Aparat za peko kruha

McBobo  

član od: 4.10.2004

sporočila: 17

4. okt 2004 21:27

Mene pa zanima, če morda kdo ve, kje se sigurno dobi pšenični gluten in kako pomaga kruhu? Predvsem me zanima, kaj naj dam v zmes, da bom dobil gladko in hrustljavo skorjo povrhu kruha kot je tista na sliki na škatli od aparata za peko kruha Clatronic 2594 ali kot se ga dobi v trgovini? Jasno mi je, da na dnu in ob straneh ne more biti enak trgovinskemu zaradi posode, ampak na vrhu bi pa lahko bil. McBobo

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

4. okt 2004 22:30

Na vrhu ne more bit lepo zapečen, če zgoraj nima grelcev. Lp, Asja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

5. okt 2004 8:37

Sicer ne vem kaj počnete ampak moj je iz vseh strani lepo zapečen in skorjica je strašno dobra in hrustljava. Tudi zvrha da ne bo pomote. Imam pa aparat Kenwood in je bil dražji od tistih pofelnov za 11 jurčkov. Kadar se človek odloči za kaj takega je mogoče bolje, da ne gleda na vsak tolarček ker se mu to potem bogato obrestuje. Kruha v trgovini pa sploh ne kupujemo več ker nam ni dober. lp Vesna Vesna Milek Recko

keyj  

član od: 17.9.2004

sporočila: 91

5. okt 2004 8:54

ja, se strinjam Reca, tudi jaz imam Kenwooda in kruh naredi tako dober, da kupljenega sploh ne pogrešamo. zapeče se pa res povsot tudi zgoraj, ampak seveda je odvisno od variante kruha! jaz imam rada vse vrste, najboljši so mi tisti enourni (tudi zaradi časa), če ne pa so zelo zelo dobre varianta s semeni in z orehi je čudovit! presenečena sem bila tudi za to, ker dolgo traja, ko pa ni več tako svež ga dam v toster ali popečem v ponvi in je spet tako dober! lep pozdrav! keyj

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

5. okt 2004 9:25

Tudi moj Kenwood zapeče hlebček iz vseh strani. Vesna Leben

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

5. okt 2004 10:12

Splača se reskirat nekaj tisočakov več. Probajta na programu 12 (hitra peka) in nato podaljšajta peko za 20 min. Stresita na rešetko in ohladita. Pri nas se za krajce skoraj stepemo. Skorjica je mmmmmm. lp Vesna Vesna Milek Recko

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. okt 2004 10:19

Jaz imam Severina, tudi za malo več tolarčkov, in kruh pride čisto lepo zapečen... Loni

keyj  

član od: 17.9.2004

sporočila: 91

5. okt 2004 13:59

a ja še to sem pozabila, jaz rada dam v kruh (z bilo katerim receptom) jogurt! kruh postane zelo, zelo rahel in še boljši! lep dan. keyj

McBobo  

član od: 4.10.2004

sporočila: 17

5. okt 2004 17:06

In po kakšnem receptu delate kruh, da se naredi taka skorja? V navodilih piše, da mora zmes pogledati iz posode, da se zapeče. Do sedaj sem poizkusil z manjšo količino, ki pa ni pogledala čez. Naj omenim, da sem aparat šele kupil in mi je kruh v ta prvo ratal, samo s skorjo nisem bil zadovoljen. Piše pa tudi da je za daljšo obstojnost potrebno dodati kefir. A ima Kenwood tudi spiralo zgoraj? No, ko bom imel čez vikend več časa za ekspirimentiranje, vam pišem, če Clatronic tudi skorjo dobro zapeče zdoraj. McBobo

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

5. okt 2004 18:49

Kenwoodov aparat ima spiralo samo ob strani če se ne motim. Pa ravno peče in ne morem zdajle odpirat. Zgoraj jo zagotovo nima. V bazi poišči moje recepte. Kar nekaj jih je. Kruh ti bo zagotovo uspel. Po navodilih sem delala samo 1x in je nastala neka čudna rumena gmota ki je bila neužitna in takoj za tem je hči naštudirala količine pa je ratalo. Vsi recepti so v bazi pod ostale jedi. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti