

član od: 11.2.2005

sporočila: 1

11. feb 2005 14:40

Lp! Na srečolovu sem za nagrado dobila aparat za peko kruha znamke Sanyo. Zraven ni bilo priloženih navodil. Kaj mi lahko kdo pomaga? Ne vem niti kako nas se zraven spravim. Hvala gamet

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. feb 2005 15:37

http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4601 http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4559 http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?kategorija=os Pa prve strani poglej. Če je kruh vdrt, je preveč kvasa ali vode ali obojega. Več kot je tvoj kruhomat zmogljiv, ne smeš dat stvari not, sicer bo šlo čez. Nekje mora pisat, za kok kruha je (ali pa za koliko moke - iz 500 g moke dobiš 800-900 g kruha). Vedno daš najprej tekočino, potem moko, potem pa ostalo, lalhko delaš s svežim ali suhim kvasom. Ne pozabi na sol, ne smeš izpustit, sladkor pa lahko. Lahko dodajaš začimbe, oreške, mlečne izdelke, jajca (ta in ostale mokre stvari se odštejejo od tekočine). Pa probaj! Poglej katere programe ima (to ti piše zraven gumbov. Veri

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

11. feb 2005 16:45

Veri! Ali sem prav razumela, da so droži posušeno neslano testo? Iz katere moke si jih naredila? Razloži mi, prosim, cel postopek, ker se mi niti ne sanja, kako to izgleda. barbara

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. feb 2005 21:20

Brabara, prav si razumela. Če uporabiš slano testo, bo vzhajanje počasnejše in ker kar nekaj časa zdržijo posušene, se po mojem splača 1x naredit lepo neslano testo, pa maš mir za precej časa:) Vsaj tako sem jaz naredila. Vzameš, moko, kvas, ki ga malo stopipš v vodi, ni pa treba nič dat vzjhajat (Goljat pravi da to pri kupljenem kvasu sploh ni potrebno, ker je zanesljiv - to so delali včasih, ker kvas ni vedno vzhajal) in z vodo zamesiš malo trše testo, ga razdeliš na hlebčke, ki jih sploščiš, jaz sem delal velikost moške dlani (ne moje, je pramala:)) in daš na toplo sušit (jaz sem dala na krušno peč, ker jo ravno mamo, bo pa radiator ravno tako v redu, če ti ne bo kak kuža dol pojedu...). Za droži vedno piše, da so gospodinje postrgale ostanke tsta in jih posušile, ampak ker jaz delam navadno manjše količine testa in ga dolgo gnetem, nikoli nič ne ostane na posodi, zato sem tudi rajši šla droži kar posebej naredit. Lahko pa tudi tako, če vam ostane kaj testa na posodi, na moji nikoli ne... Sicer je tu s poimenovanjem prava zbrka, eni rečejo droži samo posušenemu testu, drugi pa vsem kvasnim nadomestkom (kislo testo, ferment...) Jaz se držim tega, da rečem droži samo temu, da mi je lažje, ampak sploh ne pravim, da je to edino prav:) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. feb 2005 23:10

Mamin je kupila kruhopekeca! Svega i svašta, nikoli si ne bi mislila, da ga bo res kupila! Sem prav ponosna:) Verjetno ga bomo meli na morju, če ga bo hotela dat od hiše:) No, jaz se nič ne pritožujem, če bo na morju, saj je tam pekarna, ki peče eno samo vrsto kruha - beli kruh... Sem ji že poslala par receptov, saj se mi je takoj potožila, da po tistih iz knjižice, ki je zraven ne rata prav - se vam sliši znano?:) Sem ji poslala tudi recept za krofe, čeprav ne mara preveč cvrtja, ampak kako potico bo pa gotovo nareidla:) Skratka množimo se ko zajčki:) Veri

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

13. feb 2005 10:42

Punce, zdaj pa imam dovolj! Ste me pripravile tako daleč s tem "kruhopekom", da sem ga zjutraj nabavila v Intersparu, je v akciji, CLATRONIC BBA 2605! Cena:9.980,00sit. Me boste morale prenašati, ker bom vsak dan preizkušala kaj novega in vas nadlegovala z vprašanji in komentirala, kako mi je kaj uspelo ali ni uspelo! Pa vedno sem prisegala samo na "star" način priprave kruha! Bomo videli! Danes sem namreč v službi do 19.00 ure, nekje po 20.00 uri se bo že peklo! Jutri sporočim rezultate! Lep pozdrav vsem! Galja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti