Jesenski oblačilni report

zelda1  

član od: 30.9.2005

sporočila: 54

26. dec 2009 19:13

Vendelina jr. najlepša hvala za nasvete. Sem sicer bolj drobna in bom še malo pogledala naokoli, če najdem kaj ne tako vrečastega zelda1

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

27. dec 2009 7:38

ma zelda prva, čas si vzemi in si počasih ogleduj, kaj bi se dobilo, problem boš zagotovo rešila v šestih mesecih.

ežoj

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

29. dec 2009 19:36

Zelda jaz tudi mislim, da tajlirane bluzice za nosečnost ne bodo prišle v poštev. Lahko si pa na začetku pomagaš z bluzami oz srajčkami iz stretcha, ki so rezane pod prsmi, čez trebuh nimajo gumbov in niso tajlirane ali čisto oprijete, pridejo pa dokaj ob telesu. Na primer na ta način http://www.etam.fr/products/brazil-chemisier-bla ali http://www.cache-cache.fr/mode_feminine/manche Tako bo trebuh imel nekaj prostora, srajčka bo malo rasla s tabo, hkrati boš pa še vedno v bluzi. Jaz sem si podobno srajčko že pred časom kupila v Zari, pa mislim, da sem zadnjič videla nekaj zelo podobnega (črtasta je bila). Poskusi eno številko večjo kot jo imaš običajno - če ti bo OK stala v ramenih, se raje odloči za to varianto, da bo dlje uporabna. Bo pa prišel čas, ko bluze res ne bodo več zate in tvoj velik trebuh. Takrat si lahko pomagaš z že omenjenimi pletenimi ali drugačnimi udobnimi oblekicami + legicami (to pomoje lepo pride tudi na drobnih puncah) ali pa namesto bluzic nosi majčke. Včasih se kake čisto spodobne (= dokaj elegantne) nosečniške majčke dobijo v C&A (kjer pa žal nimajo vedno dobre izbire). Tudi malo bolj elegantne (torej ne žametke, jeans ali "trenirka stil") črne nosečniške hlače bi morda lahko dobila tam. pa lep dan motovilčica

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

29. dec 2009 20:42

No Vandelina , sedaj pa tudi jaz potrebujem pomoč glede oblačil.

Danes sem v Lj.poiskusila najmanj 10 plaščev. Vsi imajo vsaj za 5-10 cm prekratke rokave. Ni pomoči. Pa sem bila pripravljena kar veliko odšteti zanj. Ker nočem dati šivati po meri -kar običajno ni potem to-to.

Kaj storiti.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17794

29. dec 2009 21:15

Od kdaj pa Vandelina daje oblačilne nasvete? Sem do tega trenutka mislila, da je to Vendelina jr.

rimljanka - zasebno mnenje

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

29. dec 2009 23:16

rimljanka je napisal/a:

Od kdaj pa Vandelina daje oblačilne nasvete? Sem do tega trenutka mislila, da je to Vendelina jr.

[nagelj] rimljanka - zasebno mnenje
Ti je tole kaj znano: "Sem se pač zmotila, a ne? Menda se smem?" ? Ali te je potrebno spomniti, kje in kdaj si tole zapisala ti osebno? http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2007 Ali so zmote posebni privilegiji, ki so samo za določene? Malo sem žleht, vem. Ni ti pa bilo potrebno takoj skočiti in se obregniti ob napako nekoga drugega, ki več kot očitno ni bila narejena namerno. Če so zmote dovoljene tebi, so tudi drugim, sploh pa mislim, da se zna Vendy več kot dobro braniti sama in ne potrebuje odvetnika. Issi Sporočilo je spremenil(a) Issi dne 29.dec 2009 23:18

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17794

30. dec 2009 6:24

Vandelina je druga oseba kot Vendelina jr. Tako pač je. Zato je popravek umesten.

Sama si ne delam utvar, da sem nezmotljiva, zato nimam nobenih pomislekov, ko je treba popraviti druge. Kdor dela, dela tudi napake, popravi jih pa lahko, če ga kdo opozori nanje.

O tem, kolikokrat je bilo ime Vendeline jr. napisano napak, pa ne bi, zanesljivo večkrat kot vsa ostala skupaj.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. dec 2009 8:33

mizarka je napisal/a:

No Vandelina , sedaj pa tudi jaz potrebujem pomoč glede oblačil.

Danes sem v Lj.poiskusila najmanj 10 plaščev. Vsi imajo vsaj za 5-10 cm prekratke rokave. Ni pomoči. Pa sem bila pripravljena kar veliko odšteti zanj. Ker nočem dati šivati po meri -kar običajno ni potem to-to.

Kaj storiti.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/
Najprej se dajmo zmeniti, kaj so zadosti dolgi rokavi. Lepo pogledamo svojo podlhat in zatipamo, kje se na zapestni strani začneta koželjnica in podlahtnica (to sta kosti podlahti). No, tam, kjer se ti dve začneta na zapestni strani, tam se mora končati dolg rokav, če hočemo, da je zadosti dolg. Veliko je pa punc, ki iz različnih napačnih razlogov mislijo, da morajo biti dolgi rokavi še kaka dva-tri centimetre daljši. Napaka. Rokavi, ki se usedejo na dlan, taki rokavi so predolgi. Ker ne vem, kakšne višine si in kakšne mere imaš, samo nekaj splošnih namigov: - velikost plašča se presoja po tem, kako "sedi" na ramenih in kako zadeva stoji v predelu prsi in bokov - ko kupujemo plašč, ga vedno poskusimo na "dva dolga rokava". Skratka, imamo oblečen blazer in bluzico/puli, ali pa imamo oblečeno kakšno močnejšo pletenino in spodaj še en dolg rokav. Če plašč lepo stoji v vseh predelih na taki oblačilni podlagi, potem je velikost prava. Če pa imaš občutek, da so rokavi še vedno "prekratki", imajo pa skoraj v vsaki trgovini tudi svojo šiviljo, ki ti brezplačno podaljša/skrajša rokave/hlačnice. Hope this helps. Vendelina jr.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. jan 2010 19:12

Ena razprodajna. Od 4. januarja dalje tečejo sezonske razprodaje.Januar je tudi zadnji mesec, ko so v trgovinah zimska oblačila, s februarjem se namreč v trgovinah začne najavljati pomlad. In medtem, ko smo sedaj v zadnjih prodajnih zdihljajih sezono 09-10, smo po drugi strani modni sladokusci že v pričakovanju tednov mode za jesensko zimsko sezono 10-11. Ampak več o koledarju modnega sveta v naslednjem reportu, ko se bomo že ukvarjali s sezono pomlad-poletje. Tale topic pa bomo zaključili z namigi, kako se lotiti razprodaj in obdržati mirno glavo in mirno kartico. Prva stvar: ko se odločimo za nakup, moramo vedeti, kaj nameravamo kupiti. In definirati zgornjo mejo, do katere smo še pripravljeni odšteti denar. Če je nekaj za 1 EUR več, kot smo si zamislili, potem tega NE kupimo. Ni si treba potem izmišljati olajševalnih okoliščin. Ali se človek drži principa ali pa se ga ne. In plan je najbolj pomemben, brez njega se ne gre v potrošnjo. Ali imamo plan v glavi, ali pa to napišemo na listek. To velja za fasungo v hipermaketu in tudi za oblačila in tudi za vse druge artikle. Ne gre bloditi po trgovini in čakati, da ti bo štender dal idejo, kaj kupiti. To idejo je treba imeti že prej. Če ti štender in polica narekujeta tvoje potrebe, je konec kontrole nad stanjem na računu. Sama nikoli ne grem v trgovino v upanju, da mi bo trgovina dala idejo, kaj kupiti. In moram priznati, da čisto razumem moške, ki sem jim dvigujejo pokrovi, ko njihove ženske nekaj brez koncepta hodijo po trgovini amo-tamo in jih vlečejo s sabo in potem hočejo potrditev za svoje ne-odločitve od partnerjev. Ker meni bi se tudi dvignil pokrov ob takem pristopu. Druga stvar: Preden gremo v nakupe oblačil (razprodaja ali pa tudi brez razrpodaje), dajmo pogledat v omaro, kaj tam že je. In naredimo selekcijo tega, kar nameravamo še nositi in je uporabvno in tistega, ki teh kriterijev ne dosega več. In se rešimo tistega, česar ne nameravamo več nositi. Lepo vzdrževane kose se da skozi humanitarne mreže lepo posredovati naprej. Pogledamo, kaj je v omari ostalo in potem na tem temelju razmišljamo o naslednjih kombinacijah. Tretja stvar: Punce (in fantje), dajte samokritično oceniti, na katerem nivoju oblačilne osveščenosti ste. Recimo, če vam ponudim naslednjo lestvico: - začetniški nivo: To je nivo, ko se še tvori oblačilna baza, ko se še učimo, kakšne so mere in naše postave in ko še nismo čisto suvereni z barvami - nadaljevalni nivo: To je nivo, ko bazo že znamo oblikovati, ko že vemo, kakšne postave smo in kakšne barve nam pristojijo in to suvereno kombiniramo in smo že izbirčni pri materialih. - napredni nivo: To je nivo, ko znamo že izbrati prave dodatke (torbice, čevlje, nakit, šali, make-up in frizura) in se ob pravem trenutku tudi ustavimo - mojstrski nivo: To je nivo, ko si izmišljamo nove kombinacije in ko nas druge začnejo posnemati, ....se na tej lestvici verjetno različno uvrščate. Dejstvo je, da je najteže osvojiti prvi nivo (ker to pomeni, da se je treba naučiti osnov), potem je pa lažje. Glavnino namigov v tem in ostalih reportih namenjam puncam, ki ste še na prvih dveh nivojih. In naj tu velja generalno pravilo: trenirajte osnovo, dokler se ne boste tu počutile suvereno. Ne kupite si najlepšega kosa (kakšna ekstra lepa bluzica, kakšni čeveljci za orožno dovoljenje, kakšna prelepa oblekica) pa če je še tako moderen, če ga niste sposobne podpreti z ostalimi kosi in dodatki. Ne kupite si dizajnerske torbice, če jo boste nosile na soccer-mama-outfit. Ne omislite si najdražjega in vpadljivega kostima, če ne znate bazičnih potez mejkapa... Sedaj pa seznam strateških kosov, ki se jih splača iskati po razprodajah (za začetniški in nadaljevalni nivo). Plašč: Plašček do kolen ali maksi plašč. Če ga niste kupile na začetku sezone, jih bo kar nekaj tudi na razprodajah. Nasploh so plašči tisti, ki jih do razprodaj ostane največ (ker so relativno najbolj dragi). Plašč pomerite vedno na dva dolga rokava spodaj. In če ob tem lahko zapnete plašč čez prsi in zadeva lepo sede v ramenih, potem vam je plašč prav. Če opleta v ramenih, vam je prevelik. Če ste nižje od 170 cm, potem je najdaljši plašč, ki vam bo lepo stal, plašč midi dolžine (to je pod koleni). Maksi plašč vas bo pojedel in ga toplo odsvetujem. Mala črna oblekica: Tega ni nikoli preveč. Če imate LBD (little black dress) v naramnični izvedbi, si omislite še kakšno v izvedbi s kratkimi rokavi (ker jo boste super nosile v vseh klimatsko prehodnih časih) Mala siva oblekica. Več ali manj velja enako kot za malo črno. S tem, da vas bo mala siva lepo reševala v vseh dopoldanskih službenih zadevah, črno pa uprabimo bolj za popoldne in zvečer. Usnjena kratka jaknica: Ta kos prevzema funkcijo nekdanjega črnega blazerja in se ga nosi več-ali-manj na skoraj vse. V trgovinah je jaknic veliko in ob razprodajah bodo cenejše. Strateški nakup, toplo priporočam. Temen kostim. Če imate hlačni kostim, si omislite temen kostim s hlačami, če imate hlačno izvedbo, si omislite še temno krilno verzijo. Torbice: Sama zadnjih pet let večino torbic kupim na razprodajah. In sicer kupujem temne v avgustu, svetle pa v januarju. Ker vedno ob koncu sezone ostane nekaj, kar se ni prodalo kakih 9 mesecev in takrat se pa sama vključim. Torbice itak morajo zdržati vsaj tri leta (v resnici pet) in se čisto nič ne pozna, iz katerega leta je kak kos. Svetli čevlji: V pomladni sezoni se nosijo barve in tako imamo tudi take čevlje (ker smo črnih in temih do grla site). Ampak pomladni čevlji imajo tenke podplate in če nas v tistem dobi močnejši dež, je čevelj zelo poškodovan. Zato se splača za rezervni plan omisliti kak barvast čevelj iz "jesenske zaloge". Ti so ponavadi narejeni z močnejšo platformo. Namig: kupite si rdeče ali modre čevelje z močnejšo platformo in jih boste nosile takrat, ko bo slabše pomladno vreme, ve boste pa še vedno v barvah. Večerni sandalci: Največ slovesnih sandalc za večerne zadeve prodajajo decembra in potem jih v januarju znižajo. Nakup takih čeveljcev svetujem vsem maturantkam (zlata ali srebrna barva) pa tudi vsem puncam, ki jih moda silno veseli. Namreč, v letu 2010 se nosijo sandalci, ki spominjajo na večerne sandalce in čeveljci, ki spominjajo na plesne čevelje v kombinaciji s poslovnimi kostimi (jasno, brez nogavic). Ta kombinacia se karj velikokrat ponavlja tako v sezoni pomlad-poletje, pa tudi v pre-fall 2010 se tako obuvalo precej pojavlja. Škornji: Zato, ker jih potrebujemo. In ker jeseni ne bodo cenejši. Linžerija: Črnih in kosov kožnate barve in bele barve ni nikoli preveč. In sedaj so vsaj trideset odstotkov cenejši. Pa še namigi za napredni nivo. Recimo, da ste našle polovico kostima, blazerja v ustrezni števliki pa ni več. Ali pa obratno. Ali se splača kupiti "pol kostima"? Se, če znate kombinirati. Ampak pozor: naredite v tem primeru "test gostinskega delavca" (sem si sposodila izraz od lady beginner). Namreč, če v polovici kostima (krilo ali pa hlače) v kombinacij z najbolj navadno belo bluzo delujete kot da bi nosili delovno obleko gostinskega delavca....potem se nakupu odpovejte. Če je pa kos oblačila tako zanimiv, da zdrži test z belo bluzo, potem bo zdržal tudi kombinacijo z bluzico/majčko kričeče in svetleče izvedbe. Npr: črno krilo se vedno super kombinira z bluzicami močnih barv in če imate npr zraven čevlje enake barve, kot je bluzica, že ustavljate promet. Ali pa kombinirate črno krilce s črno majčko in črno jaknico in obujete vijola ali pa kobalt modre čeveljce in je to TO. Če pa najdete blazer, medtem ko drugega kosa ni v vaši številki, kupite blazer v naslednjih primerih: - če je to narejeno iz kakšnega zanimivo tkanega debelejšega materiala in bo tak blazer prevzel funkcijo tvidastega ali pa žametnega blazerja in ga boste nosile v kežual variantah - če je blazer in tankega materiala in ima satenske reverje, oziroma s krojem spominja na suknjič pri smokingu. Če najdete kaj takega, kupite. Črn skoming suknjič se namreč super kombinira s cocktail oblekicami in tudi z večernimi dolgimi oblekami (oboje je uporabno za matere maturantov in maturantk) in na naprednem nivoju si punce že znajo kupiti svečano ženstveno oblekico, ki jo znajo začini z maskularno noto v obliki smokinjga. Tudi kombinacija smoking suknjiča, svetleče majčke in zelo ozkih hlač in štikel...je nekaj, kar punce na naprednem nivoju že znate zložiti skupaj. Druga stvar, ki jo svetujem puncam na naprednem nivoju je nakup nečesa modrega. Namreč, modra je sicer moderna, ampak se pozimi slabo prime (ni čudno, sem se o tem sicer že nekajkrat razpisala). Zaradi tega je v trgovinah precej modrih kosov. Ker bodo naslednje sezono še bolj modre in modre v vseh možnih kombinacijah - in če imate v omari moder deficit - začnite s kompletiranjem modrih kosov sedaj, ko so cenejši. Prav tako skoraj vsem priporočam, da v času razprodaj nakupite nekaj kvalitetnih pasov. Takih, ki jih boste nosile v pasu (breskve, hruške) in take, ki jih boste nosile na bokih (jagode in breskve). Hope this helps. Vendelina jr.

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

4. jan 2010 13:23

Eno vprašanje- kakšne barve leggice okvirno bi šle pod razne modre oblekice. Mi je jasno, da se znajo stvari tepst med sabo, ampak grobo rečeno kaj dati pod temno modre stvari? Viva Meier

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti