Aparat za peko kruha

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

22. jan 2005 10:23

Saj speče ga, ima skorjico, samo je zame preveč bleda in potem nikakor ne morem nastavit na nobenem programu tako, da bi mi ga še malo zapekel. Aparat pa je bil kupljen bogve kje, sploh ne Sloveniji, tako da se niti ne mislim kaj preveč trudit. Sem brskala po internetu pa tudi svoje uradne strani nima proizvajalec. Aparat je imel sicer nemška navodila pa so še tista poniknila bogve kam. Ko bova sama na svojem bom nabavila enega Kenwooda pa bo. Hvala za odgovore Reca in pa za tvoj recept za kruh, ker je res primeren za katerikoli aparat. lp, Marija

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

22. jan 2005 10:59

Hvala za pojasnila glede zamika peke- saj bi se mi lahko posvetilo, ne! Jutri zjutraj me bo čakal topel kruhek. Še nekaj... na daljšem programu tudi moj kruhek ni imel kapice, temveč je bil na eni strani vbočen , pa sem dala samo 1/2 kocke kvasa (20g). Veri, čakam tvoje poročilo, ko bo kruh s polovično dozo kvasa pečen. barbara

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

22. jan 2005 12:32

Hvala vsem za pojasnila glede polnozrnatih kruhov,tako da glede tekočine ne bom več v dvomih in bom sprobavala le programe.Zdi se mi da se na mojem perfektu obnese bolj bel kruh na hitrem programu,polnozrnati pa na osnovnem.Težko rečem,ker dajem vedno različne mešanice.Nekaj časa bom eksperimentirala z konstantno enakimi. Me zanima ali ste opazile kakšne razlike med obema svežima kvasoma-je kateri boljši? Menda pa kruh lepše vzhaja na dan ko je plod ali cvet po setvenem koledarju (pride prav če preizkušaš in primerjaš) pečeš ga pa itak ko ga rabiš. Aki

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. jan 2005 17:03

Aki, preverjeno in zelo drzi.Danes sem v Leklercu malo gledala aparate. Res je pestra izbira. Od tistih cisto poceni, pa do takih okrog 25 jurckov. Tisti cenejsi imajo res manj nastavitev kot draziji. Je pa to cisto odvisno od posameznika zakaj ga bo rabil. Moja kolegica vedno stoka ker nima hitrega programa takrat pa, ko ga je kupovala sploh ni vedela kako stvar laufa. Vcasih je bolje malo pocakat in se dobro pozanimat o vsem. Pa da ne bom prepametna. Tudi jaz nisem vedla kaj dosti. Imela sem samo sreco. Vesna Vesna Milek Recko

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. jan 2005 20:40

Reca, tudi jaz nimam problemov, da bi premalo vzhajal, ampak VEDNO preveč! Barbara, izvoli: Poročilo: kruh iz polnozrnate moke s semeni, pečen na programu 4 (za polnozrnate kruhe) z 1/4 kocke kvasa (cca 10 g), je - ne boste verjeli - ŠE VEDNO PREVEČ VZHAJAL!!! Je boljše, to se vidi, ampak je še zmeraj rahlo vbočen na sredini in visok ob robu... Danes bom res testo krstila za žensko, sem že čisto obupana:) Pri meni je očitno drugačen koledar... Kadar je kruh na eni strani nižji kot na drugi, je lahko razlog premalo tekočine, piše v mojih navodilih. Lahko pa da je tudi tebi preveč vzhajal in se je na eni strani pač bolj povesil kot na drugi, meni se navadno kar simetrično, tako da ne vem. Galyka, če se bosta kmalu selila, se ti verjetno splača aparat kupit že zdaj, to sva midva naredila, čeprav bo tudi še malo trajalo, ampak zdaj je precej cenejši... Veri

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

22. jan 2005 20:53

Veri, nič ne kaže da se bova, ampak kakor sebe poznam, ni dvakrat za rečt da ga bom vseeno kupila, pa če mi samo stoji v omari. ;) Ti praviš da je tale v Merkurju dober, čeprav ima relativno nizko ceno? Ker sem gledala enega v Bigbangu, model bm258 za približno 29.000, ampak potem ko sem ga primerjala na njihovi uradni strani s tem bm200 (Merkur) ne najdem nobene razlike, razen v ohišju. lp, Marija

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

22. jan 2005 22:35

Mislim,da cena ni vedno zagotovilo za kvaliteto.Več ali manj imajo sorodne programe in odvisno je kako so ti programi nastavljeni.Tudi moj perfekt bele kruhe super speče in tudi črni mi lepo vzhajajo potem mi pa vedno malo dol pade,tako da nima nikoli kapce(kot pri belem).Ali pa je to pri polnozrnatem normalno??? Poskusila bom na različnih programih s konstantnimi sestavinami in količinami(500g moke, 330 ml tekočine.Kvasa sem vedno dajala 20g oz. 1/2 velike kocke.Kaj pravite naj dam le 1/4??Ko bom pa kupovala naslednji aparat bo pa zagotovo kenwood,ker je pa na tem forumu že tako naštudiran po Recini zaslugi,da je to najbolj" zihr" varijanta in ne več sreča.LP Aki

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

23. jan 2005 0:19

Galyka, tale iz Merkurja je čisto isti kot tisti iz Bigbanga za 29.000! Preverjeno, ker sem tele Kenwoode res prešnofala do konca, ker je bil prvo mišljen za očetovo darilo... Je še boljši kot tisti za 23.000 v Bigbangu ali BOFu, ker ima gumb za izklop zaslona, ki ga tisti nima, je pa fajn, ker ga imaš potem lahko skoz vštekanega. Saj zdaj ga jaz skoz okoli nosim, ampak ko se preseliva, bo mel pa stalno mesto na enem pultu in bo kraljeval:) in pekel! No, zdaj greva kuhat eno ornk kosilo in seveda kruhek:) Verjetno spet enega polnozrnatega, jutri pa še dva an roke, za fantove starše: čebulnega za fotra in žafranovega za mami... Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

23. jan 2005 2:03

Tolk govorimo o tem kruhu, da se mi ob tejle jutranji (nocni) uri sline cedijo. Veri, res me zanima, kako bi bilo s tvojim vzhajanjem, ce bi dala samo drozi. Jaz sem jih dajala v konbinaciji s kvasom in kruhek je bil bozanski. Samo z drozmi pa nisem probala, ker jih trenutno nimam na zalogi. Bo treba spet kaj nardit. Vesna Vesna Milek Recko

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

23. jan 2005 9:57

Veri, daj mi še zaupaj kako se ne zredite ob tako dobrih kruhih? ;) lp, Marija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti