Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

4. nov 2004 10:06

Živjo suhice! Sy, prav si izračunala 9.11.04, tako da boš lahko malo praznovala. Verjetno brez slabe vesti, ko boš že v naprej vedela, da imaš naslednji dan vodo. Ja, tudi jaz študiram: absulventka na FOV. Sem pa včeraj razmišljala, ali smo ostale samo me tri, ki smo pričele na isti dan. Malo pograšam ostale (Lisička, Neni, studentka1,...) se nič ne javljajo. Javite se nam, neglede na to kakšna je situacija. Kaj naj danes jem? Hm, hmm.................. mmm ... .......?......?........ .................. Ja SADJE !!!!! UF, je težka izbira! Jaz razmišljam, da bi si za kosilo skuhala malo repe. Sem že včeraj bila tako pridna in skoraj cel dan na sadju, pojedla sem semo krožnik zelja za kosilo, da si kar ne morem predstavljati, da ne bi pojedla kej toplega. Kako vi rešujete ta problem na sadni dan ? Kaj si kuhate, razen solat? Samo, da je kaj toplega za v želodec. Evica, mlinci so po moje na OH. Moni 31, ti pa vstrajaj še naprej. Tako kot me vse, bo že še šlo dol. Lahko pa si začneš pisat dnevnik, kamor beležiš vse kar poješ in kdaj. Nato naredi analizo mogoče boš opazila kakšno napako v načinu prehranjevanja. Pomisli kako dolgo je trajalo, da smo nabrale te KG, zdaj pa bi rade da skopnijo takoj, ko se spravimo na dieto. No, čeprav jaz nebi imela nič proti, če bi bilo tako . HE; HE;... Gremo novim zmagam naproti!!!!!! To je ukaz! Lp, Rožica Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas. Sporočilo je spremenil(a) Rožica dne 04. nov 2004 10:15:38

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

4. nov 2004 11:08

Zdravo. Rožica in Sy, vidim, da smo približno isto stare. Študiram v Mb, na Pedagoški, 4. letnik. Ja izgleda, da smo res še samo me tri, ki smo začele na isti datum. Rožica jaz na sadni dan vedno jem samo sadje, za kosilo pa si navadno pripravim topel obrok-skuham kompot iz hrušk ali naredim jabolčno čežano, pečena jabolka. Samo, da imam občutek da sem pojedla nekaj toplega, pa je kar boljše. To pa delam zato, ker mi je ostalo od prejšnje diete(Judy Mazel), da ko poješ kaj drugega(Š, B, OH) ne smeš več jesti sadja. In tega se strogo držim še sedaj! Evica, tudi jaz bi mlince pripravila na OH dan. Tako kot je rekla Rožica, gremo novim zmagam(izgubljenim kilogramom) naproti! lp maychi

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

4. nov 2004 14:03

Maychi jaz si pa vedno pripravim kakšno juhco (zelenjavno-korenček, por, zelje...pa malo soli, vegete ali jušno kocko). Najraje sem si pripravila krem juho, vendar sem se jih že malo preobjedla . Pa tudi za večerjo večkrat pojem sadje. A misliš da je kaj narobe? Jem samo sadje in nič drugega. Sem mislila, da mi to bolj koristi kot škodi. :) Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

mucy  

član od: 4.11.2004

sporočila: 27

4. nov 2004 14:29

Ojla, oglašam se vam prvič in tud jaz sem na tej dieti. Že mesec in pol. Danes sem na sadju in moram priznat, da me kar pošteno zebe. Bo res treba popoldne kakšno čežano pojest, da bo kaj toplega. Lp,mucy

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

4. nov 2004 14:37

Rožica. Mislim, da ni nič narobe. Jaz se pač tega držim kot "pijanec plota" ker sem pač prebrala knjigo in sem po tej dieti približno leto hujšala oz. vzdrževala težo-bolj ali manj uspešno. Poanta naj bi bila v tem, da se sadje zelooo hitro prebavi. Druge stvari pa od nekaj ur dalje in da v primeru, če sadje ješ kasneje, le to ne pride na vrsto za prebavo ampak začne "gniti". To naj bi bil potem največji problem za napihovanje in vetrove. (Vse to je po knjigi Judy Mazel) drugače pa je vseeno boljše pojesti za večerjo kakšno sadje kot pa ne vem kaj "težkega" in se ti ptem prebavlja celo noč. Lp, maychi

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

4. nov 2004 21:17

Pozdrav vsem sotrpinkam! Par dni me ni bilo na forumu pa je bilo spet toliko za prebrat. Danes je za mano 18. dan in punce, ej, sploh nimam več take krize kot pred enim tednom. Ko stopim na vago mi pa sploh dvigne samozavest (-8,5 kg do danes zjutraj). Upam, da bom imela voljo še naprej. Najbolj me skrbi kako bo po končani dieti, sploh ko berem ta vaša pisma. Malo me skrbi tudi vodni dan, čeprav sem jaz že imela vodne dneve ko sem hujšala po luni. Takrat sem bila kar bolj v sobi in sem brala, zdaj si pa to pri vseh gospodinjskih opravilih, fantu in dvema otrokoma res ne morem privoščiti. A ne da me upravičeno skrbi kako ga bom prestala? Kako ste ga pa ve "pregurale"? Men je ena rekla, ki je ta dieta že za njo, da je 2. vodni dan najhujši, da te vse boli, najbolj ledvice,... Bomo videli, a ne? A je katera šla prej ali pa med dieto kaj k zdravniku izmerit pritisk in kri dat? Mici_33 koliko časa si na orbitreku da pokuriš 400 kcal? Jaz sem trenutno gor 10 minut in pokurim cca. 75 kcal. Nočem pretiravat in počasi stopnjujem oziroma daljšam minutažo na orbitreku. A lahko katera pove kakšne so pilates vaje in mogoče celo kakšno opiše, da bi to jaz probala? Koliko stane tista žoga? Jaz bi jo ful imela za k računalniku, saj sedim čisto zveriženo in pol se čudim zakaj me boli križ in hrbtenica!!! Kepica, meni so se težave s ščitnico pojavile po prvem porodu pred približno 9. leti. Čutila sem in še vedno včasih cmok v grlu, včasi me zebe, včasih mi je ful vroče, sem razdražljiva,... Aisha3012, kakšen je tisti 10-dnevni post z nevemsčim!? Sy, jedilno čokolado moraš(!!!!!) jesti zaradi alergij oz. proti alergijam. Kakšne pa naj bi bile te alergije pa na žalost nikjer ne piše, vsaj jaz nisem nikjer zasledila, me pa ful zanima kaj bi res bilo, če je ne bi jedla. Jo pa pojem samo pol rebre ker mi pač ni veliko do nje. Mlečno bi pojedla pa celih 10 dag sploh če bi bili še lešniki not. O.K., mejte se do prihodnjič kokos

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

4. nov 2004 21:54

Kokos, to, da je jedilna čokolada proti alergijam, mi je malo čudno. Že parkrat sem napisala, da sem bila alergična na sladkor, kakav (poleg vsega ostalega), tako da ... VSAJ pri meni proti alergijam ni delovalo. Zdi se mi, da je v zraku visela še ena druga razlaga, pa ne vem, katera jo je omenila. Če že pišejo, da je proti alergijam, bi lahko kakšno razlago dali zraven. Vem, da ima veliko antioksidantov, ki upočasnjujejo staranje... jah, no. Mogoče ciljajo na antioksidante, da so proti alergijam. Ampak to le v primeru, da nisi že alergičen. Tud jaz sem imela danes sadje. Ker imam probleme z zobmi in ne morem ravno jesti ogromno svežega sadja, ker potem tako bolijo, da jih ne morem umivat, kupim kakšen 100% sok (in naj povem, kako težko je dobiti PRAVI sok, ki ni narejen iz zgoščenega soka + voda, ampak je stisnjen direktno iz sadja in polnjen) pa precej banan jem. Včasih, če sem zelo lačna in imam srečo, da sem doma, jem tudi paradižnikovo solato ali rdečo peso. Danes sem recimo kupila 100% ananasov sok, ki je pri taboljšem sosedu v akciji (in seveda, iz zgoščenega soka+voda ). Je zelo sladek in bi ga človek kar pil in pil. Si je treba kar mejo postavit: samo tale kozarec. Potem se pa malo ven vlečem z dejstvom, da je ananas ful primeren za hujšanje Veste kaj. Tudi jaz imam že nekaj časa cmok v grlu (eno leto ali malo več), ki ga ne morem spravit dol. A to bi bila ščitnica, al kako? Hm.... bo treba na preiskave? Baje je značilno za tiste, ki imajo probleme s ščitnico, da ne prenašajo vročine. To sem ti jaz! Ko mi je vroče, bi postala prov agresivna in se moram fejst kontrolirat. Želim vam lep petek vedno lažja Sporočilo je spremenil(a) Sy dne 04. nov 2004 21:57:56

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

4. nov 2004 23:06

Uf ste se razpisale, jaz pa preletala cel dan, pa sem sedaj malo pokukala. Da odgovorim: 1- Sy sem razlagala jaz iz Poleta, mogoče bom jutri pri času prepisat kaj, drugače pa v bližnji prihodnosti- v glavnem po moje in kratko- telo v petih dneh vključi alarm, ko zazna da hujšamo in zato ga moramo prelisičiti vsak 4.dan, da se najemo, da dobi veliko kalorij in ne ve, da v bistvu mi hujšamo. In ker dobi dosti kalorij ne vklopi alarma in hujšanje je bolj uspešno. 2-težave imam tudi jaz-podobne opisanim pa sem že šla k zdravnici, sva naredili test za ščitnico pa je bilo vse ok- lahko so to tudi težave z želodcem. 3-sok stiskam na stiskalnik iz sadja- sproti, ker v kupljene ne zaupam. 4-žoga stane od 4.000,00 do 7.000,00 sit odvisno od velikosti, ki je odvisna od tvoje višine. Od 55 65 in 75 cm premera.Če je ne najdete za toliko mi pišite na privat. 5- za 400 kcal pa na orbitreku delam 10 minut na stopnji 2 /pulz do 120/, nato 10 min. na 3 /130/, nato 40 min na 4 /130-140/ in spet 10 min na 3 /130/ in nato še ohlajanje 10 min na 2 /120/. Polar pri porabi kalorij upšošteva tudi višino,težo in starost. Jaz imam pa danes tortico, a me zebe ko mačka. Jaz bom začela s termoforjem okol hodit, ker se že kar tresem. Rešitev????? Pomoč???? Ostalo vse po planu. Vztrajnost se malo zmanjšuje, grešim še ne.... Punce voljo moramo imeti bo pa vse. LP mici_33

mucy  

član od: 4.11.2004

sporočila: 27

5. nov 2004 9:10

dobro jutro, pa je dan spet okoli. danes bomo pa mal meska jedli. srečo imam, da mi grejo v naši menzi tolk na roko, da če jih prosim za kak ekstra obrok, ki ni na jedilniku, mi ga seveda pripravijo. in potem še vzpodbudne besede zraven.res so zlate. vode pa tud kar precej popijem na dan. dopoldne od 1-1,5 litra. in dopoldne v službi precej več popijem, kot pa potem popoldne doma. še dobro, da mam WC blizu. se vsaj še mal zmigam zraven. in, punce, res ste prima. prav fino je brati vse vaše vzpodbudne besede. le tako naprej. pozdravček

neznan uporabnik

5. nov 2004 11:14

Hojla, jaz mam pa tut danes B dan - si bom privoščla osliča in paradižnikovo solato. Danes je moj 21 dan, -5,5kg, bliža se prvi vodni dan ... pride glih na soboto ... ko bi bil vsaj na delovni dan, mislim da bi ga lažje preživela v službi ... Kako je kaj s trebušnjaki? Še vstrajate? Sem prebrala na tisti internet strani, ki jo je predlagala maychi oz. izziv (glej str.73), da ni dobro jih delat vsak dan, tako da sem si jih splanirala za vsak drugi dan in sicer na B in na OH dan. Mende rabi mišica vsaj en dan da se ojača in pripravi na še večji napor. No, tolko za enkrat. Lepo hujšajte še naprej, LP, Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti