Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

aiwa  

član od: 16.2.2004

sporočila: 194

3. dec 2004 9:09

super bo knjigica. pa lih takrat izide k jz končam! enkratno!!! Sporočilo je spremenil(a) aiwa dne 03. dec 2004 09:21:08

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

3. dec 2004 10:17

Jutro punce, vsa skesana vas berem kako ste pridne. Jaz pa včeraj na večerjo, pa sem zavrnila šampanjec, pa pol juho, pol vege krožnik pa že nsiem mogla in sem pojedla dve rezini popečene fete, al kar je že bilo in solato. Za povrhu pa še en štrudel jabolčni. NAPAKA svetovna. Saj kot sem vam rekla, v decembru je uspeh prevoziti vse vmesne dneve, ker kaj naj pa naredim, dvajset ljudi za mizo, vsi jejo in pijejo, vsi te pogledujejo, ko sediš pred praznim krožnikom. Ma prav smotan občutek, sem se že preje odločila,da bom pač soalto in malo priloge.... No ja. Sedaj je kar je, danes ne OH ne bom pretiravala, pa popoldan bom bajto polirala, pa zvečer orbitrek gonila, pa še psa morm ven peljet.... Da pokurim tole. Veseli me, da se dobro držite, da prenašate vodne dneve in le tako naprej in pomladi bomo lažje za veliko kg in bolj samozavestne in same sebi všeč... mici_33

petra1  

član od: 8.4.2002

sporočila: 11

3. dec 2004 10:50

Punce dober dan! Spet se vam oglasam.Da ne boste mislile-berem vas vsak dan in kapo dol-res ste pridne. Ampak danes imam razlog, da vam pisem. Uf, da ne recem, kako me je razkurilo, ko sem zdele cist slucajno na radiu Orion poslusala neko Melito Roj, se mi zdi iz zalozbe Rotis, ki je predstavljala knjigo Z ogljikovimi hidrati ste lahko zasvojeni(sori, ce ni pravi naslov, ker me niti ne zanima, tako me je razkurla), sta jo pa napisala zakonca Heler. Sej to najbrz vse poznate, mogoce ima katera tud kaksno pozitivno izkusnjo s to knjigo, ampak men je stopila na zulj, ko je tako potunkala vse ostale diete, kao ne verjet prijateljicam in kar pise o dietah v reviji. S svojim vzvisenim nakladanjem ji je najbrz uspelo totalno zbit samozavest vsem , ki so na dobri poti da shujsajo tud brez te knjige in njenega napkladanja in laganja. Ker po njeno je vsaka druga dieta neuncikovita, izguba casa in denarja. Sej ne morem verjet, kaj dovolijo, da ljudje razlagajo po radiu. Skoda, da niso imeli istocasno se kaksnega odprtega telefona. Ja, si mislim ,da najbrz z razlogom. Ker bi jaz sigurno poklicala in bi ji direkt rekla, kako je ni sram, da upa tako zavajat poslusalce. Pa se vprasala bi jo, kaj vse je do sedaj ona probala, da upa tako govort o teh stvareh. S cistjo vestjo bi ji povedala se marsikaj, ker sem dala vse to skoz in vem kaj pomeni hujsat. Pomoje bi me kr skenslal iz programa... Tko punce, zdej mi je lazje. Mene take stvari res ne dajo, da bi bila tiho.Mogla sem vam povedat, me pa zanima, ce je se kaksna to poslusala, pa kaj si ve mislite o tem? Po moje, da vsaka dieta, ki jo morjo po veckrat na mesec oglasevat na radiu nima ne vem kaksnega ucinka. Dobra roba pac nikol ne rab reklame... Pozdravcek vsem, Petra petra1

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

3. dec 2004 10:57

Petra1 ČAS NA RADIU JE PLAČAN, KAR POMENI DA VSAK OTREŠA S PAPICO KAR MU PRIDE NA MISEL. JE PA JASNO, DA JE NAJBOLJŠA DIETA TISTA KI JE NAJDRAŽJA. Konec mojega mnenja, kaj naj pa predajo od naše diete? Suhe slive? Čaje? Ja to si ja pocen zadeve. A ni najbolj fajn človeku rečt dej denar. Ja spomnila sem se na enega doktorja, ki je veliko shujšal in ko si ga vprašal kako je rekel, da bo naredil šolo hujšanja.Do danes je še ni, a v njegovi šoli bi bila vstopnina 2.000 DEM in če boš v določenem času hujšal npr kilo na teden jih pri dosegu končne teže dobiš 1.500 dem nazaj- ostalo je za njegovo podporo seminarje, pogovore. Če ne shujšaš toliko ostane vse njemu. RAZUMEŠ???? Si predstavljaš kako bi shujšala, bi se za to odločila, plačala denar, pol ti pa povedo da dobiš več kot pol nazaj če shujšaš. Ma kile letijo. Se mi zdi isto kot na TV, saj te je sram, da ne bi bil shujšan. Moram te pa razočarat, nisme poslušala, a moje mnenje o tem je tako.... Podpišem. mici_33

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

3. dec 2004 10:59

Hoj! MEEELLI; MEEEEELLLLLLiIIIII, Si preživela? Meni se čisto zdi, kot da bi v uredništvu brali tale forum, pol pa JUHUHU mastno kasirali. V prvi Rini Smo odkrile toliko "napak" dvoumno opredeljenih sestavin, da človek že kar malo podvomi koliko izkušenj ali znanja imajo ti ....? Natisnili so jo potem, ko se je ne veliko pisalo o tem kaj kdaj jesti in vsi so prosili za recepte..... Kaj pa vi mislite? Je pa vseeno "fajn" da je nakdo zbral in uredil vso zadevo, da je vse lažje pregledno, pa še super ideje glede hrane dobiš, ko ne veš kaj bi jedel ali ti predlagano ne tekne. SAMO CENO SO PA DOBER ZASOLILI!!!!!! Ja, že vedo kje se najbolj kasira! Saj veste kaj vse bi kupile samo, da bi pomagalo, danar takrat sploh ni vprašanje. Mici_33kar brez slabe vesti! Saj se boš danes odpovedala sladici, pa bo! Sicer pa je včeraj bil en tak dan, ko nas je večina zavestno grešila. Tudi jaz sem si privoščila kar 2mini roladi, 2mini tortici (podobno kot rolada le drugačne oblike), do tu bi bilo še vse vredu. Potem pa še 1 rogljiček z 1/2 lončkom mleka in to ob 21:00. Mislim, da sem včeraj nadoknadla ves primankljaj kalorij od odpovedovanja čokoladi. :o) Lp, se beremo čez nekaj ur! Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

mucy  

član od: 4.11.2004

sporočila: 27

3. dec 2004 11:25

OJLA VSEM, ja_mici 33, saj bo. če boš pa imela preveč energije in slabo veset, prid pa še mal k men bajto pucat. ne, sej se hecam. pač kdaj pride tak dan in ne moreš pomagat.res je nerodno polna miza dobrot in za mizo polno ljudi, ti pa prazen krožnik. na domačih praznovanjih še gre, tkole, kje zunaj, je pa mal težje. le z dobro voljo naprej, pa bo šlo. lp, mucy

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

3. dec 2004 11:42

Saj sem vedela, da me boste razume, tolažim se s tem, da vse tudi najboljšim kdaj naredi, da kaj pojedo, kar se ne bi smelo, no pa seveda moja največja tolažva je še vedno da hujšam na dolgi rok, kar pomeni nekje do marca in potem..... bo treba pazit, če ne... Mucy pridem ni problema, je pa dobra stran te prehrane, da me po enem mesecu ne zebe, kar pomeni, da bom danes pospravila rože iz balkona (do danes me je preveč zeblo), ne me zmerjat, saj vem, da sem verjetno edina ženska, ki ima še vedno rože na balkonu. Saj jih jutr ne bo več OBLUBM. mici_33

dalmatinka  

član od: 29.11.2004

sporočila: 46

3. dec 2004 12:27

Pozdravljene ponovno! Čujte, mačke, pa kaj je to v redu, če po končanih 90. dneh potem dieto nadaljuješ? Še vedno mi ni nobena svetovala, kaj naj naredim z odvečno koooooožoooo? S trebušnjaki se je ne znebiš kar tako, to vem iz lastnih izkušenj. Danes je moj sadni dan. Ker sem v službi, sem si nabavila sadja, kot da bi kiosk prenesla v pisarno. Vsi se mi že smejejo. Kolegi so s terena prinesli vzorce klobas in domači kruh, jaz pa......... Uživajte še naprej, zdaj pa grem pisat seminarsko o diskriminaciji žensk pri zaposlovanju. Zanimivo, kaj? dalmatinka

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

3. dec 2004 13:26

Mici, sem tudi jaz opazila, da me sploh ne zebe več tako pogosto. Mogoče le na kakšen sadni dan. Drugače pa je moja prijateljica tudi šele prejšni teden pospravila rože z oken in balkonov. Tako, da nisi edina! Vendar po hitrem postopku. Odstranila je le rože (populila) korita pa je pustila za toplejše dni. Da je vse skupaj lepše izpadlo, ker smo jo vsi dražili, pa nas je vse zafrknila in v korita zataknila nekaj borovih vejic in koruzni storž... Čuj Dalmatinka, če bi katera vedela kaj z odvečno kožo bi zagotovo to delila z nami. Povedale smo ti, za znano metodo ( Kremco in trebušnjake), da je treba vstrajat pa itak vsaka ve. Če smo kožo počasi raztegovale več let s pridobivanjem dodatnih kilogramov, tudi čez noč ne bo kar magično izginila. Potreben je čas in disciplina, pa bo že mogoče spomladi za eno luknjo bolje. Glede nadaljevanja diete pa menim tako. Če kolikor toliko spremljaš ta forum lahko opaziš, da so vse ki vzdržujejo pridobljeno težo izoblikovale nek svoj način prehranjevanja. V večini vse, nadaljujejo s podobnim načinom prehranjevanja, le zaporedje dnevov navadno ni enako temu in kaj pa je to novo prehranjevanje drugege kot DIETA. Stvar je le v tem kako razčistiš v sebi, Če notranje dorasteš toliko, da spremeniš odnos do te mere, da spoznaš da to ni dieta ampak način prehranjevanja, ki je nujen, da ohranjaš pridobljeno težo. Je zmaga nad debelostjo dosežena, če pa na vse še vedno gledaš kot na dieto, še vedno tavaš v začaranem krogu. In v vsakem pogledu je nujno nadaljevanje z dieto. Vendar z odstopanji in manjšimi ali večjimi "grehi". Pomembno je, da se naučimo živeti tako, da bomo vnašale le potrebne kalorije za življenje, na tak ali drugačen način. Če pogledam pri sebi, se že zdaj razlikuje jedilnik v prvih dneh diete od tega zdaj. Zdaj si privoščim tudi "prepovedane " stvari v zmernih količinah, pač drugje priškrnem ali se za te "prepovedane" stvari odpovem planiranemu obroku. In za vsako takšno ali drugačno prehranjevanje si moramo postaviti neka pravila, predvsem zato da ne skrenemo s poti, in če ta pravila imenujemo Dieta je to to! Vsekakor pa je na prvem mestu zdravje!!! Kaj pa vi mislite? Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

mucy  

član od: 4.11.2004

sporočila: 27

3. dec 2004 14:21

Rožica, to si pa tko dobro napisala, da res ni kaj za dodat. Je pa res najbolj važno, da razčistimo pri sebi in to je to. Potem gre vse precej lažje. In potem mamo še forum in se vzpodbujamo in je prav čudovito. lp, mucy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti