Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

levinjčica  

član od: 8.11.2004

sporočila: 10

11. nov 2004 9:43

Halo! Tako kot mnoge druge pišete o počutju, moram tudi jaz priznati, da se tudi sama, odkar sem spremenila način prehranjevanja, počutim polna energije!!Še sploh vidim to popoldan, ko naj bi bila utrujena po učenju.Namreč,tista utrujenost,ki sem jo občutila prej, je kar nekako izpuhtela.Izgleda da tak način prehranjevanja res koristi na vseh področjih. Danes imam B dan in za kosilo si bom privoščila mesek,zraven pa kislo zelje!MMM,se že kar veselim,saj je kislo zelje moja najljubša vrsta zelenjave! No,se še oglasim kaj,pa lep pozdrav iz malenkost zasnežene koroške! čao. levinjčica

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

11. nov 2004 9:50

JOOJ komaj vse prebrala, ste se pa razpisale.Pozdrav vsem novim, saj bo šlo, ne se ustrašit. Jaz prvi teden sploh nisem nič napisala, ker sama sebi nisem verjela, da se lahko držim diete. No pa kot bi mignil sem danes že 22 dan na dieti. Se mi zdi da imam kar naprej sadni dan, samo okol se obrnem, pa so štirje dnevi mimo. No sem obljubila da napišem kako in kaj, v zadnjem tednu je bila slaba kila minus in temu primerni minus 1 cm, vse skupaj pa sem sedaj na -6, kar je pa čudovito. Glede pregleda sem si sama izmerila pritisk- je ok, pa upam, da bo šel dol, ker je že tako nizek, pol še sladkor in holesterol- pa sta bila že pred dieto čisto na dnu- povem še po dieti. Pulz pa spremljam vsak dan, pa vam povem da mi je iz orbitreka in diete prešel za najmanj 10 pulzov dol- iz 70 na 60. Jutranji je pa že 50!!! Se pozna očitno. Tablete sem na začetku diete jedla Metabolan, ker se mi zdi če je hudo, da ga pojem, kar pomeni, da če imam zjutraj lačno krizo ga vzamem in potem cel dan ne več. Realno ga vzamem enkrat tedensko- po navodilu je vsak dan 3krat- a tako se ne bi rada navadila nanj. Pijem pa zjutraj Fermatee za hujšanje- eno vrečko namesto zelenega čaja, potem čez dan pa še en zeleni čaj. Nekje sem zasledila da zelenega čaja po mili volji, a moram opozoriti, če uporabljate pravega velja isto kot za kavo- ker je zelo močan. Vrečke iz trgovine, pa mislim da niso ravno za dol past. AH JA še glede zaželjene izgube kilogramov, da bi bilo po izračunu glede na obseg zapestja je minus20 kg, tako da ni samo kozmetično hujšanje, ne se bat.Veliko nas je takih, ki nosimo veliko preveč s sabo. Sama tudi nisem upala povedati koliko v resnici tehtam, pa sem se sedaj sprijaznila in povem vsakemu pošteno. Pol me pa debelo gledajo, zadnjič sem dvema rekla in oba sta me prepričevala, da imam sigurno 10 kg manj, kot sem rekla, ko da bi blo tako fino, če maš več kg. No še vedno se mi pa ni prikazala 7* na moji vagi. Počasi se ji približujem, mogoče pa naslednji teden... VERJEMITE VASE, PA LEP DAN mici_33

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

11. nov 2004 10:44

Pozdrav Lisička ! Lepo, da si spet z nami, smo se spraševale kaj je s tabo, ko je kar na enkrat vse utihnilo. A se ti tudi držiš lune? Mici čestitam za izgubo, je pa kar res kar vse pravimo, da se po določenem času navadiš na tak način in vse postane rutina, zato vse, ki ste še na začetku, vstrajajte, se izplača. Jaz se počutim super, vsa okolica je pričela opažat, da me je manj. Najbolj vesela pa sem, ker moj dragi iz dneva v dan opaža, da me nikjer ni, pravi, da me sploh ni navajen tako "drobčkene". Včeraj zvečer pa je prvič opazil moja rebra, ki jih zdaj tu pa tam lahko opazim, občutek je super, to mi da veliko ponovnega zagona in rast samozavesti, ko okolica prične gledat nate drugače, mogoče kot na "suhca". Je nekakšna potrditev, ki mi je potrebna, da sem na pravi poti. Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

aisha3012  

član od: 19.5.2004

sporočila: 41

11. nov 2004 11:09

lep dan! lara tudi jaz imam danes 11. dan, tako, da lahko umirava skupaj na vodni dan :D. nič, če boste že vse probavale to hudičevo luno, jo bom pa še jaz. samo danes mam oh dan, pomeni, da od 15:28 naprej ne bom nič jedla, jutri pa sadni dan ko cel dan nič pametnega ne poješ?! ajaja ne vem kako bo to :D. no, če bo šlo bo šlo, če pa ne pa tudi ok!! lune še itak nisem nikol zdržala :D. se vam javim jutri, če bom preživela. rožica: nič ni blo zamere, hej, nisem taka!! ;) čestitam pa za vse kar si že dosegla! kar se pa tiče nevtralnih živil, pa je lepo napisan seznam jamieo-ja, ki je objavljen tudi na eni nemški strani www.trennkost.at, in mislim, da bodo določene stvari kr držale. sploh če gledamo na to, da so jih sestavili strokovnjaki, ki se že precej dalj časa ukvarjajo s prehrano po metodi ločevanja kot pa obstaja 3MD. edino kar oni ne ločujejo je še naknadno oh in š, recimo pri njih spada krompir pod oh, 3MD pa je to še malo razdelala. poznam eno, ki se je samo tega držala, pa nobenih dnevov in mesecev in sadnih dnevov, pa je zelo lepo shujšala. tako, da mislim, da je tudi nekaj na tem. Tjaša

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

11. nov 2004 12:20

hej Aisha! Mene pa zanima tisti seznam, vem da sem ga enkrat brala, pa sem ga že večkrat poizkusila najti , vendar brez uspeha. Mi lahko prosin pomagaš. Ta tvoj link, ki si ga podala mi ne deluje, a si prepričana da je pravi? Al pa je moj računalnik spet okužen! LP. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

11. nov 2004 12:50

Mimogrede namesto vejice zadaj je pika, pa dela link, sem preverila. Pri nas je sneg in mraaaaazzzzzz. Moj najboljši prijatelj je termofor. LP mici_33

dramik  

član od: 9.11.2004

sporočila: 34

11. nov 2004 18:31

Lep pozdrav Jaz sem nova. Mislim...danes je moj 3 dan in sem full zadovoljna. S to dieto sem poskusila pred nekaj meseci, toda zaman. Zmanjkalo mi je motivacije. Zdaj imam podporo od moža in seveda VAS. Upam, da mi bo tokrat uspelo, saj imam super voljo. Seveda mi tudi zdravje že nagaja zaradi debelosti. Ja, najbrž ste že uganile, da moram kar precej shujšati, da bi dosegla željeno. Imam pa kar nekaj vprašanj s to zadevo. Ko imaš sadni dan - kolikokrat lahko ješ? Jaz več kot en sadež naenkrat enostavno ne morem pojest. Tudi zjutraj pojem samo en sadež. Ko je Škrobov dan, si lahko skuham kakšno jed za " na žlico "? Če ima kakšna kakšen dober recept, se priporočam. Vsem želim veliko veselja in užitkov. LP, Taja Taja

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

11. nov 2004 19:48

Pozdravljena Taja, veš meni se zdi, da prvi teden strogo po knjigi, nič odmikov, drugi teden že malo po svojih besedah, pol je pa skoz slabi, pa ni nujno, da je veliko hrane, samo malo se prenaješ. Sadje jaz osebno jem kakor je , res pa je da največ pojem mandarin- ene pol kile na dan. Če vem, da grem v hribe. pa pojem dve banani, da imam moč, ker drugače sem kmalu že zelo boga, sploh po kakšnem sadnem dnevu. Veš zdravje nam nagaja vsem moje je bilo najprej zaradi cigaret, pa so spomladi šle stran, sedaj je pa na vrsti hrana... Verjemi nihče ni popoln. Zadnjič mi je ena ženska malo močnejša, da nekaterim nepomaga popolnoma nič, če so suhe, ker so grde- al pa hudobne. Mogoče tolažba, a jaz gledam močnejše ženske, če malo shujšajo kako so vse lepe v obraz. Prav zanimivo, težko vidiš suho žensko s tako lepim obrazom. Sedaj sem že razmišljala, da mogoče je pa ne par kil plusa nadomestek liftinga- prebrala v neki reviji- pa vedno bolj verjamem v to- zgladi gube. Lepo se imejte, trudite se še naprej in me postajamo vsak dan lažje, ker smo se tako odločile. mici_33

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

11. nov 2004 22:14

Pozdravček. Dobrodošle vse novinke na forumu (nekatere tudi na dieti). Kako je super pogledati na ta forum, ker je toliko članov in vsak dan je nekaj strani več napisanega. Kar tako naprej, punce! Taja na sadni dan jej več odrokov in naj bo čim več različnega sadja (če je možno vsak obrok drugo sadje). Upoštevaj samo čakalno dobo med obroki. Na Š dan si lahko pripraviš tudi jedi "na žlico" če želiš. Trenutn nimam Rinine knjižice pri sebi (je posojena, verjetno novi članici ) v njej je kar nekaj vredu receptov. Uporabi malo domišljije in lahko si pripraviš odlične jedi iz krompirja (npr. krompirjev golaž) ali iz fižola. Drži se samo tega, kaj spada pod Š dan in uporabljaj nevtralna živila. Oz. pripravi si svojo najljubšo jed, vendar tokrat brez tiste "prepovedane" sestavine za ta dan. Malo improviziraj, pa bo (jaz skoraj nikoli ne kuham po kakšni kuharski knjigi ali receptih-samo če kaj prvič delam, da vidim kaj sploh potrebujem). Je pa res zelo pomembno, tudi pri dieti, da ješ takšne stvari, ki so ti všeč, drugače te lahko hitro mine volja, do hujšanja... Veliko uspeha pri kuhanju in hujšanju. Lep pozdrav, maychi

lara  

član od: 8.11.2004

sporočila: 18

12. nov 2004 8:48

Lepo pozdravljeni, Danes je moj 12. dan diete, se pravi tretji sadni dan. Včasih se mi kakšen dan zdi, da nimam čist nobene energije, da imam ful nizek pritisk, da bi kar zaspala. Vse pišete, da imate fuuuul energije. Sej kakšen dan jo imam tudi jaz. Ali je to odvisno od dneva (Š, OH, ...) ali je to začetna faza ali kaj drugega. Ali ima katera tudi takšne izkušnje ? Že vnaprej hvala za pomoč in podporo. Lep dan vam želim, lara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti