Jesenski oblačilni report

nina88  

član od: 6.3.2007

sporočila: 66

23. dec 2009 14:17

Pozdravljene! Rada bi si prvič v življenju dala naredit gelirane nohte na rokah, pa me zanima kje v Celju oz. okolici naredijo lepe in fajne nohte (da bi bil videz dokaj naraven), in da je tudi cena ugodna? lp Nina

jampina  

član od: 5.12.2007

sporočila: 229

23. dec 2009 15:43

Vendelina,saj tisto o laku v hrani ne misliš resno? Nohte lakiram že iz osnovne šole,takrat je bil sicer samo prozoren lak,pa do danes ,pa mi še nihče ni omenil da je hrana "lakasta"? jampina

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

23. dec 2009 16:27

Punce na forumih o lepoti proti cefranju trenutno najbolj priporočajo kristalne pilice (http://kozmetometer.planet-lepote.com/censura.php?cmd=de) Jaz jo imam in moram priznati, da mi je všeč. Ne vem pa, kakšna je razlika med dobrimi kovinskimi, saj sem prej imela neke bolj poceni in ni primerjave. magnolija

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

23. dec 2009 17:01

Meni pa tale kristalna pilica ni bila všeč. Je takoj romala v smeti.

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. dec 2009 19:06

jampina je napisal/a:
Vendelina,saj tisto o laku v hrani ne misliš resno? Nohte lakiram že iz osnovne šole,takrat je bil sicer samo prozoren lak,pa do danes ,pa mi še nihče ni omenil da je hrana "lakasta"? jampina
A se spomniš tiste epizode iz Friendsov, ko je Monica imela nalepljene nohte in potem je delala za svojo mamo quiche in je nekje na sredi ugotovila, da ji manjka en plav nalepljen noht in potem je rekla Phoebe, da ga bo poiskala v quicheu...? No, meni je ideja, da se lahko kaj takega zgodi tudi brez umetnega nohta, totalno repulzivna. Oziroma, ne maram pacanja z rokami (zato tudi mižim pri Jamieju in Nigelli) po hrani in če se le da, to počnem z rokavicami... Vendelina jr.

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

23. dec 2009 20:12

Hej ženske, resno sprašujem: zakaj ne ščipalec in zakaj ja samo pilice? sara

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. dec 2009 9:00

sara.vidmar je napisal/a:
Hej ženske, resno sprašujem: zakaj ne ščipalec in zakaj ja samo pilice? sara
Noht je sklop roževinskih plasti, skupne debeline pol mlimetra, ki varuje konice prstov (bom tu preskočila, zakaj se je evolucija tako odločila). Organizem ves čas producira to roževino, tako da nov del poriva ostalo naprej žez konico prstov (baje v 150-180 dneh zrastejo nohti od "lunice" do konca prstov". Rob nohta oblikujemo in gladimo s pilicami zato, da se končni del nohta lepo postopoma tanjša in zaobljuje (in to v vseh dimenzijah). S tem preprečujemo, da bi voda, kisline, lugi, karkoli pač, prišla neposredno v cel presek vseh roževinskih slojev. Ker, ko voda, detergenti etc prihaja v stik z nohtom, roževina čisto vsega ne more zaustaviti in del tega pride potem med roževinske sloje in posledica je to, da se nohti cefrajo. Če noht pravilno opilimo, mu zgladimo vse robove in s tem zmanjšamo možnost, da pridejo kisle in lužnate snovi med roževinske plasti. Tako kot npr, če se odžaga deska, se jo potem še zaobli, da so robovi gladki (in se jo sploh da obdelovat), tako se pri manikuri tudi noht opili. Ker pa nohte itak negujemo ves čas oziroma vsaj enkrat tedensko, je pa čisto zadosti, da se sproti zadeva pravilno pili. Ščipalci se uporabljajo za kakšne debelejše vraščene in zaraščene stvari in če ima človek kaj takega, mora itak odkorakati k profesionalcu (ker napačno odpravljanje vraščenih nohtov na rokah in nogah ima lahko hudo neprijetne posledice). Skratka, do not do ščipalec at home. Vendelina jr.

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

24. dec 2009 9:14

Hvala za izčrpen odgovor! sara

zelda1  

član od: 30.9.2005

sporočila: 54

25. dec 2009 14:28

Morda katera ve, kje bi bilo mogoče kupiti malo bolj elegantna nosečniška oblačila? Saj za kavbojke, udobne hlače in obleke ni problem, zatakne pa se, ko želim kupiti lepo ukrojeno bluzo npr. (moj stil so bolj telirana oblačila, npr. Nara camicie bluze) ali črne hlače, ki niso ravno žametke. Da bi se lahko torej oblekla tako kot sicer, le da bi bilo prilagojeno mojemu rastočemu trebuščku . Morda kakšne ideje? Zaenkrat še gre s klasičnimi oblačili a vidim, da bo treba brzinsko v nakupe (za šivilje ne bo časa pa tudi raje bi si kupila že narejeno) ... Hvala za vsak namig in nasvet in lep prazničen dan vsem! zelda1

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. dec 2009 15:25

Zelda, pri bluzah s tajliranimi fintami kaj silnega haska ne bo. Bolj se predela nosečnost z naslednjimi - moške srajce (velikost L je čisto zadosti), zavezane v vozel in spodaj majčka, čez pa blazer - tunike v kombinaciji s tajicami, prodajajo pri Zari....malo prodajajo tega v maternity kolekciji, delno se da zadeva reševati s prosojnimi tunikami, ki jih imajo v redni prodaji (iščeš eno številko večje od običajne in gre) - obleke A kroja, - blazno uporabne so tudi tunike, ki so izvorno mišljene kot kratke pletne oblekice, vendar se jih da s smiselno uporabo uporabiti za nosečnost. Poglej po omari in plemenu, če imate kakšno plisirano krilo. Plisirka do kolen je velika prijateljica vsake nosečnice. Zlasti takrat, ko se ji ne nosijo tunike in tajice. - zelo prijazen maternity imajo tudi v H&M. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti