Kaj beremo?

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

29. jul 2010 13:23

sara.vidmar je napisal/a:
Proxima, SSKJ pravi tako: notóričen -čna -o prid. (ọ́) knjiž. splošno znan zaradi slabih lastnosti, značilnosti: notoričen reakcionar / notorična četrt za prostitucijo razvpita, zloglasna ♦ med. notorični pijanec kdor je stalno bolezensko nagnjen k uživanju alkoholnih pijač // splošno znan sploh: potrdil je svojo notorično nadarjenost za glasbo; stvar je dovolj notorična, zato je ne bomo podrobneje navajali / ekspr. njegova solidnost je prav notorična notórično prisl.: notorično duhovit pisatelj ♪ sara
Proxima, slabšalen podton še zdaleč ni nujen! Zanimivo je, da si se od celega posta "zabila" v eno samo besedo???? Sicer smo pa že večkrat ugotovili, da eni hočejo biti na vsak način bolj pametni od drugih. Lep pozdrav sonci

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

29. jul 2010 13:30

kristy je napisal/a:
Richelle Mead - Vampirska akademija, Ledeni ugriz... primerno za mlade od 10 leta naprej.. pa očitno od 40 naprej tudi Kerstin Gier - Nevesta je žal rekla ne.. berljivo Tina
Tina, preveden je tudi že tretji del, če pa bereš tudi v angleščini, sta na voljo tudi že četrti in peti. V decembru izide šesti, zadnji del. Serija je iz knjige v knjigo boljša. Če je na začetku primerna za 10+, je pa kasneje vedno bolj za 40+ Lep pozdrav sonci

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

29. jul 2010 14:07

@sonci, za začetek preberi moj post, v katerem se spotikam v notorično branje, da ne boš še naprej trdila, da sem se spotaknila v eno samo besedo, potem ti bom pa še lepo počasi razložila takole: za notoričnega pijanca obvelja človek, katerega pijanstvo je differentia specifica že do te mere, da zanj ne rečejo več "to je Janez, mizar" ali "Janez, oče šestih otrok", ampak "to je Janez, pijanec", oziroma "tisti pijanec Janez", vse dokler ne Janeza pri predstavitvi nazadnje že kar izpuščajo in ga nadomestijo s "tistim pijancem", navedeno označevanje se pa tipično dogaja za Janezovim hrbtom. In nekam težko si predstavljam, da bi kakšni strastni ali nenasitni ali neustavljivi bralki za hrbtom šepetali "ona je pa taka huda bralka, veš" in se pri tem malo spačili v tistem nenadkriljivem užitku narcizma minimalne razlike, ko je nekdo vsaj malček slabši od tebe. Tako, zdaj se lahko poglobiš v semantiko in semiotiko tega sporočila, potem, ko boš prepričana, da si ga razumela, bova pa malo bolj pametni kar obe.

Engie  

član od: 12.10.2007

sporočila: 472

29. jul 2010 20:31

Shana I.del Engie

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

29. jul 2010 20:53

Pika nogavička, glede Marqueza ... Sama sem prebrala nekaj njegovih knjig, ker mi zeloo sede. No in da te potolažim, je bila Sto let samote daleč najtežja med njimi. Ostale so veliko lažje berljive. Tako, da kar pogumno :) magnolija

l e a  

član od: 30.6.2008

sporočila: 193

29. jul 2010 20:56

Berem Strasna zapravljivka se poroči in Kurja juhica za delovno dušo:) l e a

breskva  

član od: 11.10.2007

sporočila: 3074

30. jul 2010 6:38

Anita Shreve - Lučka v snegu Dvanajstletna Nicky Dillon in njen oče med sprehodom po zasneženem gozdu odkrijeta zapuščenega dojenčka in ga rešita iz smrtnega objema snega. breskva

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

30. jul 2010 7:17

Tisha - o mladi učiteljici, ki gre učit na Aljasko - priporočam! Zimska vrtnica - sploh nisem mogla vstran, čisto padla not - priporočam! Zlikane gube, štrleči balkoni - priporočam za prebrat, ampak ni ravno, neka strašna komedija, da bi se smejala, kot naj bi bila, ampak drugače pa berljiva in vsekakor za prebrat, kljub temu, da mi mogoče slog pisanja ni najbolj všeč! valikaben

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

30. jul 2010 8:03

Prebrala še ostala dva dela Bele masajke. Meni so ble vse tri knjige zelo všeč.

Za na morje pa vzela:

NIKJER V AFRIKI, PUŠČAVSKA ZARJA, GEJŠA

Teka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. jul 2010 8:43

Izraz "notoričen" v slovenščini uporabljamo takrat, kadar označujemo neko posameznikovo lastnost, ki ga definira do te mere, da se ostale njegove lastnosti skoraj ne opazijo. Skratka notorično slovenščina razume kot neko posebno in močno izraženo značilnost pri konkretnem posamezniku, s tem da se ta značilnost približuje motnji. Sicer človek zase lahko reče, da je notorično....ne vem kaj. In se to razume kot samoironija - je pa bolje, da tako besedno zvezo uporabi samo v krogu, kjer se ljudje med seboj res osebno poznajo in se ve, da bodo vsi tudi štekali to samoironijo. Spletni forumi so že malo širok krog za tako ironijo. Drugače pa je zabavno branje Projekt Lazar izpod tipkovnice Aleksandra Hemona (sveže prevedeno v slovenščino). Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti