Peka piškotov za praznike

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

28. nov 2005 13:36

Hvala za odgovore. Sem si kar mislila, da so kovinske boljše. Do sedaj sem jih shranjevala v plastičnih, pa v steklenih, pa v zmrzovalniku, pa tudi v kartonskih - mogoče se je karton še najbolje izkazal. Bom poskusila še v kovinskih. Mogoče bom že danes v Šparu. Lp oliva

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

30. nov 2005 20:31

Če koga zanima...V knjižnici sem "našla" zelo dobro knjigo - ČUDOVITO BOŽIČNO PECIVO (Ursula Stiller) Lp stana

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

30. nov 2005 21:16

Halo punce! Ne spomnim se, katera je zadnjič spraševala (mislim, da je bila majamaja) ali v cimetovih zvezdicah lahko namesto mandljev uporabiš orehe. No, moram povedati, da sem preizkusila in da lahko! Sicer nisem delala cimetovih zvezdic ampak orehove rogljičke, ampak princip je isti: beljake s sladkorjem trdno stepeš in dodaš mlete orehe. Zadevo potem sicer na rahlem ognju kuhaš do polovice prvotne mase, ampak potem lahko iz tega testa oblikuješ kar hočeš, tudi cimetove zvezdice. Potem sem po nasvetu mamamie samo sušila na sobni temperaturi in ne pekla, in moram povedati, da so rogljički božanski - vsi hvalijo! Tista, ki je spraševala - lahko pošljem recept. Lp, Anja

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

30. nov 2005 21:35

anja27 je napisal/a:
Halo punce! Ne spomnim se, katera je zadnjič spraševala (mislim, da je bila majamaja) ali v cimetovih zvezdicah lahko namesto mandljev uporabiš orehe. No, moram povedati, da sem preizkusila in da lahko! Sicer nisem delala cimetovih zvezdic ampak orehove rogljičke, ampak princip je isti: beljake s sladkorjem trdno stepeš in dodaš mlete orehe. Zadevo potem sicer na rahlem ognju kuhaš do polovice prvotne mase, ampak potem lahko iz tega testa oblikuješ kar hočeš, tudi cimetove zvezdice. Potem sem po nasvetu mamamie samo sušila na sobni temperaturi in ne pekla, in moram povedati, da so rogljički božanski - vsi hvalijo! Tista, ki je spraševala - lahko pošljem recept. Lp, Anja
najbolj da pošlješ recept v bazo,da se lahko prilepi slikica Vesna Leben

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

1. dec 2005 8:29

Anja27 hvala da si stestirala, no saj bom sedaj lahko tudi jaz, imam končno priklopljeno pečico in danes že čaka prva runda piškotkov- začinjeni piškotki tukaj iz kulinarike...drugače pa bom naredila dve varianti cimetovih zvezdic, ene z orehi, ene pa brez oreskov - recept ki mi ga je na moj post ena poslala (sorry se res ne spomnim vseh nickov) Se pa tako kot je že napisala ligojna priporočam za recept! ld, maja

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

1. dec 2005 12:55

A ve katera, kako se imenujejo tisti piškoti, ki so v bistvu ploščice, verjetno iz orehove mase, prelite z beljakovim ledom. Verjetno se ne pečejo ali pa le sušijo. So ploščice 1 cm X 4 cm. Atina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. dec 2005 13:00

anja27 se priporočam za recept, tudi moja pečica štrajka... Veri

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

1. dec 2005 16:10

Dekleta, včeraj zvečer sem poslala recept v bazo pod imenom Orehovi rogljički brez pečenja. Ne vem koliko je čakalnega roka na objavo - upam, da bo hitro. Želim vam obilo prelepe dišeče peke oziroma sušenja, LP Anja

m-a-j-a  

član od: 10.11.2005

sporočila: 21

1. dec 2005 17:11

a ve katera kateri medenjaki so dobri, tukaj je res ogromno receptov in nevem zakaterega naj se odločm! rada bi rahle medenjake, saj ko jih delam bi pridejo trdi in zbiti jaz pa bi rada rahle in krhe. pa seveda okusne! kaj pa kako črno belo pecivo? vsi ga radi pečejo ali je tudi okusno? lp m-a-j-a m-a-j-a

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

1. dec 2005 17:30

Maja, zelo dobri so na forumu pod imenom medenjaki iz leta 2001, avtorica prekmurka. Migla

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti