Aparat za peko kruha

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. feb 2005 20:17

Moje poročilo: temno kislo testo uspelo:) svetlo kislo testo splesnelo:( Po mojem se je g. Goljat zmotil v knjigi, ker temno testo delaš s četrt litra vode in toliko moke, svetlo pa z enim litrom... No, bo pa drugič:) kvasno-solna emulzija uspela:) samo tudi s tem preveč vzhaja... Pirin kruh sem ravno včeraj delala, na dolgem programu mi še vedno vse preveč vzhaja... Na kratkem pa so že pravi hribčki na kruhih:) Hočem hribčejk še pri polnozrnatih na dolgem programu!!! A kdo ve, kako? Sicer bi se pa rada danes postopila pečt preste:) Na roke seveda:) Upam,d a bo čas... Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. feb 2005 20:29

Aja, pozabla napisat: droži tudi uspele. Pa še razlika med kislim testom in drožmi: kislo testo je testo, vlažno, kislo, pokvarljiva roba, velikokrat ne rata, hoče met toplo, delajo mikiči (ljubkovalno ime za mikroorganizme) in se dela iz neke tekočine in moke in eventuelno je zraven še kako sredstvo za zakisanje (jogurt, kislo mleko, čebula, kaj jaz vem, kaj še vse, nisem še glih stručko:)...), če ni že sama tekočina taka, da to omogoča (to je bila tudi verjetno moja napaka pri svetlem kislem testu, ker sem dala kupljen jabolčni sok - pasteriziran - torej je bilo vse not mrtvo...zato zdaj lahko rečem, da organizmi definitivno izhajajo od soka, ne od moke:) - na napakah se učimo, dobesedno:) droži pa so samo posušeno neslano! krušno testo - narediš male hlebčke, jih sploščiš in na toplem posušiš - če si jaz, jih moraš še 1x vmes potlačit, ker so mi seveda vzhajali v obliko letečega krožnika, barabe male... To potem, ko je suho lepo spraviš in ko rabiš nadrobiš v mlačno vodo, da se razmoči in uporabipš namesto kvasa, samo čas vzhajanja je daljši (jaz sem jih nadrobila že pred spravljanjem, da mi jih je več šlo v škatlo). Ker pa nekateri droži spravljajo tudi v mokrem stanju, je meja med tema dvema zadevama zelo tenka... Tudi nekateri rečejo tako, drugi drugače, moje razumevanje izhaja iz knjige od Goljata, sama nič ne trdim zagotovo, ker sem še mald ukaželjen kruhopekec:) Veri

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

7. feb 2005 21:14

Veri in ostali!Odslej lahko moja prizadevanja v zvezi s peko polnozrnatih kruhov in kruhov nasploh tudi vidite,primerjate s svojimi in morda tako prej pridemo do cilja.Torej moje fotke so na http://aki1.moj-album.com upam,da jih najdete.lp Aki

vanesag  

član od: 2.11.2004

sporočila: 18

8. feb 2005 12:53

Jaz takega aparata sicer nimam,čeprav sem že večkrat premišljevala,da bi ga kupila.Vendar pa mi nekaj ni jasno pri tem aparatu,kar je tudi razlog,da ga ne kupim.Ko sem pa TV gledala reklamo za ta aparat, sem opazila da vzame nastavek za mešanje testa ven,ko je kruh že pečen oz.ga je potegnila iz pečenega kruha.Ali je potem v sredini kruha luknja? vanesa

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. feb 2005 19:00

Aki, superca! Ja Vanesa, malo pa je res liknjice ampak ne moti cisto nic. Kruh je tako dober in ce kupis se pravi aparat je zadeva zelo uporabna. lp Vesna Vesna Milek Recko

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. feb 2005 12:50

Hihi, celo moja mami, ki je priznano netehnični tip, se je navdušila nad tem:) Sem ji med najinim pogovorom spekla ajdov kruh v mojem kruhopekcu in je bil tako lep in dober, da je bila čisto navdušena! aki, bom pregledala:) Luknja je pa navadno res majhna, ne moti, pa še na sp. strani je. Vseeno pa da ne bi preveč pogrešala mesenja, sem naredila preste in ciabbatto! Prest je bilo ogroooomno (na srečo mi je pomagal fant), ampak so skoraj vse že šle... Veri

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

10. feb 2005 7:30

V nekaj receptih ki so priloženi mojemu kruhomatu je sestavina poleg suhega kvasa še: SUHA KVASNA MEŠANICA (predvsem pri rženih kruhih). V trgovinah sem vse preiskala, pa nisem našla nič. Kaj je to. Ali mi lahko kdo pomaga. Hvala in pozdravček. Zdenka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. feb 2005 12:06

aki, sem pogledala tvoje kruhke! So čisto taki kot moji!!! Svega i svašta, a ne?;) Samo na mešanih z navadno belo moko, dobim lep velik hribček, drugje so pa taki - ravni... Res moram naštudirat ta kvas... Ker na roke naredim polnozrnate, ki majo prav lepo obliko... No, bo še, počasi, a ne?;) Za zdaj sem vesela že za to, ker mi mešani lepo uspejo, čeprav me dolgi program še heca... Joj, zdaj pa da posvarim vse, ki bi se podstopile delat testo v kruhomatu, da ni ravno dobro, da pozabite nanj (oz. v mojem primeru, da po nesreči zaspite:) Splloh če vam vse tako rado vzaja kot meni... vse je šlo čez, čez posodo, do pokrova (dobesedno, po stenah... Saj se hitro očisti, ker ni bilo zapečeno, ampak bi bila vseeno hitreje, če bi naredila kar na roke:=) Zato sem naslednjo rundo naredila kar tako:) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. feb 2005 13:29

szdenka, suha kvasna mešanica pri rženih kruhih bi pa znalo bit kislo testo v prahu(+kvas), ki ga prodajajo v tujini, ne vem kje, ne hodim dosti v Avstrijo, baje v Sparu in trgovinah z zdravo hrano, ampak ne pri nas! Jaz bi na tvojem mestu poizkusila z navadnim suhim kvasom, če pa ne bi dobro vzhajalo, bi pa naredila droži ali kislo testo sama in to dodala... Kaj več ti ne vem pomagat. Lahko probaš tudi zmešat suhi kvasi in vinski kamen ali sodo bikarbono (to sta dve razliočni stavri, sta pa obe sestavini pecilnega praška). Mogoče bo vseeno ratalo, čeprav to ni to... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti