Aparat za peko kruha

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

16. mar 2004 14:35

Saj ravno v temu je štos, da v našem domačem kruhu ni dodano nič umetnih stvari ki bi vsebovale nepotrebne aditive. Ker nimamo krušne peči ga ne moremo spečt tako veliko naenkrat in imamo zato vsak dan svežega, čeravno se tudi nad starim ne gre pritoževat V mojem kruhu razen kvasa, soli, tekočine, kakšnih semen in če se le da domačih drožev ni nič industrijskega. Moka pa je bio, kupljena pri sestrični ki ima bio kmetijo in ji povsem zaupa lp Vesna Milek Recko

viki  

član od: 11.12.2002

sporočila: 10

19. mar 2004 13:53

Pozdrav! Pri peki ponozrnatega kruha sem naredila nekaj narobe, saj je bil končni rezulta neka gmota, znotraj epljiva. Delala pa sem tako: 500g polnozrnate moke, 3,5dl vode, pol vrečke suhega kvasa, sol, sladkor in na kratki program(severin). Kaj je narobe? viki

viki  

član od: 11.12.2002

sporočila: 10

19. mar 2004 13:56

Pozdrav! Pri peki ponozrnatega kruha sem naredila nekaj narobe, saj je bil končni rezulta neka gmota, znotraj epljiva. Delala pa sem tako: 500g polnozrnate moke, 3,5dl vode, pol vrečke suhega kvasa, sol, sladkor in na kratki program(severin). Kaj je narobe? viki

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

19. mar 2004 14:03

Sigurno preveč tekočine. Vesna Milek Recko

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

19. mar 2004 16:42

Če bo tekočine premalo spet ne bo dobro. Jaz polnozrnat kruh naredim iz mešanice različnih mok. Namešam jih sama in na 5oo g moke dam cca. 3 JŽ različnih semen in 33o cl tekočine. Obvezno seveda sol, sladkor in kvas. lp Vesna Milek Recko

Redkvica  

član od: 10.3.2004

sporočila: 11

21. mar 2004 10:33

Pozdravljeni, kulinariki. Zahvaljujem se vsem, ki ste kaj napisali na tale forum o peki kruha v avtomatu. Prepričali ste me, da sem tudi sama začela s tem početjem. Zaradi vaših nasvetov mi je bilo dosti lažje. Sicer sem najprej pekla kruh po hitrem programu, a osebno mi je ljubša peka kruha z manj kvasa, in zdaj uporabljam klasični dolgi program. Na mojem aparatu Severin 3983 največ uporabljam program 1, za mlečni kruh pa program 2. Recepti v priloženi knjižici so po mojih izkušnjah v redu, le količina kvasa je prevelika. Če bo morda komu koristilo, tole je "moj" recept za tri četrt kile navadnega belega kruha po programu 1: 320 ml vode 250 g ostre bele moke 250 g gladke bele moke tip 500 1,5 do 2 žlički soli 12,5 g nadrobljenega svežega kvasa (to je polovica 25g kocke kvasa od Žita, v paketu sta dve kocki) Moko vedno presejem in zmešam v skledi, preden jo stresem v posodo za kruh. Jaz imam rada dosti skorje, pa nastavim močno porjavelost. Kruh ponavadi pečem prot večeru, in ko se speče, ga za čez noč zavitega v prtič postavim na rešetko, da se lepo ohladi. Za "mlečni" beli kruh uporabim kar recept iz knjižice, le da namesto ene žličke suhega kvasa dam le dobre pol žličke suhega kvasa. Uporabljam pa suhi kvas dr.Oetker.

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

21. mar 2004 19:43

Redkvica po tvojih izkušnjah a je bolje dati frišen kvas ali suhega mmmm kako diši na forumu po kruhu jaz ga bom danes spet pekel , kupljenega sploh ne pogrešamo več samo kmalu bo treba iti na forum za hujšanje Dušan

okidoki  

član od: 19.2.2004

sporočila: 31

23. mar 2004 10:26

Reca po vasem receptu sem spekla kruh z orehi .Kaj naj povem za pohvalit daj se kaksen recep ce mas za cibato recimo

cirila  

član od: 24.7.2003

sporočila: 117

23. mar 2004 12:24

Reca, kaj pa recept za arašidni kruh? Mene pa še nekaj zanima, ker še nikoli nisem od blizu videla tega aparata, razmišljam pa že nekaj časa o njem: a se da normalno spečt kruh iz manjše količine, recimo iz pol mase? Pri nas pojemo zelo malo kruha in bi nam ostajal, če bi bila 750-gramska štruca.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. mar 2004 13:29

Okidoki, čabate pa v kruhomatu ne moreš speči, ker moraš testo pred peko oblikovati v ploščato zadevo. Pa še vse tiste ure, ko zadeva vzhaja. Verjemi mi, da je Lukov recept iz baze super. Samo cajt si moraš vzeti. Loni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti