Kaj beremo?

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

28. jul 2010 12:06

Proxima, SSKJ pravi tako: notóričen -čna -o prid. (ọ́) knjiž. splošno znan zaradi slabih lastnosti, značilnosti: notoričen reakcionar / notorična četrt za prostitucijo razvpita, zloglasna ♦ med. notorični pijanec kdor je stalno bolezensko nagnjen k uživanju alkoholnih pijač // splošno znan sploh: potrdil je svojo notorično nadarjenost za glasbo; stvar je dovolj notorična, zato je ne bomo podrobneje navajali / ekspr. njegova solidnost je prav notorična notórično prisl.: notorično duhovit pisatelj ♪ sara

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

28. jul 2010 12:22

Sara, natančno tako. Naslov Hitchcockove klasike Notorious je bil pri nas pred pol stoletja lepo preveden v Razvpita, in izraz notoričen ima v slovenščini v prvi vrsti slabšalen podton (kakor kaže tudi tvoj zapis iz SSKJ). lp, proxima

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

28. jul 2010 12:30

Sandra Brown - Zajtrk v postelji, Ne pošiljaj mi rož Waris Dirie - Puščavska roža, Puščavska zarja Brgita

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

28. jul 2010 12:32

Ups, pozabila vprašat, če mogoče pozna katera roman o neki profesorici, ki jo je fant zapustil v dolgovih in se je podala v prostitucijo, da je lahko preživela. Opisuje njeno življenje. Na koncu se srečno poroči. Ne morem pa se spomniti njenega naslova. Brgita

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

28. jul 2010 12:37

Cecelia Ahern: PS Ljubim te! Nicholasa Evansa: Šepetati konjem Brgita

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

28. jul 2010 13:46

Hm, tudi jaz sem Šepetati konjem pred kratkim prebrala, pa me ni preveč navdušila. Zgodba in zapleti so se mi zdeli nekako preveč preprosto, klišejsko zastavljeni. No, ena popolnoma antiklišejska pa je Elfriede Jelinek: Učiteljica klavirja. Šokira na vsaki strani, hkrati pa se mi je zdelo zanimivo, zgodba namreč vsebuje veliko avtobiografskih elementov, da je tako devianta avtorica prejela Nobelovo nagrado za literaturo. perpetua

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

28. jul 2010 15:59

mimika je napisal/a:
Zelo priporočam Under the Tuscan sun od Frances Mayes. Zgodba - žal ni prevedena - o nakupu in obnovi stare hiše v Toskani, o tkanju intimnih vezi s pokrajino, njeno zgodovino in ljudmi. Kulinarika ima pomembno vlogo. Tudi recepti so vmes. Te imam v digitalni obliki, če jih kdo želi. mimika

Obstajata tudi dve nadaljevanji - Bella Tuscany in Every day in Tuscany.

nola

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

28. jul 2010 16:53

Sandra Brown - Nebeška vročica (njena najboljša do zdaj); čakam še na Zrcalna podoba Christina Dodd - Do vratu v težavah Lakica

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

28. jul 2010 20:02

Doma imam še:

Elzabeth Adler - Povabilo v Provanso

Rozamunde Pilcher - Drugačen pogled

Sandra Brown - Ne pošiljaj mi rož

Lauren Weisbergen - Lov na diamantni prstan

andreja č.

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

29. jul 2010 6:40

Richelle Mead - Vampirska akademija, Ledeni ugriz... primerno za mlade od 10 leta naprej.. pa očitno od 40 naprej tudi Kerstin Gier - Nevesta je žal rekla ne.. berljivo Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti