Aparat za peko kruha

capala  

član od: 15.9.2003

sporočila: 75

30. jan 2005 12:01

Ne vem, če je že bilo zapisano ali ne,ampak nisem najdla v vseh teh postih. Moja mama ima aparat za peko kruha in sicer Clatronic jaz pa Bomann. S Clatronicom nimam nobenih problemov in je kruh tak kot mora bit, pri aparatu Bomann pa se vedno na sredini vsede skupaj . Zakaj? Probala sem že vse mogoče in na koncu obupala. Prosim za pomoč! Hvala vsem. Lep pozdrav capala

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. feb 2005 10:50

Hojla, kruhopeki/ce! Ratal mi je kruh z velikoooo kapico, lep za slikat! Delala sem ajdovega - 330 ml mlačne vode, 400g bele, 100 ajdove moke, cca 10-15 g kvasa, žlička soli, žlička sladkorja, hitri program. Ne vem, kako da zdaj je pa ratalo... Res je, da sem delala kruh za očeta in sem testo, ki sem jo preimenovala v žensko (za vsak slučaj) lepo prosila, da naj 1x pa le naredi kapico, ko je ravno za njega... In je ratalo! Razlika je bila edino v tem, da sem ves čas bila v kuhinji in malo ropotala okoli stroja, mogoče je bilo ravno tresenje tisto, ki je prej manjkalo in je zato preveč vzhajal... Zdaj moram samo še naštiudirat polnozrnate kruhe na programu za polnozrnat kruh... Ima katera zanesljivo varianto za kruh s kapico iz polnozrnate moke na dolgih programih? Capala, očitno Bomann dalj časa vzhaja in zato se kruh bolj dvigne in potem pade skup. Imam iste probleme, pa čeprav drug stroj, ni stroj kriv, ampak ga je pa očitno treba spoznat (in sebe, ča maš kak vpliv na razmnoževanje kvasovk...:) probaj dat manj kvasa v Bomana kot v Clatronica, tudi oblika posode igra vlogo... Za to, da ima vdolbino vsi pravijo, da je preveč kvasa ali takočine (ali obojega). če ti kaj rata, povej! Veri

capala  

član od: 15.9.2003

sporočila: 75

2. feb 2005 9:29

Veri, končno mi je ratalo spečt lep kruh in sicer na hitrem programu, zakaj pa na ostalih programih ne gre pa nimam pojma, sem obupala, zato ga zdaj pečem na hitrem. Moram pa priznat, da je tisti iz Clatronica boljsi, ceprav tudi ta ni slab. capala

capala  

član od: 15.9.2003

sporočila: 75

2. feb 2005 9:32

Veri, končno mi je ratalo spečt lep kruh in sicer na hitrem programu, zakaj pa na ostalih programih ne gre pa nimam pojma, sem obupala, zato ga zdaj pečem na hitrem. Moram pa priznat, da je tisti iz Clatronica boljsi, ceprav tudi ta ni slab. capala

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. feb 2005 11:12

capala, čestitam! Jaz sem danes še 1x za ziher probala ajdov kruh na hitrem programu, tokrat s timerjem in spet ma lep, celo še večji hribček! Jutri pa spet probam z raznimi polnozrnatimi variantami, držte pesti! Droži se že sušijo, kislo testo se dela, kvasno solna razstopina tudi oz. je že gotova in jo je treba porabit... Danes pa pizza party:) Veri

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

2. feb 2005 12:53

Pozdravljena Veri in vsi ostali navdušenci nad domačo peko kruha v aparatu! Z Reco sta me navdušili in tako sem prejšnji teden tudi jaz kupila ta aparat v Merkurju. Seveda sem ga do danes že parkrat preizkusila in sem nad njim zelo navdušena, kakor tudi vsi domači. Malo se jezim še s kvasom, ket tudi meni rado malo preveč vzhaja, vendar sem pa že naredila lep kruh z veliko kapico. Veselo preizkušam recepte, ki sem jih dobila na tem forumu. Čez vikend pa bom poskusila naredit s polnozrnate moke in semeni. Upam, da mi uspe. Tudi svakinjo sem navdušila s tem aparatom, pravi, da ga bo kupila. Tudi sama se sprašujem kaj bodo pa pekarne delale, če ga bomo počasi že vsi pekli doma? Lp Palma

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. feb 2005 14:08

V merkurju imajo akcijo le se do 5.2.2005. Pohitite! Vceraj so jih imeli se polno.(v ljubljanskem BTC-ju). Me pa zelo veseli, da vam je uspelo. lp Vesna Vesna Milek Recko

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

2. feb 2005 14:34

Bernarda, mislim, da je Kranju najbližji mlin v Prebačevem (Planina-Čirče-Prebačevo, če si slučajno bolj sveža v KR :))). Sredi naselja je tabla do pizzerije Mlin, mlin je pa takoj tam. Če me spomin ne vara, dela samo do 17h. Cene so pa ugodne. Natassa

capala  

član od: 15.9.2003

sporočila: 75

2. feb 2005 14:43

Jaz sem danes naredila zeliscni kruh in moram priznat, da je odlični, le na hitrem programu vse pečem, ker pri ostalih mi ne rata, pa ne vem zakaj ne.Če še bom dolgo pekla kruh in eksperimentirala različne okuse, se bodo po mojem kilce prehitro nabrale ;o))) Lp vsem kruhopekom! capala

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

6. feb 2005 15:32

Veri,kaj se dogaja z drožmi,s kislim testom(mimogrede mi zaupaš razliko ,uporabo in recept?) Jaz sem bila z mojin pirinim kruhom,pečenim na programu za polnozrnat kruh kar zadovoljna.Mislim čisto zadovoljna še ne,ampak kar.Malo manj je vzhajal in verjetno zato se tudi ni močno vgraznil.Sem naredila fotko za primerjavo.Škoda da ne morem poslat na forum.Lp vsem kruhopekicam in kruhopekom. Aki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti