Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

3. nov 2004 12:04

Hvala Sy na odgovoru, moram pa reči da si dobra da si se še enkrat odločila za dieto in da vztrajaš, mislim da je malo takih. Žoga ima od 55 ali 65 ali 75 cm- ni ravno za pod mizo pospravit. Mene pa malo ura daje, ker mi že eno uro kruli, ker se res držim, da jem takoj po dvanajsti. Sedaj sem dala peči krompirček, priloga gobe domači jurčki v omaki. Lansko leto so te gobe ostajale, letos jih bom pa pokuhala že v jeseni. Zadnjič sem gobovo juho in krompir- mnjammmm, pa še za večerjo. Glede moje kilaže vas obveščam, da se prvi teden nisem zmerila- očitno sama sebi nism najbolj verjela, da bom vzrajala. No drugi teden sem se in imam kar po 4 cm manj v pasu in v bokih- matr se mi zdi. Na dieti sem 14.dni in sem lažja za 5 kg, juhuuuuu približujem se 7X, upam da v tem tednu. Rožica sem pa v starih zapiskih brala, da jim je teža stala po tretjem tednu- no ne vem ali se je takrat vse skupaj upočasnilo in so se potem navadile ali je stalo samo določen čas. Sy pomagaj,če se spomniš???? mici_33

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

3. nov 2004 12:51

Mici, tudi meni so v spomladanskem krogu 3MD kilogrami po drugem mesecu počasneje izginjali, vendar teža nikoli ni čisto obstala . Le proti koncu prvega meseca sem opazila, da je teža stagnirala. Ampak ne za dolgo. Tokrat mi teža stagnira že skoraj cel mesec, vendar pa čutim na hlačah, da so ohlapnejše, ampak tehtnica se ne prestavi. Čeprav sem se odločila, da tokrat izpeljem dieto do konca po malem že obupujem. Vse moči usmirjam v to, da vztrajam še en mesec, kot sem obljubila sebi in sotrpinkam. Navsezadnje je od vodnega dne minilo, kot bi bilo včeraj. :) A ne Maychi? Kar nisem mogla verjet, ko se rekla, da je samo še 6 dni. Zdaj se psihično pripravljam na vodni dan in veseli me Sy, da boš tokrat z nami. Maychi že imaš kakšne načrte, kako se boš zamotila? Še sreča, da je to sredi tedna in ne za vikend, bi bilo veliko težje zdržat. No, vsaj meni. Danes sem se popolnoma spravila v red. Za kosilo sem naredila segedin in zaradi sladkanja v preteklih dneh danes ne bo sladice. TO MI JE KAZEN!!! Sem se pa včeraj zvečer posladkala s kostanjem, se že dolgo nisem. Neprijetnih stranskih učinkov zaenkrat ni. Seveda brez "greha" ni šlo, čeprav je bila ura še ta prava sam zraven spila kozarec sladkega mošta. Vendar je tega grešenja od danes naprej konec ! Sy, je pa super ideja to s stiskalcem za česen. Škoda mi je le, da se že prej nisem spomnila na to. Od zdaj naprej bo tudo za kosilo kastanj na Š dan, ker se mi prej ni ljubilo lupit kostanja sem ga navadno samo zvečer spekla. Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

3. nov 2004 12:59

Rožica kaj pa gibanje,če bi to malo povečala?? Mogoče bi šlo. Kako pa grehi? Se strogo držiš ali ne? No oprosti a res se ne spomnim koliko si izgubial prvi krog in na koliko greš sedaj? Mogoče gre samo za par kg? Dojela zakaj je juha, ker mi je po teli juhici danes prvič vroče po enem tednu, po novem hodim s termoforjem spat, ker me tako zebe. Prov mi je bi se pa poleti odločila, sedaj pa je kar je. Hvala vam, da se lahko kje pogovarjam, ker drugače bi že jedla- no vidite, če bi imela dobrga psihologa pa mogoče ne bi na tolk kil prlezla. LP mici_33

kepica  

član od: 3.11.2004

sporočila: 1

3. nov 2004 16:32

Pozdravljeni! Prosim Kokos in Rožico, da mi povesta kakšni so njuni simptomi težav s ščinico. Jaz občutim cmok v grlu, a ne vedno. Bolj takrat, ko sem kaj nervozna in ko mislim na samcmok. Zdravnik mi je sicer an mojo žewljo pregledal kri, a se ni pokazalo, da bi imela preveč ali premalo ščitničnih hormonov. Na kakšnih preiskavah sta bili pa vidve? Sem tudi na 3MD. že 2 meseca. Z manjšimi prekrški že 12 kg.

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

3. nov 2004 18:17

Pozdravček. Ja veliki problemi so to, ko kile ne gredo dol. Važno pa je da vztrajamo, a ne? A ni to čudno, da tehtnica kaže vedno isto, moj pa meni pravi "ti si pa kar fejst shujšala". Zdaj mi pa ni jasno, al tehtnica laže al pa moj dragi? (verjetno tehtnica, hehe) Rožica, nimam pojma, kako se bom zamotila na vodni dan. Imam velik problem, ker na ta dan nimam predavanj, da bi vsaj to minilo. Tako da bom cel dan doma. Zgleda, da bom morala vzeti krpo v roke, pa celo sobo počistit tako, da se bo svetila. Pa na dolg sprehod s psom, pa cel dan bom na tem forumu pa... Najhuje pa bo, ko bom morala kuhati za ostale družinske člane-KRIZA! Aja pa še to, Rožica, ne obupat, ker ti kile stojijo, če jih nimaš veliko preveč, je to čisto normalno(vsaj jaz sama sebe s tem tolažim). Važno je da zdržiš do konca, boš imela že s tem veliko boljši občutek. Punce hvala za informacije o žogi. Moram dobro razmisliti ali jo kupiti ali ne. Mama bo verjetno rekla, da je pač to še ena stvar, ki jo bom uporabljala kak teden ali dva, potem bo pa nekje čakala na boljše čase... Če ni predraga... Lep pozdrav pa pridne bodite. maychi

aisha3012  

član od: 19.5.2004

sporočila: 41

3. nov 2004 20:52

dan! še moj lonček danes: na oh dnevu, špageti z paradižnikovo omako (dolmeo extra onion in garlic - odlična!), popoldan en čebelji pik, zdajle se pa zelo trudim, da ne bi kaj pojedla! :) čaka ,e še čokolada in ajobajo! pa velik vode. kar se pa tiče vodnega dneva: jaz vem, da ga ne bom zdržala, ker sem že prevečkrt se poskušala postit, ampak po luni. sem pa zdržala 10 dnevni post z madal balom in je bilo super, pa sploh nič težko. tako, da planiram na vodni dan s tem priti skozi. če pa katero kaj več zanima o tem, pa naj kar vpraša. kar se pa kil tiče: sem se pregrešila in stehtala, čeprav sem rekla, da se ne bom - -1 kila po treh dneh brez prekrškov. upam, da je vsak pol kile kaj drugega kot voda :). pa še za punce, ki vam teža stoji, pa vam drugi pravijo, da ste shujšale: če se vsaj malo gibate zraven in kolikor vem se vas večina kar giblje, je to logično. mišice so težje od maščobe, če zgubljate špeh in delate na mišicah, je normalno, da teža stoji, ve pa vidite razliko po oblekah, poleg tega pa se mi zdi še zmeraj bolj pametno vzet šiviljski meter in se merit, tako boste zagotovo vedele, kako pa kaj! če verjamete al ne, pr mojih kilah zgledam drugače kot kolegica, ki ima 8 kil manj. ko povem svoje kile mi večina ne verjame, da jih imam toliko. je pa res, da sem precej športne postave in da že na splošno konstrukcisko zgledam drugače. tako, amen pod kamen za danes! lahko nočko!

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

3. nov 2004 22:05

Maychi, hvala za vso podporo. Berem, da tudi ti študiraš. Če nisva midve eni sorodni duši? Včasih se mi zdi, da isto razmišljaš, kot da bi mi brala misli. Se pa lahko tudi jaz pohvalim, da je tudi moj dragi opazil razliko in pripomnil, da nujno potrebujem nove hlače. Če ni to super? Potem ne vem kaj je. Dve muhi na en mah. Jaz imam za vodni dan v planu študirat za izpit. Hvala tudi tebi Mici za vse nasvete. Glede mojih številk, se jih ne moreš spomnit, ker jih nisem podala. Moj cilj v tem krogu je 15 kg. V spomladanskem krogu pa še nisem vedela za ta forum, če, bi verjetno ne bi obupala po drugem vodnem, ker tu najdem vso poterbno podporo, kot si tudi sama prej omenila. To je razlog, da ne veš moje statistike. Sicer pa če se prav spomnim si se nam šele pred kratkim pridružila. Podala si mi koristne informacije glede tiste ure, vendar mislim, da je trenutno malo predraga za moj žep. Kepica, če ti je doktor pregledal kri, se nimaš kaj bati. Lahko ga smo vprašaš, koliko si imela hormona v krvi. Je bilo blizu meje... Simptomi so različni praktično vpliva na celotno telo. Npr. težave z dihanjem, potne roke, prekomerno potenje, razbijanje srca,......... Navadno doktor povečano ščitnico vidi ali otipa in meri njeno rast. Najbolje se vidi na krvi. Aisha upam da imaš prav, da je mogoče res več mišic. Punce vstrajajmo in se spodbujajmo v težkih trenutkih še naprej. Hvala vsem. Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

3. nov 2004 22:14

Punce, tehtnica ne laže, kasneje gredo kilogrami bolj počasi dol. Ampak mislim, da je to zaradi tega, ker se topi maščoba!!! Maščoba je lažja od vode in od mišic. Zato je fajn, da si merite tudi raznorazne obsege. Če se na vagi ne bo poznalo, se bo na centimetrih. Garantiram! (samo ne me tožit, če ne bodo! haha!) mici: mislim, da je moja teža res stala po treh tednih, ampak ... beri zgornji odstavek Ful sm vesela za tvoj uspeh! Bravo! Rožica, a sm prav zračunala, da imamo vodni dan na 9. novembra? Upam, da ne bo na 8., ker imam takrat rojstni dan Joj, ne spomnim se, katera je pisala, da je brala o tej dieti v neki reviji. Omenila je, da zdaj razume, zakaj moramo jesti čokolado na OH dan. A bi lahko to delila z nami, ker mene tud zanima! Proooosim! Imela bi tisto žogico za k računalniku, a ne bo šla pod mizo! Ajej... Rožica in Maychi: a vedve tud študirata? Jaz tudi: 4. letnik na FF. Čudeži niso v nasprotju z naravo, temveč zgolj s tem, kar o naravi vemo. (Sv. Avguštin) vsak dan lažja Sy Sporočilo je spremenil(a) Sy dne 03. nov 2004 22:19:32

EVICA  

član od: 3.2.2004

sporočila: 31

4. nov 2004 9:51

Pomoč potrebujem. Sicer nisem pretežka, me pa ta dieta zanima zaradi načina prehranjevanja nasploh. Tako sem začela s torkom jest po tem načinu. Zanima me, kam spadajo mlinci. V nedeljo bi jih pripravila, ko imam škrobni dan.

moni_31  

član od: 4.11.2004

sporočila: 10

4. nov 2004 9:53

Pozdravljeni, od začetka moje diete (danes je 16.dan) redno prebiram ta forum in res ste super, sploh kar se tiče podpore, ko se že mislim pregrešit, odprem ta forum in mi je kar lažje, ko vidim, da nas vse kdaj pa kdaj zamika in da se znamo s skupnimi močmi upreti skušnjavi. Imam pa nekaj vprašanj in sicer, prvi teden sem izgubila 3 kg, od takrat pa nič, sicer se res nisem izmerila v pasu in bokih, to bom naredila danes, pa kljub temu me zanima, če ima katera podobne težave? Se pa res držim diete, zjutraj ena vrsta sadja, kosilo imam sicer malo kasneje (okrog 16.ure ali pa še kasneje), za večerjo pa res nekaj malega (četrt kosila), res pa je, da ne spijem toliko vode kot naj bi, saj je malo nerodno v službi hodit vsake pol ure na wc, sploh če delaš s strankami. Se pa potrudim in spijem vsaj liter, včasih mogoče malo več. Tudi kavo sem se navadila piti črno, pa čeprav pogrešam mleko. Moj cilj je, da bi prišla na težo, ki sem jo imela pred porodom (ali pa vsaj blizu), da bom spet lahko zlezla v svoje najljubše hlače. Hvala za vse nasvete in ostanite še naprej tako korajžne in dobrovoljne, Monika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti