Kaj beremo?

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

3. avg 2010 8:19

elaphus je napisal/a:

Sem šla gledat mal po internetu, pa ponekod piše v veliko, ponekod z malo. Ampak po mojem mnenju bi se moralo pisati z veliko, saj je družinsko ime oz. nekaj takega kot priimek (npr. kot Podlimbarski, itd.) Ulrik Celjski - "celjski" se vedno piše z veliko, torej se bi tudi pri grofih moralo.

lp

cervus

Podpišem.

Blanchy

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

3. avg 2010 8:20

Aja, pa knjiga je res super!

Blanchy

mesni  

član od: 1.2.2008

sporočila: 196

3. avg 2010 12:01

PLES BOGOV-Norma Beishir-zelo napet roman,ljubezenski,ki drži napetost do konca

TEK ZA ZMAJEM-ta knjiga me pa žal ni navdušila

mesni

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

3. avg 2010 18:49

Prebrano v zadnjem mesecu... James Patterson - Kocka je padla (kriminalni roman, ki na eni strani opisuje umor senatorja na drugi strani pa umor majhne deklice) Dan Brown - Da Vincijeva šifra Patricia Highsmith - Ripley pod rušo (drugi iz serije romanov o Tomu Ripleyju, prikaže ga kot premišljenega in krutega); ter Ripley pod vodo (tretji roman iz serije) Anita Amirrezvani - Kri cvetlic (opisuje življenje vaškega dekleta, ki po smrti očeta odide živet k sorodnikom in se tam nauči skrivnosti izdelovanja prefinjenih preprog, ki je rezervirana samo za moške) Lisa See - Snežna roža in skrivnostna pahljača (opisuje zgodbo žensk na Kitajskem, ki zelo nazorno opisuje obvezovanje nog (lomljenje kosit, ipd)) MimaŠ - Mavrica v pločevniki (resnična zgodba o boju za življenje. Opisuje soočanje z diagnozo rak...) Petya

mariborčanka  

član od: 12.2.2010

sporočila: 40

3. avg 2010 19:06

Še berem Cecelia AHERN - KAM SI ODŠLA Meni je TEK ZA ZMAJEM ena najboljših knjig. mariborčanka

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

6. avg 2010 22:32

Pričakovana....je kdo bral in mnenje o tej knjigi ? Hvala mišika

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

6. avg 2010 23:39

Košček zemlje - Laird Elizabeth

jasna

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

7. avg 2010 0:39

Bukowski - Pošta

Marquez - Živim, da pripovedujem

Na mizi imam še: Žižek - Kuga fantazem, samo ne vem, če se mi bo dalo, je še poletje

 

Sporočilo je spremenil(a) petkica dne 07. 2010 00:43

Pokraculja  

član od: 13.8.2008

sporočila: 74

7. avg 2010 1:32

Miškika... Glede knjige Pričakovana ... MHMM :) sem jo prebrala.... in me je popolnoma navdušila.... Knjiga je plod 20 letnega pisateljičinega dela in raziskovanja, vendar na zelo poljuden način približa "ta nov" Evangelij. Pred tem me je na zelo podoben, če ne za odtenek bolj navdušila spodnja knjiga. Evangelij po Mariji Magdaleni .... - ta je fantazijska, vendar polna topline in Njegovih naukov - ne RKC. in še komadič za Njo... http://www.youtube.com/watch?v=9KRScd7tWJg Prebrala sem še : Umor v Vatikanu - že "nevemkolkič" ... Govori o življenju in delu Albina Lucianija - Piccola, 33 dnevnega papeža, ki ga je po nje smrti nasledil Woytila... Nivo "Ljubezni in SLadkorja" sem si dvignila s čudovitimi romani Kathleen E. Woodiwiss in Julie Garwood. Nadaljujem s knjigo Slovenci in gral, malo zgodovine.... za deževne dni ;)O Sarah Waters -Žeparka http://www.emka.si/zeparka-trd/PR/67853,398 jutri začnem z branjem knjige PRA$€C - Martina Khina. .... ob najbolj nemogočihurar pa Kulinariko... - ta odvisnot je hudič. naj vam morje šumi, sonce greje .... in klima dela... Pokraculja Sporočilo je spremenil(a) Pokraculja dne 07. 2010 01:34

čokoholik  

član od: 4.5.2007

sporočila: 1

7. avg 2010 10:00

No, mene sta pa v tem mesecu čisto navdušili knjigi Jagnje (Didakta) - evangelij po Focnu, Kristusovemu prijatelju iz otroštva - izjemno smešna knjiga, ljudje si je pa ne izposodijo, ker mislijo, da gre za kakšno religiozno zadevo. Zelo dobro odgovorjeno na par vprašanj, ki sem si jih še iz otroštva postavljala sama. :) Nato pa še Guerneseysko društvo za književnost in pito iz krompirjevih olupkov (Sanje) - res srčna knjiga, izjemno lep jezik, še lepša zgodba. Obe priporočam! čokoholik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti