Jedilniki po montignacu

marjana24  

član od: 26.7.2007

sporočila: 36

22. apr 2009 7:25

tulka, sej to mi da spet misliti o oljčnem olju, da je dovoljeno z testeninami in ta recept je isti kot malo bolj kvaliteten pesto..se ti ne zdi? tole okrog olivnega olja me res mori, rada imam omako iz paprike in paradižnika in ne znam tega skuhat brez olivca..oz. mi je čudno brez tudi če ga samo polijem po že kuhani zelenjavi, da ga sploh ne segrejem.. Malo me je zmenjkalo tule gor, ker sem imela težave, sem namreč alergična na gluten in sem ga uživala v polnozrnatih testeninah in zaradi tega imam nemalo težav..tako da se še lovim kako bom.. lep dan marjana24

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

22. apr 2009 7:47

Bo treba spet resno začet

voda

Z: kava z mlekom, jogurt

K: krem juha iz bučk, piščanec na krompirju v pečici (zame brez krompirja), solata s fižolom

M: sadje

V: mleko z ovsenimi kosmiči

MM

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

22. apr 2009 8:35

Na netu sem našla povezavo do receptov in knige. A se lahko prilepi link tu gor?

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

22. apr 2009 12:31

Spet me malo odnaša.

 

20.04.2009

jagode

Z: pz rogljič z marmelado bs, toplo mleko

M: še en rogljič, 100% jabolčni sok

K: popečeni žrebičkovi rezanci, pečena paprika

V: mleko s cimetom

 

21.04.2009

kivi

Z: pz kruh, lahki tekoči jogurt

M: pz rogljič z marmelado bs, mleko

K: polpeti, dušen grah, solata

V: polpet, pečena paprika

 

22.04.2009

voda s C vitaminom

Z: pz kruh, piščančja prsa v ovoju, mleko

M: trdo kuhano jajce

K: zelenjavna juha s koščki piščanca

V: kuhana govedina z mešano zelenjavo v solati

Julija

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

22. apr 2009 15:27

Sladkosnedko, prilepi link, lepo prosim!

Marjana: tudi mene je recept presenetil, vendar je prepisan direkt iz knjige, katere avtor je prav Michel Montignac. Pregledala sem še druge recepte in olivno olje našla v mnogo receptih. Na tem olju pražimo čebulo, dušimo zelenjavo, pečemo jajca, omlete, zrezke... Knjiga temelji na opisu priprave zelenjave, rib in mesa (manjka npr. sadje, namazi na pz kruh in testenine). Fora pa je v tem, da je edini recept s pz testeninami prav zgoraj omenjeni, torej kvalitetni pesto.

Z: slivov sok, pz kruhki s skutnim namazom

M: jabolko, grozdje

K: fižolova mineštra

M: jogurt

V: pečen piščanec in skleda solate

tulka

marjana24  

član od: 26.7.2007

sporočila: 36

23. apr 2009 7:51

Jaz mislim, da smo prišli do spoznanja, da je olivno olje primerno tudi pri testeninah..ne veliko vendar dovolj, da se naredi kvalitetna omaka. Ker jaz sem njegovo knjigo tako tudi razumela, da je olivno olje dovoljeno povsod. lep dan marjana24

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

23. apr 2009 8:11

Pa kdaj pomislite še na to, da so maščobe pomemben del prehrane, če ne za drugo (pa so tudi za to drugo) zato, ker se v njih topijo vitamini, ki jih MORAMO vnesti s hrano v telo.

Sicer pa, malo zdravorazumskega gledanja, gospod M. ni in ne more biti edini guru prehranjevanja. Menda obstaja še kdo, ki kaj ve....

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

23. apr 2009 8:24

Julija, kako pa ti uspe pojesti toliko mesa, skoraj pri vsakem obroku imaš mleko in meso.

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

23. apr 2009 10:09

sladkosnedko je napisal/a:

Julija, kako pa ti uspe pojesti toliko mesa, skoraj pri vsakem obroku imaš mleko in meso.

 

Res je mogoče na videz veliko, ampak količine mesa so majhne. Bolj kot začimba k solati in zelenjavi. Torej, na mojem krožniku najdeš goro zelenjave, "lavor" solate in malo mesa, max. 7 dag, če je brez kosti.

Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti