Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

mucy  

član od: 4.11.2004

sporočila: 27

12. nov 2004 10:30

ojla, vse "sotrpinke", stare in nove. včeraj sem mela seminar, pa se nisem nič oglasila. je blo pa danes zjutraj prvo opravilo, kako ste se kaj razpisale. pošte je vedno več. in vzpodbud. prav prima. včeri sem mela OH dan in sem pojedla le en krof. danes pa sadje: jabolka, mandarine in kaki. je res bolje, da ješ mešano sadjevendar na obrok isto. drugač pa jaz tud mal grešim in to s kavo. moram si dodat kakšno kapljico mleka. kar bo pa bo. sladkorja pa ne dodajam. in pri alkoholu je tudi stop. saj ga drugač tud ne prav veliko. me pa še neki zanima. a se katera s kakšno kremo kaj maže? lp in le še tako naprej, mucy mucy

levinjčica  

član od: 8.11.2004

sporočila: 10

12. nov 2004 10:50

ŽIVJO,MUCY IN OSTALE! Najprej ti moram povedat mucy,da nisi edina ki grešiš s kavo.Tudi jaz, pa še celo malo mleka si dam noter.Ne morem si pomagat-če ne spijem zjutraj take kavice,sem celi dan adijo. Mimogrede,jaz imam danes Š dan in skuhala si bom riž z grahom in korenčkom. S kremo pri meni je tako:občasno,mogoče vsak drugi ali tretji dan se namažem in pomasiram z gelom proti celulitu cekropija gel od Afrodite.Se mi zdi ful fajn,pa pomaga. LP. levinjčica

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

12. nov 2004 11:06

Živjo! Taja se strinjam z Maychi, uporabi domišlijo pri kuhi, te pa razumem kako težko je od začetka zato ti pošiljam link, kjer boš zagotovo našla kaj predlogov: http://med.over.net/phorum/read.php?f=93&i=12487& Če želiš pa ti pošljem še moj seznam, ki pa je skoraj enak le malo dopolnjen, kolikor se mi je ljubilo. Lahko mi javiš tvoj meil na zasebno sporočilo. Dodam lahko le to, da jaz v jedi na žlico na dajem podmeta ali prežganja, vse bolj temelji na večji količini čebule, ki v končni fazi malo zgosti. Moja najljubša jed pa je RIČET. Gledam pa tudi na to, da si obrok pripravim mamljivo in si postrežem kar se da privlačno, da v njem uživam. Mislim, da je tudi to pomembno. V začetku pa res mogoče najbolje, da skušaš slediti napotkom iz knjige, upoštevaj čas med obroki.... In seveda vprašaj, če je še kaj nejasnega. Lp, In veliko uspehov. Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

mucy  

član od: 4.11.2004

sporočila: 27

12. nov 2004 11:25

Rožica, tudi jaz se ti zahvaljujem za tole stran z recepti. ponavadi sem jedla čiste enostavne zadeve, s temle si bom pa res popestrila jedilnik, ki bo zdaj precej bolj pester. lp, mucy

lara  

član od: 8.11.2004

sporočila: 18

12. nov 2004 11:28

Dan! Sem žalostna, ker mi nobena noče odgovoriti na moje zelooooo pomembno vprašanje? Ali se je še katera na začetku počutila slabo; brez energije, omotična (že po naravi imam nizek pritisk). Ali je to posledica nizkega pritiska, ali vse to sčasoma mine? Vse pravite kako ste polne energije, jaz pa včasih res ne vem al bom sploh še lahko po nogah hodila. Prosim vsaj kakšna mi naj odgovori. Hvala! lara

mucy  

član od: 4.11.2004

sporočila: 27

12. nov 2004 11:36

Lara, oprosti no. Jaz se nisem počutila nič slabo. Prav nasprotno. Res sem imela polno energije. Delala sem vaje na orbitreku, pa kolesarila, če je bilo primerno vreme..Samo zebe me večkrat, kar se mi je pa tud že prej dogajalo, ker sem pač bolj "zmznjen" človek. Sem pa imela to dieto že pred dvema letoma (maj ,junij, julij). Nekje na sredi sem šla za en dan na Triglav. V celem dnevu sem popila le 1,5 litra ledenega čaja (brusnica) in pojedla malo rozin, ker sem imela ravno sadni dan, pa me ni nič matralo, čeprav me je malo skrbelo prejšnji dan. In hodila sem z lahko in tudi naslednje dni ni bilo hudega. lp, mucy

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

12. nov 2004 11:56

Draga Lara! Potrudila sem se in pogledala v moj dnevnik prehranjevanja, kamor si zapisujem tudi počutje in lahko ti povem, da sem v začetku imela rahle glavobole od jutra do večera, zelo me je zeblo in včasih sem bila omotična pri večjih obrmenitvah, no tudi že ob sprehodu psa,predvsem po sadnem dnevu. Imela sem občutek, da se mi noge kar tresejo zaradi pomankanja energije. Verjetno se telo tako brani in skuša manj porabljat zaradi zmanjšanega vnosa. Zato nikar ne obupaj se bo že navadilo takšnega načina prehranjevanja in takrat se še spomnila ne boš teh težav. Če ne verjameš, jaz sem živ dokaz. Pa sem takrat mislila, da mi bi glavo razneslo, tako hudih glavobolov še nisem imela. No spet se potrjuje, da je le pametno pisat dnevnik. In ne samo zato, da analiziramo kje v prehranjevanju delamo napake. Jaz si v njega zapisujem vse, od prehrane, počutja, teže, centimetrov, telesno aktivnost, morebitnih dodatkov k prehrani (vitaminske tab., kalcijeve,....), tudi težave s prebavo........ Res pa je, da se sedaj počutim enkratno, kar razganje me od energije, spim bolj malo in na sploh nimam nikakeršnih težav, razen občasne mrzlice, ki pa se je izgleda ne da znebiti. Je bila pa res razlika v dnevih, na OH imam še zdaj včasih občutek, da me kar zagreje v lica in dobim vsa rdeča. Se kar občuti kadar je večji energetski vnos. Kaj pa izkušnje te vrste, ki ste jih zaznale ostale? Razmislite o tem, je kar zanimivo na dieto pogledati še s te strani. LP. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas. Sporočilo je spremenil(a) Rožica dne 12. nov 2004 12:01:35

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

12. nov 2004 12:22

Hola! Veste, kaj, včeraj sem začela lunin post in danes ugotovila, da se začne danes ob pol štirih. Ampak sem zdržala do danes brez prekrška. No, važen je namen. Zdajle sem si pa od jeze privoščila eno fino suho jabolko, ki sem jo slučajno imela še v službi. Centralna kar posrka ven vlago. Kako je fino, da je danes petek. Danes smo pa na OH. Za kosilo bomo imeli telečje zrezke, stročji fižol v omaki, pire krompir in skledo solate. Pa še kaj sladkega se bo našlo. Moram malo pocrklat moje študente. Mami si bo pa ven zbrala tisto, kar lahko danes je. LP

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

12. nov 2004 12:22

Lara jaz imam take težave, ker vem, da imam zelo nizek krvni sladkor, kar pomeni, da pijem jutranjo kavo s sladkorjem ali pa jem kakšno banano. V glavnem nekaj sladkega. Kot sem že enkrat napisla jem tudi vitamin ABC-enkrat na dan in obvezno pri športu Isostar ali podoben energijski napitek. Moj predlog: pojdi na meritev krvnega sladkorja zjutraj na tešče- v prihodnjih dneh je dan sladkornih bolnikov in imajo po lekarnah in specializiranih trgovinah brezplačno merjenje. Upam, da sem ti kaj pomagala. mici_33

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

12. nov 2004 12:34

Lisička, spet smo na iztih dnevih. Tudi jaz imam danes OH. LP: Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti