Kaj beremo?

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

30. jul 2010 11:52

Eto, kam pripelje lenoba. Nobenemu se ne ljubi pogledat v slovar ( SSKJ str. 658  )

notoričen, - a, tisti ki hodi majavo. Notorični pijanec je tisti ki spije kozarec mleka in potem hodi majavo, notorična bralka je tista ki nekaj prebere in je tolk prevzeta od prebranega, da hodi majavo, jaz sem npr. notorični resnobnež ( no, pri prej omenjeni hoji mi pomaga tudi kakšen kozarec vina ).  

Toliko o tem. Glede branja: ravno sem nekaj dokončal ( pa ni za javnost, pa ne, ni kamo sutra, to nenehno berem, zmeraj znova od začetka  ), sedaj berem ( začel ) Tajanstveni gospodin, Quin Agate Christie ( to je v enem tujem jeziku, mi, ki hablamo foring lengviđize ). V naši vasi, na trgu včasih prodajajo knjige ( rabljene ) po 1 €, in to sem zadnjič kupil ).

ežoj

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

30. jul 2010 13:36

Ergo, biti notoričen bralec ni preveč pametno, bodisi zaradi majave hoje ali pa zato, ker bi v istem času postoril marsikaj drugega, se strinjam! Ampak, je pa lepo! Lep vikend sonci

tatam  

član od: 30.10.2005

sporočila: 179

31. jul 2010 22:01

Moški in ostale katastrofe-Kerstin Gier Prej zaključla Kirurg-Tess Geritsen!Kljub štirim otrokom sem jo prebrala v dveh dneh ;-)) tatam

breskva  

član od: 11.10.2007

sporočila: 3074

1. avg 2010 14:13

Anita Shreve - Pilotova žena breskva

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

2. avg 2010 11:46

Spadam med tiste, ki so v srednji šoli 'požrli' vse prevedene Hessejeve knjige. Že dlje časa se pripravljam, da bi poskusila reciklirat eno od njih (Stepni volk mogoče), pa se nekako ne morem pripravit, saj čisto vsak pravi, da se tega v malo bolj zrelih letih nikakor ne da brati. Ampak kljub temu - lastna izkušnja je pa le lastna izkušnja... Knjige Jongove, še posebej Strah pred letenjem, so igrale veliko vlogo pri mojem ženskem prebujenju in jih štejem med neke vrste učbenike, katerih lekcije so osvojene in predelane, tako da ni nobene potrebe, da bi jih znova obdelovala. Pravkar prebrano: Park Gorkega (vohunska kriminalka iz časa hladne vojne - lahkotno, zanimivo) V branju: Bela trdnjava Orhana Pamuka (drobna, berljiva knjižica, pri kateri še čakam na razodetje) Čaka na polici: Satanski stihi Salmana Rushdieja (gledam jo s strahospoštovanjem in precejšnjo mero skepse...bomo videli)

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

2. avg 2010 11:50

Izginule, Tess Gerritsen Brgita

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

2. avg 2010 21:47

Anna Wambrechtsamer - Danes grofje celjski in nikdar več  ( na žalost, veliko žalost )

vanjatajnsek

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

2. avg 2010 21:48

Mimogrede - se bi lahko v tem primeru pisalo grofje Celjski z veliko začetnico?

 

lp,

vanjatajnsek

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. avg 2010 22:24

Sem šla gledat mal po internetu, pa ponekod piše v veliko, ponekod z malo. Ampak po mojem mnenju bi se moralo pisati z veliko, saj je družinsko ime oz. nekaj takega kot priimek (npr. kot Podlimbarski, itd.) Ulrik Celjski - "celjski" se vedno piše z veliko, torej se bi tudi pri grofih moralo.

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti