Aparat za peko kruha

damjana1  

član od: 17.10.2002

sporočila: 28

13. okt 2004 13:07

Nejeverni Tomaži naj kar poskušajo, če se ne morejo ničesar naučiti na napakah drugih ;-)). Tako kot tisti ki je dal jajca v mikrovalovko, čeprav na navodilih lepo piše da se to ne sme ;-)). Župca, mene pa zanima kako si tale kruh s paškim sirom naredila (paškega sicer nimam, mogoče bi bil pa kateri drug tudi dober) - približne količine skute, sira, vode, moke?

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

13. okt 2004 13:48

Ja, za bolj točne podatke moram malo doma pogledat, ker sem recept priredila iz recepta za sladko kvašeno testo. V glavnem se lahko držite recepta za 50 dkg moke, ki ga je ena od vas mojstric tukaj že napisala, potem pa takole od oka - 2 žlici skute, 1 jajce, morda še 5 dkg masla, če je skuta pusta ter 3 zvrhane žlice narezanega oz. zdrobljenega paškega sira. Ker so to mokre sestavine, je potrebno dodati več moke - po občutku. Za bolj točen recept ga bom pa še enkrat naredila z navadnim naribanim sirom (za pizzo recimo) in vam sporočim točne količine. Tehle 50 dkg je začetnih ravno zato, da zaradi dodajanja moke ne pridem čez rob.

Neya  

član od: 10.10.2004

sporočila: 9

13. okt 2004 15:43

pri nas doma imamo tudi ta pekač kruha, k morš v njega dat sestavine, pol pa sam use nardi! Neya Sporočilo je spremenil(a) Neya dne 13. okt 2004 15:43:55

keyj  

član od: 17.9.2004

sporočila: 91

14. okt 2004 8:38

Jaz dam kruh iz aparata tudi v škrinjo in po potrebi ga vzamem ven, in moram povedati da je full dober kot sveži ko se odtali. župca ta recept pa bom še jaz sprobala, se mi zdi kar najma njam. lep dan keyj

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

14. okt 2004 10:26

Prosim, počakajte do vikenda, ko lačna študentarija pride domov in zaženemo stroj ter damo vago ven iz predala. Moram pa priznat, da se mi že danes sline cedijo, ker je mrzlo in ko je mrzlo, sem lačna in ko sem lačna, mislim na same dobre stvari za pojest. Tale forum je pa sploh strup za prazen želodec, kajne? Čao vsem, Župca

McBobo  

član od: 4.10.2004

sporočila: 17

15. okt 2004 10:38

No, sem malo odsoten s tegale foruma, ker smo se pri nas kar malo preobjedli kruha, pa se je ustavila peka z avtomatom za nekaj dni. Pa še žena je prinesla trgovinski kruh, pa še ta je začel ostajati. Včeraj pojedli 4 dni star kruh iz avtomata, ki sem ga naredil po receptu opisanem v enem izmed mojih prejšnjih postov, pa je bil še zmeraj užiten-še vedno dovolj mehak za jest. Trgovinski, ki ima sredico kot bi bila pena, je sicer 1 dan božanski, drugi dan pa ko se posuši, se začne odrivati z njegovo uporabo do konca, dokler ne gre psu pod gobec. Zakaj kupola? V navodilih piše, da kruh, ki pogleda čez rob, postane zapečen tudi zgoraj-kupola. Zato bi tudi jaz rad to dosegel. In ne vem, zakaj bi bilo to tako narobe, da bi to dosegel? Sem pač zelo "picajzlast" in rad stvari naredim "u nulo". In ker je 550 g moke malo premalo, da bi pogledala kupola čez rob, bom jutri, ko bom spet pekel, poizkusil s 600g, kar mislim, da bo ravno dovolj in ne preveč. Upam. Malo bom povečal tudi količino vode, ostalo ostane isto. Bom poročal, če je to to. Župca, ti si pa inštaliraj kakšen firewall-požarni zid, pa do tega ne bo več prihajalo. Recimo Zone Alarm ali SyGate, ki sta free-zastonj. V mojih začetkih, ko sem šele dobil internet, se je tudi meni po parih mesecih isto zgodilo-60.000sit, ki pa sem jih reklamiralin mi ni bilo treba plačati teh stroškov interneta. So mi pa zaukazali, da si moram inštalirati firewall in od takrat imam mir pred vdori. Pa seveda inštaliri si kakšen antivirusni program. Pa boš več ali manj imela mir pred previsokimi računi vsaj za internet. Tonni, si že izprakticiral tisto naj kombinacijo sestavin? McBobo

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

15. okt 2004 14:31

McBobo, hvala za nasvete glede virusijade. Imam že instalirano, upam da bo vse v redu. To pa je tolažba, da nisem edina bila okužena. Vsekakor pa glede tvoje kupole, jaz največkrat pečem kruh iz 60 dkg moke in ima lepo kupolo - kapico. Ampak tudi pri 50 dkg to drži. Nimam rada preveč zapečenega kruha in pečem vedno pri I možnosti porjavitve. Sem pa zopet prišla na eno idejo, ker sem zelo lačna. Na forumu sem prebrala, da je dobro testo za pizzo najmanj enkrat vzhajano. Če pridem domov in grem delat testo v kruhomatu, bo predolgo trajalo. Kaj pa če bi ga naredila zjutraj pred službo in ga kar pustila v aparatu, da vzhaja do konca službe? Je katera- kateri že probal-a? Programirati si namreč ne upam, če ni nikogar doma. Lep vikend vsem, Župca

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

15. okt 2004 15:40

To smo pa mi delali na morju. Dala sem vse v aparat in smo prišli kadar pač smo prišli. In glej ga zlomka, bilo je krasno. Tako sem dala v aparat tudi vse sestavine za potico (za testo namreč) in ko smo se priklatili nazaj sem testo razvaljala, nadevala in spekla krasno potičko. Kar korajžno. lp Vesna Vesna Milek Recko

tonni  

član od: 10.10.2004

sporočila: 11

18. okt 2004 6:14

McBobo,jaz sem poskusil z 70 dkg moke,420 ml vode,2 zlici olja,zavitek suhega kvasa,2 zlicki soli, zlicko sladkorja pa mi pride do vrha modela,cez pa ne.Mislim,da ima hitri program malo premalo casa za vzhajanje.Mogoce je pa se kaksna druga finta.Ce ti bo mogoce uspelo napisi. tonni

McBobo  

član od: 4.10.2004

sporočila: 17

18. okt 2004 19:21

Ja, res je, da bi bil lahko en program, ki bi ga lahko sam sprogramiral. Včeraj sem opazil-ko sem dal 650g moke, vendar mi je pri začetku peke kruha-testa zmanjkalo elektrike-pregorela varovalka in sem lahko samo opazoval, kako testo še nekaj časa raste od temperature, ki je ostala od prej. Vzhajalo je še toliko časa, da je kar nekaj testa zlezlo čez posodo. Seveda sem posodo vzel prej ven iz aparata, da nebi še tisto čistil. In zabrisalo je 25A varovalko, tako, da sem moral počakati na elektro, ki imajo samo oni ključ od glavnih varovalk v hiši. Testo sem lahko potem samo stan vrgel, ker sem nekaj ekspirimentiral z žlico kisa in je po parih urah testo začelo zaudarjati po kislem, tako da mi niti na misel ni prišlo, da bi spekel tisto zadevo, kar naj bi se ji reklo testo. Bom pa še poizkusil namesto vode dodati kefir in namesto sladkorja med. Poročam, ko bo. McBobo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti