Aparat za peko kruha

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

14. jun 2004 12:05

Ali kdo ve kje je servis za Clatronic BBA 2784. Jaz namreč nikakor ne najdem knjižice. Imam samo račun. LP

kkonva  

član od: 20.12.2003

sporočila: 9

14. jun 2004 15:32

Servis v Ljubljani: IVAN PREŠEREN s.p. Litijska c.12A 1000 Ljubljana tel:540-10-00 524-76-61 Tako piše na moji knjižici za Clatronic BBA 2594. LP

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

14. jun 2004 15:41

Hvala, bom takoj poklicala. LP

Redkvica  

član od: 10.3.2004

sporočila: 11

17. jul 2004 12:48

Pred časom se je v tejle temi spraševalo, kje se dobijo droži ali drože. Tudi mene je to zanimalo, in sem malo raziskala. Povzemam tule, če bo morda komu koristila informacija. V receptih za pripravo kruha v aparatu so droži navedene v količinah, ki veljajo za ekstrakt. V nemščini: Teigsauerungsmittel aus Sauerteig. V angleščini: Sourdough powder from sour dough. Ta prah sem potem našla da ga prodajajo v Nemčiji in Avstriji (to je nam najbližje) pod imenom Vitam Sauerteig v trgovinicah verige Neuform Reformhaus, kjer prodajajo biohrano. Seveda sem preiskala "vse" trgovine z bioprehrano pri nas in so mi povedali, da ali "to pa ne obstaja", kakšni bolj razgledani pa da "tega pri nas nihče ne uvaža". Ob zadnjem obisku v Celovcu sem si kupila par vrečk v tamkajšnjem Reformhaus, ki je v eni uličici blizu Neuer Platz, skratka če se gre od C&A proti H&M in se malo bolj desno človek drži, ne more zgrešit. V eni vrečki je 15 g praška in stane 0,72 evra. Zdaj ta prah uporabljam pri peki rženega kruha, črnega kruha iz moke TIP 850 in polnozrnatega kruha in sem zadovoljna. Mislim, da je kruh res bolj obstojen. Ne uporabljam pa ga za peko belega kruha. Eno vrečko imam za več pek kruha. So mi pa v trgovini naročili, da vrečka ne sme biti odprta več kot teden dni in se tega držim. Prodajali so tudi droži (kislo testo) v tekočem stanju (v pvc zaprti vrečki), vendar meni prah bolj ustreza. Tisto vrečko je potrebno takoj ko jo odpreš porabiti v celoti in tudi zaprta ima krajši rok trajanja kot prah. Na nekem nemškem forumu je pisalo tudi, da droži v prahu prodajajo tudi v večjiih nakupovalnih centrih, a tega v praksi nisem preverila v Avstriji. Pri nas jih pa zagotovo ne. Redkvica Sporočilo je spremenil(a) Redkvica dne 17. jul 2004 12:50:32

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

17. jul 2004 17:27

Tudi jaz imam aparat za peko kruha.Kupila sem ga prek oglasa po zelo ugodni ceni.Aparat je gospa imela le en mesec. Na začetku sem imela tudi jaz nekaj težav,vendar z vašo pomočjo sem jih rešila.100 x hvala!!! Lepo se imejte in radi se smejte! Vesna Leben

RINA  

član od: 6.12.2002

sporočila: 28

18. jul 2004 16:38

A je kdo že delal marmelado v aparatu za kruh? Pozdrav, Rina KAPLJA

binka  

član od: 26.7.2004

sporočila: 16

26. jul 2004 23:04

Tole temo o kruhomatih sem prebirala še preden smo ga kupili in se mi zdi da podobnega problema nisem zasledila. Zato se že v naprej opravičujem, če bom zastavila vprašanje, ki je že bilo, ampak vseh 26 strani se mi res ne da ponovno brati. Imam aparat Clatronic BBA 2594 in kadarkoli pečem kruh na NORMAL programu mi pade skupaj. Če ga pečem na HITREM programu mi rata super. Delam vse po receptu in nimam pojma kaj bi lahko bilo narobe. Mi lahko kdo pomaga? Lp binka

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

26. jul 2004 23:30

binka daj kvasa (suhi kvas ) največ eno žličko , mogoče eno in pol , drugace pa zacnes brati pri 19 strani bo lih prav , sej ni tok tezko :)) Dušan

kimi  

član od: 17.7.2003

sporočila: 14

18. sep 2004 16:55

Pridružujem se novim kruhopekom ,imam aparat Perfekt ,ki sem ga kupila v Sparu .Prosim za nasvet ,če ima kdo izkušnje z to znamko Lp Kimi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti