Jesenski oblačilni report

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15826

22. dec 2009 16:17

tortica, pol ure manj gledaj za svoja moška, pa si privošči manikuro. Tvoja moška sploh opazila ne bosta, ne nohtov, ne tega, da nisi samo za njiju gledala naokoli ....

mamamia

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

22. dec 2009 18:58

TORTICA je napisal/a:
Tole okoli pilice...ni mi še uspelo najti pilice, ki bi bila res dobra, da ne razcefra, (dopuščam, da tudi jaz ne znam prav piliti). Lahko o tem še kaj rečeš Vendelina? ker do sedaj sem uporabljala ščipalnik in pilico "za popravit" kar ščipalniku ni uspelo...nikoli pa se še nisem usedla za tisti otok za urejanje nohtov, ker pri nas na deželi jih ni, če gremo v mesto, sem pa že tako prepočasana in preveč gledam okoli za moje moške (sinove in moža) in bognedaj, da se še tam usedem....nohti so mi šibka točka...

 

Hja, moške pač pošlješ v kak Baumax kupovat prave pile , še opazili ne bodo, da se ti crkljaš drugje... kak ljubljanski citypark je idealna kombinacija.

Se pa tudi jaz pridružujem vprašanju o pilicah - kakorkoli pilim, gredo nohti bye-bye, sploh če uporabljam lak (tudi bazo...) Če jih ne pilim in ne lakiram, so pa ful močni.

Pa še, na koliko časa zamenjate lak? 1x/teden, vsak drugi dan?

Nasja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. dec 2009 20:38

TORTICA je napisal/a:
Tole okoli pilice...ni mi še uspelo najti pilice, ki bi bila res dobra, da ne razcefra, (dopuščam, da tudi jaz ne znam prav piliti). Lahko o tem še kaj rečeš Vendelina? ker do sedaj sem uporabljala ščipalnik in pilico "za popravit" kar ščipalniku ni uspelo...nikoli pa se še nisem usedla za tisti otok za urejanje nohtov, ker pri nas na deželi jih ni, če gremo v mesto, sem pa že tako prepočasana in preveč gledam okoli za moje moške (sinove in moža) in bognedaj, da se še tam usedem....nohti so mi šibka točka...

Ma tortica, ne Vendy obremenjevat, evo, takšen komplet si nabavi ( po moje se dobi v vsakem drogeria marketu ) in si boš nohte uredila tip-top:

ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17794

22. dec 2009 20:50

ežoj....kako lep bel prtiček imaš! Je nov?.. .........

rimljanka - zasebno mnenje

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

22. dec 2009 21:49

Moje izkušnje s pilicami, ki so še daleč od kakega profesionalizma: - DOSLEDNO piljenje v eno smer, tisto mal v levo, mal v desno, al pa tudi 99% v levo pa nazadnje enkrat v desno je obup - za večino zdravih nohtov se mi zdi, da so tiste, kako naj rečem, pilice, ki imajo plastičen ročaj, taka "prave" pilice pregrobe, četudi uporabljam nežno stran, se pravi, da je treba kupit tiste "papirnate" jim sama rečem --> http://nohti-fantazia.si/e-shop/images/pil Se pa tudi sama priporočam, za kakšno besedo o piljenju od naših strokovnjakinj :D Viva Meier

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

22. dec 2009 22:03

rimljanka je napisal/a:

ežoj....kako lep bel prtiček imaš! Je nov?.. .........

Ne, opran je s .... Glede nohtov: ZAKAJ pa ne s ščipalcem za nohte? Meni služi ... In ja, moji nohti so lepi! sara

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

23. dec 2009 8:13

Ežoj, Ežoj....... te pile bi mi spilile cele prste ne samo nohtov.... in kako naj npr. tisto talevo rašplo spravim v malo večerno torbico? Upam, da ima Vendelina v rokavu kak "manjši" predlog..... Sporočilo je spremenil(a) TORTICA dne 23.dec 2009 08:14

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. dec 2009 9:04

TORTICA je napisal/a:
Tole okoli pilice...ni mi še uspelo najti pilice, ki bi bila res dobra, da ne razcefra, (dopuščam, da tudi jaz ne znam prav piliti). Lahko o tem še kaj rečeš Vendelina?
Tozadevno nisem kak silen stručko (mi tudi genetika precej pomaga). Jaz sem lepo odkorakala v nakupovalni center na tisti manikirni otok in tam sem gledala tehniko piljenja in kupila produkte (pilice in podlak). Pa tisti lak s kalcijem si tudi nanašam. Drugače pa imajo tudi "na deželi" to storitev v frizerskih salonih in kozmetičarkah. Plus, Tortica, to ti bodo na Čatežu zelo lepo naredil (omisli si en tretma po novem letu), ti pa glej in se uči, ni težko, pilice pa lahko potem brez problema kupiš v hipermarketih ali de-emih in kaj je še podobnega. Je te robe ogormno. Glede tega da "nimam časa, ker gledam, kaj moje pleme dela"...Jaz tule ponavljam vzorec od doma in sicer ta, da ima mati svojo tedensko bjuti rutino. Najmanj eno. In v eni od teh rutin so tudi roke in noge. Pri meni pedikura itak pride na vrsto ob gledanju TV dnevnika, nohti se pa z naskokom najbolje opilijo in kožica se umakne takrat, ko imamo razmehčane (vendar ne čisto mehke) nohte. Skratka, po umivanju glave. Medtem, ko čakam, da se lasje malo na zraku osušijo je izvrsten trenutek za urejanje nohtov in nanašanje podlaka. Ko se ta posuši, je pa čas za fenanje. Tisto s ščipalniki, to ste se punce hecale, a ne? Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 23.dec 2009 09:13

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. dec 2009 9:21

@Nasja, če se ti nohti cefrajo, jih nisi do konca opilila. Najprej vzameš grobo pilico za krajšanje, potem vzameš bolj fino pilico za to, da zgladi tiste grobe robove. Skratka, števlio pilic je vedno višje od 1. Sama imam vedno na nohtih vsaj bazni lak (tisti, za utrjevanje). Barvne variante (nikoli se to ne namaže na noht brez podlage, ker potem roževina potegne barvo nase) zdržijo brez korektur 2-3 dni. Je pa res, da pri gospodinjskih delih uporabljam rokavice. Gnetenje testa, rezanje, whatever, to počnem z rokavicami (tako vsaj vem, da ni lak malo vmešan v hrano). Vendelina jr.

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

23. dec 2009 10:28

Ja, se že odpravjam v beauty salon...kar dolgo. Moja kozmetičarka nima manikure, kar mi manjka. Tole s tedensko rutino se 1000% strinjam in to počnem že tudi od vekomaj. In z največjim veseljem. Nedelja popoldan je moja. Družina gre k tašči, jaz pa imam 3-4 ure zase (tedenska savna, piling, obloge, maske, namakanje nog...rokice pa tudi po svoje porihtam, a tu mi ne gre najbolje). Se nisem nikoli nič ozirala na to, kaj bo rekel kdorkoli od mojih-to sem jaz, to rabim zase in ende..Ostali to vedo in mirno sprejemajo. Vključno s taščo. Saj če se sam odločiš, se to čuti, takrat se ne rabiš prerekat, dokazovat, se vidi v pogledu...obljubim, da bom enkrat sedla tudi za tisti otok in se tam kaj koristnega naučila, samo jaz s emoram odločit...potem bom pa skoraj popolna....

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti