Kaj beremo?

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

24. jul 2010 23:59

Še ena, ki jo morate prebrati - Paolo Giordano: Samotnost praštevil.

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

25. jul 2010 0:05

Pika Nogavička je napisal/a:
Čeprav me je zdaj Marqueza malo strah...
Njegova Ljubezen v času kolere je odlična in se tudi z lahkoto bere, priporočam zelo! Potem pa npr. Poročilo o ugrabitvi, ki je morda manj sproščujoče branje, ker je zelo dokumentistično napisano, ampak zanimivo videti (brati), kaj se zgodi v državi, kjer vlada mafija. perpetua

Jannaa  

član od: 29.11.2009

sporočila: 508

25. jul 2010 8:56

Mary Higgins Clark: Deklici v modrem Jannaa

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

25. jul 2010 15:51

Pika Nogavička je napisal/a:
Vanja_v_ZDA je napisal/a:

.

Še vedno se spogledujem s knjigo: Sto let samote.... ne vem, nad to knjigo sem totalno obupala, pa samo še ene 100 strani imam do konca. Verjetno bo tako tudi ostalo.

Vanja
Joj, pred leti sem se prebijala skozi njo. Vsi govorijo o njej in sem pač mislila, da jo moram prebrati. Na tistem delu, ko sedem let dežuje in nič več ne raste, sem komaj "vzdržala", pa tam, ko je deddek(ali njegov duh) v hiši, ki je napolnjena z nočnimi posodami?..Obupala sem tam, ko trgujejo z neko kavo ali nečim...malo sem že pozabila, ampak tudi mene muči. Začuda-pri nekaterih knjigah se sploh ne sekiram, če jih ne preberem do konca, tukaj pa...mora že biti nekaj na njej! Čeprav me je zdaj Marqueza malo strah... Pika Nogavička Sporočilo je spremenil(a) Pika Nogavička dne 26. 2010 20:18 Pika Nogavička Sporočilo je spremenil(a) Pika Nogavička dne 26. 2010 20:23
No, očitno se ne sprašujem samo jaz, zakaj bi moral človek nekaj prebrat pod "mus" in se pri tem še delati, da ti je bilo prebrano všeč? Na primer Zločin in kazen, pa Proces, pa Ljubezen v času kolere, pa ... Sama sem notorična bralka vendar sem že nekajkrat doživela, da so me sogovorniki sočutno pogledali in pripomnili: "A tega da nisi mogla prebrat? Ja, veš, to je pa branje za "nekaj več", tega ne more vsak brat.", ko sem jim priznala, da je pa to branje, ki očitno pri meni ne bo nikoli "šlo skoz". Sicer pa, na dopustu sem (končno!) prebrala Dekle z zmajskim tatujem (ali tudi Mož, ki je sovražil ženske, tak je namreč originalni naslov - pod tem naslovom je prvič izšla tudi pri nas) Stiega Larssona. Odlična knjiga! Preberite, ne bo vam žal. http://www.felix.si/knjigarna/knjiga/1002152/Dekl Lep pozdrav sonci

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

25. jul 2010 16:14

Vikica, sama sem prebrala od Meave Binchy Hiša na Tari - zelo priporočam, doma pa imam za prebrati še Pri Quentinu in Večerni tečaj. Danes sem končala z branjem knjige Za mojo malo - Tony Parsons; resnična, žalostna in hkrati zanimiva za branje. Moja naslednja bo Knjiga iluzij - Paul Auster. kordelina

j04  

član od: 19.11.2004

sporočila: 119

26. jul 2010 14:02

Pozdravljene! Glede na to, da zelo rada berem, rada pregledam tudi mnenja v tem forumu.Zelo ste pridne, res veliko berete, res pa je tudi da so ,,okusi,, tudi tukaj različni. No, mogoče bo kateri všeč knjiga , katero sem kar nekaj časa iskala in nisem mogla do nje,saj nisem vedela pravega naslova. Vedela sem le delček vsebine in to, da je to resnična zgodba slovenske pisetajice. Meni ni žal , da sem jo prebrala!! Joža Oplotnik-DVE ZLATI SRCI Lepe počitniške dni ob branju!! j04 Sporočilo je spremenil(a) j04 dne 26. 2010 14:03

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

26. jul 2010 14:32

Heh, za notorične pijance sem že slišala, za notorične bralce pa še ne, kako pa to zgleda??:)))) Sicer se pa vsakomur zgodi, da kake knjige ne more prebrat, včasih se jo splača odložit in poskusit kdaj kasneje, včasih je pa pravi čas zanjo že nepovratno (?) minil (spomnim se, kako sem v srednji šoli požirala Hesseja ali *ashamed blush* Erico Jong, pa dandanes ne morem spraviti dol ne prvega ne druge - jaz namreč knjige, ki so mi posebno pri srcu, vsakih nekaj let recikliram, in pogosto z zanimanjem ugotavljam, kako se moj odziv nanje spreminja). Redke, pa toliko bolj dragocene so tiste, v katerih lahko uživajo vsi od 9. do 120. leta (tako kot je Sean Connery, bolj se stara, lepši je :)) lp, proxima

francis  

član od: 7.7.2007

sporočila: 131

27. jul 2010 8:49

Meni je od Jongove Any Woman s Blues še vedno pri srcu in jo tudi recikliram na vsakih nekaj let. Njene kasnejše literature pa ne poznam. Zelo osvobajajoče, inteligentno, "stuff" za ženske. Sicer trenutno berem od Hanifa Kureishija Nekaj ti moram povedati. Zelo sveže, londonska scena. ...Connery je pa zakon. LP, francis

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

27. jul 2010 15:15

Pri nas je knjižnica izropana...

Trenutno berem  Plesalca od Colum McCann - roman o Nurejevu, na dopustu preštudirala Camino- Shirley MacLaine  in pa triler Slepec iz Seville

andreja č.

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

28. jul 2010 11:46

Zelo priporočam Under the Tuscan sun od Frances Mayes. Zgodba - žal ni prevedena - o nakupu in obnovi stare hiše v Toskani, o tkanju intimnih vezi s pokrajino, njeno zgodovino in ljudmi. Kulinarika ima pomembno vlogo. Tudi recepti so vmes. Te imam v digitalni obliki, če jih kdo želi. mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti