Aparat za peko kruha

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. okt 2004 13:07

Tukaj na tem forumu vse piše. Če bi si prebral bi imel kruh kakršnega si želiš. Od recepta do končnega izdelka torej. lp Vesna Vesna Milek Recko

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

10. okt 2004 15:10

Marta, ker sem nekoliko oddaljena od trgovin, že vrsto let pečem kruh doma. Narejen je ročno in hitro, enostavno, seveda pa vaja dela mojstra. Tudi aparat imam, vendar ga ne uporabljam, ker je moj kruh boljši. Seveda pa nimam nič proti aparatu za peko kruha. Ko osvojiš ročno izdelavo testa za kruh, domišljija deluje in pripraviš lahko različen kruh ali druge kvašene izdelke. Meni vzeme 10 minut priprava kruha. Seveda pa je tu potreben čas za vhajanje in peko. Tak kruh je uporaben več dni. lp

tonni  

član od: 10.10.2004

sporočila: 11

10. okt 2004 17:36

Pozdravljeni Vesna Bral sem po forumu,poskusal recepte,pa mi nekako ne rata speci kruha s kapco,zaradi tega sprasujem ce ima kdo preizkusen recept za to vrsto pekaca. lp tonni

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. okt 2004 19:38

Ni štos v aparatu ampak v sestavinah. Še 1x ti bom napisala: 230 mll vode, žlička soli, 50 dag moke, sladkor, 2 dag kvasa-svežega. Daj na program za hitro pečenje in počakaj da aparat naredi do konca kar mora. Do zdaj je po tem receptu uspelo vsakemu in ne vem zakaj nebi tebi. lp Vesna Vesna Milek Recko

McBobo  

član od: 4.10.2004

sporočila: 17

11. okt 2004 16:07

Reca, kruh sem delal po tvojem receptu http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?kategorija=os vendar mi, takoj ko aparat začne s peko, pade skupaj. Sem gledal količino vode in piše 330 ml in cela kocka kvasa, malo nazaj pa praviš 230 ml vode in pol kocke kvasa. Mogoče bi bilo dobro, da bi popravila recept. No ja, mogoče pa samo na mojem aparatu oz. na aparatih Clatronic 2594 ne uspe najbolje. Recept, ki sem ga mislil je sledeč, vendar ga trenutno ne najdem: 330 ml mlačne vode, 500g moke, žlička soli, žlička sladkorja, 2 žlici olja in pol kocke kvasa. Iz tega recepta sem delal prvič in mi je uspel, samo kupole ni naredil, verjetno zato ker je premalo mase. Zdajle spet delam po tem receptu, vendar sem malo pvečal količine. Upam, da ne bo preveč in šlo čez rob. Pišem, ko bo nared. McBobo

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

11. okt 2004 17:40

Tonni, če kruh naredi vdolbinico je navadno preveč kvasa. McBobo nevem kaj naj ti rečem? Čestitke za uspešno pečen kruh. Je pa pogoj, da najprej spoznaš svoj aparat, za kakšne količine je primerna posoda, kateri program ti bo najbolj všeč... Vsi smo morali spoznat najbolj primerne recepte za aparat in seveda svoj okus. Se pa strinjam s tabo, da so nekateri recepti dvoumni, (kakšna kocka kvasa...). Mislim pa, da tudi če je v aparatu manjša količina mase, kruh naredi kupolo. Spekla sem tudi že kruh po receptu iz baze, bil je odličen. Zame so v tistem receptu ravno prave količine. Imam namreč aparat za 750g kruha. Javi rezultat, ko bo kruh pečen. Zanimajo pa me izkušnje z peko Panettone v aparatu. Kakšne preizkušene količine, glede na to, da še kar naraste. Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

McBobo  

član od: 4.10.2004

sporočila: 17

11. okt 2004 19:14

Mmmm kakšna sredica. Povsod enakomerno rahla, skorjo sem z dodatnih 30 min. še dodatno porjavel. Namesto 500gmoke sem dal 550g in 360ml vode, pa je kupoli čisto malo zmanjkalo, da ni pogledala čez posodo. Naslednjič bom dal 600g moke in 390 ml vode in ni hudič, da nebi pogledal čez rob. Tonni, a nisi ti spraševal za recept za kruh z aparatom Clatronic 2594. Sam imam ta aparat. Recept pa poizkusi-še enkrat: -550g moke -360 ml mlačne-tople vode -žlička-mala merica soli -žlička-mala merica sladkorja -2 žlici-veliki merici olja -pol kocke kvasa-22,5g Najprej daš v posodo vodo in sol, nato streseš moko in naredis vdolbinico-dolinico kamor zdrobiš kvas in dodaš še sladkor in olje ob robu. Pa daš na 2 program-hitro pečenje, farbe daš na dunkel. Ko je konec programa pa poženi še program 8 za potemnitev ene 30 minut. Ma mre uspeti. Aja pa vmes nič ne odpiraj vratic, razen če želiš še kaj dodati zrnja, ko je pri mešanju signal zato. McBobo

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

11. okt 2004 19:30

Danes sem v testo dodala prepraženo čebulo in slanino. Vesna Leben

McBobo  

član od: 4.10.2004

sporočila: 17

11. okt 2004 19:52

Madonca tolk je kruh dober, da moram še enkrat pisat. Verjetno je tudi važno da povem, da je moka Posebna bela Dobro od Žita. Dobra je tudi navadna bela Mercatorjeva za 85 sit kilogram. Prejšnjič sem del iz Moke za domači kruh, pa mi okus ne odgovarja. Verjetno ravno zato ne, ker sem delal poreceptu s celo kocko kvasa na 500g moke. Pa je zaradi tega imel kruh preveč okus po kvasu. OK, ne bom še obsodil Moke za domači kruh ampak ji bom dal še eno priložnost-moki. McBobo

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. okt 2004 20:44

Se oproščam, tukaj sem napisala 230 mll namesto 330 mll. Pravilno je 330 mll vode. Kar se tiče kvasa pa takole. Tiste kocke ki so v rjavem papirčku zavite so ravno polovico manjše od teh v srebrnem papirčku. In ker trenutno uporabljam te večje dam polovicp, kadar pa kupim one manjše dam celo. Sicer pa kruh po tem receptu mora narediti kupolo. Želim vam, da vam čim bolje uspe. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti