Aparat za peko kruha

tonni  

član od: 10.10.2004

sporočila: 11

12. okt 2004 19:07

zdaj sem spekel kruh po receptu McBobo-ta.Uporabil program 2 in kruh je lep z kapico,samo ni se pogledal cez rob.Drugic poskusim z vecjimi kolicinami in upam,da bo tak kot si zelim.Kaj mislite ali bi slo z 700 g moke, 450ml vode zavojckom kvasa 7g, (mogoce kocka cca 25g svezega),dve zlici olja,1,5 zlicki soli,zlicka sladkorja. lp tonni

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

12. okt 2004 19:32

Da ne boš pretiraval in šel preko mere. Če ti bo testo pri vzhajanju ušlo čez posodo se ti bo žgalo po grelcih in ne vem če boš zadovoljen. Poglej v navodila za koliko moke sploh je tvoj aparat. lp Vesna Vesna Milek Recko

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

12. okt 2004 20:55

pozdravljeni PREBRALA SEM VSE POSTE O TEJ ZANIMIVITEMI IN KAR NEKAJKRAT JE BILO POSTAVLJENO VPRAŠANJE O PEKI PECIVA IN PANETONE V TEM KRUHOMATU ODGOVORA PA NOBENGA. ALI NI NIKOGAR KI BI TO PREIZKUSIL HVALA mihana

tonni  

član od: 10.10.2004

sporočila: 11

13. okt 2004 8:58

Zanima me,ali je pri dolgem programu 3,30 za upad kruha kriva prevelika kolicina kvasa.Ker ima vec casa za vzhajanje se kruh prevec napihne in potem pri peki upade.A bi bilo dobro,ce bi npr. na 500 gr moke dal cca pol zlicke ali celo manj kvasa. Pac razmisljam.Veliko kvasa manj casa za vzhajanje(hitri program),malo kvasa vec casa za vzhajanje(dolgi program).Se to,kaksen vpliv ima sladkor na testo. lp tonni

damjana1  

član od: 17.10.2002

sporočila: 28

13. okt 2004 9:17

Nekaj dni že razmišljam zakaj je tvoj cilj da bi pogledal kruh čez rob??? Jaz vsekakor tega ne bi niti poskušala prakticirat ker je od roba pa do "čez rob" samo korak in ko bo šlo "čez rob" bo šlo po grelcih tako kot pravi Reca - jaz tega ne bi niti v sanjah prakticirala. Res ti svetujem da narediš kompromis med "utopičnim" izgledom kruha in zdravo pametjo. Ali misliš da bo tist kupček čez rob vplival na karkoli?? Količine za moko so v navodilih aparata napisane, mi na misel ne pride da bi jih prekoračila. Moj kruh ima vedno "kupček" na vrhu, razen kadar pečem s polnozrnato, pirino ali koruzno moko. Pri sorti moke nikoli ne kompliciram, vržem v aparat tisto ki jo imam (prav tako kvas) in se vedno posreči. Pri kvasu se držim količin v receptu, večinoma uporabljam suhega. Sladkor ima (po mojem skromnem znanju) ta vpliv, da "aktivira" kvas, da vzhaja. Bodo pa še bolj podučeni povedali svoje. Skratka pri mojem kruhu se držim načela "čim manj kompliciranja" in je vedno dober. Tudi soli dam več kot jo daješ ti (sicer se mi zdi kruh ki je ne dovolj slan čisto brez okusa). Največ uporabljam moko tip 850, kadar se mi ravno da razmišjlati pa uporabim tudi en del jogurta namesto vode.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. okt 2004 9:27

Vse to je čista resnica. Meni kruh uspe tudi na dolgem programu in sploh ne vem zakaj toliko kompliciranja. Poznam pa tudi primere ko je takole kruh šel preko roba in to celo ponoč ko sp spali. Zjutraj je v kuhinji smrdelo, da ne govorim o čiščenju aparata in razmišljanju kaj bi se lahko še zgodilo. Vesna Milek Recko

tonni  

član od: 10.10.2004

sporočila: 11

13. okt 2004 10:00

Ja, verjetno imas prav. Cim manj komplicirati.Ko najdes kolicinsko najbolj optimalne vrednosti pac delas po njih in uspeh imas zagotovljen.Sicer pa sem jaz nekako se v fazi eksperementiranja,zato pa imam taksna vprasanja in pa zeljo doseci cimboljso varianto. lp tonni

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. okt 2004 10:20

Vse lepo in prav ampak zavedati se moraš, da v litrško steklenico ne moreš dat 2 litra tekočine ne da bi za to utrpel posledice. Vesna Milek Recko

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

13. okt 2004 11:16

Že dolgo se nisem oglasila, ker sem doma dobila super virus na računalnik, ki mi je pognal tel.račun v višave. Spremljam pa tale forum in sem tu tudi dobila idejo za nakup aparata. Moram reči, da je tole eksperimentiranje in ugotavljanje, kakšne kemične reakcije se dogajajo pri peki kruha, prav zanimivo in predstavlja drugačen pristop. Kajti tudi jaz preveč ne filozofiram, zakaj preveč kvasa ob daljšem programu potlači kapico. Moja osnova je običajno 50-55 dkg katere koli moke, 1 merica mleka in 1 suhi kvas. Ko dodajam sestavine pač nekajkrat preverim, kakšno je testo in po potrebi dodam moko ali tekočino. Tako pridem do 60 oz.maksimum 70 dkg moke, kar je do roba pri mojem aparatu. Upam, da tisto "čez rob" ne bom doživela. Dodatki so pa, kar pač imam trenutno v hladilniku ali shrambi. Zadnjič pa sem naredila "paški" kruh: dodala sem jajce, skuto in paški sir - po občutku. Božanska zadeva. Peciva s pecilnim praškom še nisem delala, pripravljam pa sladko in slano kvašeno testo za peko peciva ter vlečeno testo za štrudelj. Poizkusila sem tudi slivovo marmelado pa sem jo raje še dokuhala - ziher je ziher. VSEKAKOR PA - TULE SO NAJBOLJŠE INFORMACIJE IN RECEPTI PA ŠE ZELO ZABAVNO ZA POVRH. Lep pozdrav, Župca

keyj  

član od: 17.9.2004

sporočila: 91

13. okt 2004 13:00

res je če gre kruh čez rob ti v vsakem primeru umaže aparat za peko, ali gre po grelcih in na dno (zapeče, zažge, zasmrdi) ali se prilepi na pokrov in na stekelce in tudi umaže cel stroj, tako da res se ne splača komplicirati in ugotavljati ker očitno jih je že precej od nas tole poskusilo in ugotovitve so napisane, če pa si neverni Tomaž je pa tudi dobro da se sam poškusi. čiščenje potem pa ni tako zanimivo in zabavno :) Kruh ki ne gre čez modelček je tudi zelo, zelo dober!in škorjo na dolgem programu naredi tudi čisto v redu! lep pozdrav keyj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti