Aparat za peko kruha

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

21. jan 2005 14:00

Danes sem imela tudi jaz nočno peko in sicer po Recinem receptu (koruzna varianta).Vse je bilo OK. Kruh je zelo dober,vendar ker imam raje polnozrnate variante ali vsaj črne,bi prosila za tako ziher razmerje.Te moke rabijo več tekočine.Ali obstaja pravilo koliko več?Če ima katera te stvari dobro sprobane se priporočam za kak nasvet,predvsem glede razmerja.Saj mi zelo dobro ratujejo ampak kape pa nimain tudi spodnji del kruha je vidno bolj seseden kot zgornjidel. Verjetno zato,ker so to pač težje moke.Prosim za komentarje!En lep kruharski pozdrav Aki

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. jan 2005 14:32

Tudi na Kenwoodu je tako, saj tako je lažje kot če bi moral vse računat. Nastaviš, kdaj (torej čez koliko časa) hočeš met gotov kruh, ne pa kdaj naj začne delat. Izi:) Jaz delam navadno kruh iz težkih mok in mi preveč vzhaja in zato se na koncu malo vdre, količina vodej je pa 330 do 350 ml, jaz sem dala kar 330 ml tudi za intesovo moko iz celega zrna. Kruh je bil zelo dober, res pa nima lepega hribčka. Bo treba še malo sprobavat. Ne spijejo pa toliko več tele moek, očitno... Je bil čisto dovolj sočen, več bi bilo že preveč... Veri Sporočilo je spremenil(a) Veri dne 21. jan 2005 14:34:34

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. jan 2005 15:09

Moram rect, da sem pri 500 gr moke vedno dala le 330 mll tekocine. Tudi pri tistih mokah ki so tezje. Kruh je bil malo nizji, malce bolj zbit a odlicen in imel je ravno tako kapico. Malo glej kaj se med mesenjem dogaja in probaj sproti popravljat. lp Vesna Vesna Milek Recko

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

21. jan 2005 18:56

Jaz sem danes delala kruh s suhimi paradižniki, dala sem pa 3 vrste moke - belo, ajdovo in moko iz celega zrna. Na vse sem dala 330 ml vode. Pa je kruh zelo rahel in dober. Dana

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

21. jan 2005 20:51

Reca, a bi bila tako prijazna pa mi napisala kako dolgi so časi pri tebi na Kenwoodu, vsaj za hitri program? Kajti tašča ima nek čuden avtomat (Quigg), brez slovenskih navodil, sedaj so se pa še nemška izgubila. Ta ima 10 programov, nikjer ne morem podaljšati pečenja... Danes sem naredila kruh po tvojem receptu, krasen je, lepo visok, samo skorja mi je prišla malo trša, ker je bil po vrhu zelo bled pa sem mislila da še ni dovolj pečen in sem 2x po 20 minut podaljšala, tako da sem dala na program pečenje in ga potem ustavila. Ker bi rada naredila še kakega kdaj, bi rada primerjala čase. Najlepša hvala lp, Marija

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. jan 2005 22:19

Kratek program na Kenwoodu dela vse skupaj z mesenjem vzhajanjem in pecenjem 1 uro. Jaz navadno peko podaljsam za 20 minut. Je pa tudi po eni uri dober, le malo manj zapecen je. lp Vesna Vesna Milek Recko

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. jan 2005 23:55

Reca, tudi jaz dam 330 ml tekočine, vedno, čeprav na moki piše,d a daj 350. Kruh je čisto ok, kar se tiče rahlosti, sočnosti, vse, samo preveč vzhaja, pride pri mešanem kruhu 1:4 do vrha posode, da sem se bala,d a bo šel čez, pa sem res natančno tehtala in merila (dobra laboratorijska praksa:)! Meni vedno vse preveč vzhaja, zato bom danes probala s polovico od 25gramskega kvasa - torej z 12,5 grama! Potem pa če bo še ta preveč vzhajal, pa res ne vem, kaj naj... Sem očetu to pisala, pa je rekel, da je problem, ker sta in kruh in kruhopek moškega spola in da naj testo poimenujem v žensko, pa ne bo toliko vzhajalo... Fajn so starši s smislom za humor, a ne?:) Bom mogoče danes probala, če bo palilo:) Sicer je pa kruh iz celega pšeničnega zrna z žlico kisle smetane super! Danes bom dodala še semena! Pa mogoče kako začimbico... Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. jan 2005 8:09

Pri nas odkar imamo aparat pojemo kar precej vec kruha kot prej. Obcasno se vedno mesim na roke in pecem v pecici. Kar tako za gust. Kvasa nikoli ne tehtam in ga dam tako na oc pa ni nikoli problemov da nebi vzhajal. Prej prevec kot premalo. Pa saj ima kvas polno B vitamina in ni nic narobe ce ga je malo vec, da le ne gre cez posodo. A si mogoce kdaj probala samo iz drozmi? Meni se okus takega kruha zdi se boljsi. Vesna Vesna Milek Recko

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

22. jan 2005 9:04

Reca, je možno, da mi aparat ne zapeče kruha ker ne tesni dobro? Ko sem natančno pregledala aparat sem opazila da ima pokrov kar zamaknjen. Pofl pač. :) Tukaj je hitri program z vsemi postopki dolg pa 1.20, samo moti me ker ne morem nastavit zapečenosti... lp, Marija

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. jan 2005 10:06

Pa daj na podaljsano peko za kake 20 minut. Ce imas obcutek da je s pokrovom kaj narobe ga nesi na servis sploh, ce je se v garanciji. No in jaz sem enkrat, ko je bil nas aparat se nov tudo klicala proizvajalca, oz. pooblascenca in sva se kar dolgo pogovarjala okrog peke. alo poglej po knjizici z navodili in poisci kaksno telefonsko. Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti