Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

5. nov 2004 11:36

Živio! Kokos, Aisha je verjetno govorila o 10 dnevnem postu z Madal-Balom. To je naravni drevesni sirup, ki je poleg vode in čaja edina stvar, ki jo lahko uživaš v teh 10 dneh. V 10 dneh naj bi ti prečistil telo, kot stranski učinek pa je izguba Kg. Sy, te čisto razumem, kako paše tak sladek sok, je pa ful varljivo, ker nimaš občutka, da si kaj pojedel, čeprav zaužiješ kar nekaj kalorij. Jaz sem se tako z veseljem spravila nad sveže stisnjen jabolčni mošt. Še sreča, da sem se še preden sem izpila prvi kozarec spomnila, da je to namesto obroka in potem se je razvnela debata, koliko jabolk bi lahko pojedla namesto enega kozarca soka. Je pa dobra tolažba, da je ananas super za hujšanje. Tudi jaz jo večkrat uporabim, čeprav vem, da se s konzerviranjem vse sestavine uničijo in je kot tak dober le svež. A kot pravijo, vsaka tolažba je boljša kot nobena. Sem nekje prebrala, da naj bi se po njem hitreje topila maščoba in pospešila prebava. Mici, vsi stranski učinki tega načina prehranjevanja so mi všeč, več energije , boljše počutje, IZGUBA KILOGRAMOV, le tresenje zaradi mrazenja ne. Ni slaba idela tole s termoforjem. Bi pa verjetno mislili, da bo konec z mano, če privlečem ven še termofor, glede ne to, da sem že zdaj oblečena v plasteh, in hodim po hiši v pletenih nogavicah in puloverju iz termoflisa. Pred televizorjem pa še zavita v odejo. Jaz se samo sprašujem, kaj bo ko bo zima pokazala svoje zobe in bo zunaj mraz, da bo kar škripalo? Je pa menda to ful dober znak, da izgubljamo maščobo. Baje. Mayci, vem da bo smešno zvenelo, ampak kako pripraviš čežano? A kuhane jabolke samo zmiksaš, al še kaj dodaš? Joj, sem spet čist not padla ! Tipkam, kot bi pisala knjigo! Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

5. nov 2004 11:40

Lep dan, jaz pa danes samo jabolka obiram- sadje. A je kdo še z mano na sadju? Tudi na orbitrek hodim jaz na vsak drugi dan, ker mislim da je bolje. Samo včasih notr padem, k kajh pojem, pa grem še tisti dan vmes. A veste da imam ene shujševalne hlače na orbitreku gor- pa da res ne bi verjela ampak imam v pasu pri -2 kg -5cm manj, kar ni v skladu z mojimi izračuni. Očitno delujejo tele hlače, kaj vse še ne bom ugotovila. Jaz se tudi bojim vodnega dne ko hudič k..... Ne vem , še nikoli mi ni uspelo zdržati brez hrane. Odločila sem se da če ne bo šlo bom pa kakšno sadje pojedla, da ne bom kje omedlela, ker pulz mi je nenormalno padel na 65- pri hoji in verjetno tudi pristisk skladno z njim- kar pomeni da je vse pod 100. Pol sem pa vsa zaspana.... LP in se beremo mici_33

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

5. nov 2004 11:47

Pozdrav Rožica, ja sem si kupila termofor zadnjič, ko me je nekaj mehur bolel, pa so mi tako svetovali. Sedaj ti pa povem, da mi prekleto prav pride, ker si ga dam pod noge in si vsaj noge ogrejem. Pol tudi krasno zaspim, ker če se v postelji tresem pol ure še zaspati ne morem. Je pa krasen tudi vroč tuš- krop. Pa da sem ene petnajst minut spodaj. Kaj bo ko pride zima ne vem, ker mene že sedaj zebe. Groza, pa takor ada smučam. Saj mogoče se bomo pa prilagodile do takrat. Upam, če ne še psa ne bom mogla več ven peljat. Mogoče si pa za cilj diete lahko postavim, da bo pes težji od mene. Sam pol lohk psa tolk sfutram, da bo k slon.... mici_33

Barbolinka  

član od: 27.4.2004

sporočila: 143

5. nov 2004 11:51

Lepo pozdravljeni! Madonca par dni se ne oglasim na forum, pa komaj da preberem vse, tako ste se razpisale. Danes je moj 26. dan, bilanca -4 kg. Moglo bi bit še več, ampak sem kr dosti zraven grešila. Se sploh ne sekiram, koliko bo šlo bo šlo. Kar se tiče pa obsega, mi gre pa kar lepo dol - vsaj nekaj! Barbolinka Sporočilo je spremenil(a) Barbolinka dne 05. nov 2004 11:52:06

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

5. nov 2004 12:03

Pozdravljene. Glede trebušnjakov. Jaz jih delam vsak dan, ker drugače bi prehitro pozabila, da jih moram delati. Delam pa jih zjutraj in pa zvečer preden gram spat. Moram vam povedati, da sem zadnja dva dni bila zelooo pridna. Ko sem šla s psom na sprehod sma imela bolj aktivnega in sma tekla. Domov sem prišla čisto prepotena, utrujena in pa seveda ZADOVOLJNA sama s sabo. Samo, da me ne bo prehitro minilo to začetno navdušenje (tako kot ponavadi). Rožica glede čežane. Pripravim jo tako, da zavrem malo vode, dodam na lističe narezana jabolka ter pustim da vreje. Dodam še cimet, nekaj klinčkov. Da ni okus vedno isti, včasih dodam vanilijevo aromo ali kokosovo moko, rozine, orehe... pač po želji. Miksam nikoli, samo pustim, da jabolka "razpadejo", ker imam raje, da so vmes malo večji koščki. Se slišimo/tipkamo. Lp, maychi

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

5. nov 2004 20:20

Dober večer! Maychi, jaz sem danes skuhala jabolčni kompot, zelo gost in ker so se jabolka razkuhala je bila skoraj čežana. HE; HE;.... Kompot smo naredili zato, ker ste na počitnicah nečak in nečakinja in smo malo pacali spekli smo mufine, zraven pa se odlično poda kompot, ker ga nečakinja obožuje. Poslastice so bile seveda samo zanje. Je pa ful zadovoljujoče, ko vidiš kako srečna sta, da se jima posvetimo in packamo, se igramo... Stara sta 4 in 6 let. In dan je minil, kot bi mignil. Sta že v pižamah in gledata odajo " Sanjsli moški", ker je baje ful fajn, samo ne vemo še katera dekleta dobijo vrtnice, tista ki ostanejo ali ona druga. JOJ jaz pa res nič ne vem. Mici jaz upam, da se bomo prilagodile, čeprav močno dvomim, ker tudi jaz najraje od vseh šprtov smučam. Sem kar nekaj let aktivno trenirala, vse do poškodbe. Zdaj pa smučam le toliko kolikor mi koleno dovoli, definitivno je zame premalo, a kaj hočemo, proti vetru se **** ne da! Ja katero pasmo pa imate, mi imamo bernardinca je že zdaj tak k slon. V hrib ga je treba vlečt, ker je zelo len. Ko se uleže se ne premakne za nič na svetu, največja težava ja v tem, da najraje leži za vhodnimi vrati, pol pa pridi v hišo če moreš. Moram nehat, bom menda vse zamudila !!! Me pa res ful zanima. Katero bo izbral, bo verjetno ful vplivalo na moj življenje. Kaj moremo najmlajših res ne morem razočarat. Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

5. nov 2004 20:49

U Rožica medve se bova pa mogle osebno srečat, tudi naš je težkega kalibra Veliki švicarski palnšarski pes- ti bom poslala stran, pa si ga boš lahko ogledala. Tudi moji dami gledata sanjskega moškega, jaz pa perilo obešam.. pa berem kaj se je dogajalo. Danes sem pojedla eno solato, ker mi je bilo potem veliko bolje, malo me je nehalo zebsti. Če vidite okroglo žensko v stilu Brižitke k v zimski bundi po Ljubljani hodi sem ziher jaz, kar pocukajte me pa gremo na čajčka. Ja kolena, kolena do pa res krasna zadeva, moja baje prirojeno deformirana, verjetno s težo še popravljena, tako, da sedaj se potim na orbitreku samo z upanjem, da se bo dalo celo zimo presmučat, drugače spomladi odselim tale orbitrek. Grem drug teden po letne karte in že prav težko čakam, da zapade sneg. No en lep pozdrav pa lep vikens, pazite nase. LP mici_33

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

5. nov 2004 22:22

Ola! Spet jaz. Otroci spijo, fant gleda film, "Sanjski moški" je že mimo in imam čas, da španciram po forumu. Ej, punce nobena mi ni odgovorila kakšne so pilates vaje in kako se jih izvaja! A nobena ne ve? No, spet težim zarad tiste žoge. Pozabla sem kje se jo lahko kupi. Vem da je to že ena napisala pa se mi ne da it nazaj brskat. Sem pa iz Zasavja. Ja, jaz mam pa jutri sadje. Moram rečt, da mi to sploh ni težek dan, pa tud zebe me nikoli. Sem pa že od več ljudi slišala, da jih ful zebe. Po moje je to zaradi moje ščitnice. Lahk pa da me še bo zeblo, saj grem včasih iz ene skrajnosti v drugo. Ananas pa jaz večkrat jem za zajtrk (polovico), saj zelo maščobe topi. Jem pa svežega, saj ima več učinka kot pa tisti iz konzerve. Edino to je smotano, ko te potem ful ustnice pečejo. A veste, da sem se končno spravla delat trebušnjake. Tud danes na aerobiki sem jih že lažje izvajala. Pa na splošno sem že dosti lažje izvajala aerobiko kot prej. Res sem iz dneva v dan bolj vesela, ko vidim da kg kar kopnijo. Da pa ne govorim o tem kako se veliko bolje počutim. Prej sem po zajtrku bila taka, da bi se najraje ulegla, zdaj mam pa ful energijo. O.K. uživajte vikend pa brez grehov!!! kokos

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

5. nov 2004 22:54

Js sm si pa kupla nove kavbojke! Pa kok dobr zgledam v njih! Madonca! Bom morala mirkat, da me kdo ne odnese Pa ful sm komplicirala, da so pretesne, potem sem probala enih 10 kavbojk in na koncu pristala vseeno na taprvih. Kaj čmo, človek ni navajen na tko mejhne hlače. Prej je moralo biti vse bolj ohlapno, da je prekrilo. Zdej pa kr ni treba več. In takšne hlače so en super alarm: ko se zrediš za 2 kile, te že fejst tiščijo in jih skoraj ne moreš več met. Zato se je treba kr disciplinirat. Moja skupna bilanca do zdaj je -18 kg. Zjutraj sem ful upala, da mi rata priti pod 70, pa ni ratal (z rdečimi številkami mi je vaga pokazala 70,00). Ah! Bo pa po vodnem dnevu SIGUUURNO 6X kg. Mici: NAJLEPŠA HVALA za razlago. Mislim, da bo to kar držalo, da se telo "zaklene" pri dieti. Mi ga pa na finto mečemo. ha-ha Ni lahko, a se splača. vsak dan lažja Sy

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

6. nov 2004 9:58

Dobro jutro! Sy, tudi jez sem pred kratkim bila v šopingu in kar nisem mogla verjet. V garderobo sem si nesla vse cote št. prevelike, manjše pa so se mi zdele pretesne. Nekako mi ne preklopi v mažganih, da se ni več treba skrivat za zavesih ( kupovala sem predvsem majice, puloverje, športne hlače,...). Je pa res, da potrebujem nujno manjše hlače, kot je ugotovil moj fant, vse elastične sploh niso več opete so bojl podobne navadnim, le nekam čudno vse visi, še sreča da imam vsaj ene ne elastične kargo hlače, kjer se ne vidi kako grozno visijo, ker tako morajo viset. Ja problemi. Sem pa zelo vesela za nas, da jih imamo. Z nakupom novih hlač bom pa še malo počakala, ker imam v omari hlače iz suhega obdobja, dvoje še čisto novih. Mogoče je danes čas, da pomerim koliko me še tiščijo ! Jaz bi si tudi želela, da bi vaga pokazala 70,00 pa moram počakat do ponedeljka, sem pa že cel teden neučakana, ker imam tak fajn občutek lahkotnosti. Mici, na katerem smučišču kupiš letno karto? Mogoče se kje srečava? Kokos, super da tudi ti delaš trebušnjake. Pridna. Tudi jaz sem se odločila, da po vodnem dnevu začnem z intenzivnim oblikovanjem telesa. Naredila si bom okviren program vadbe in pisala dnevnik izvedenih vaj, da bom lahko spremljala napredek. No saj se tud zdaj rahlo rekreiram, če štejemo sprehajanje psa in večerne sprehode, ter občasno izvajavne vaj za trebošne in ritne mišice. Lp, Rožica. Veseli me, da nas kar nekaj ostane tudi čez vikend. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti