Jedilniki po montignacu

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

29. apr 2009 10:19

z:pz kruh,posneta skuta,kava k:Piščančje meso,dušeno zelje,solata m:jabolko v:še ne vem Hvala za vspodbudo.Na novo prehranjevanje sem se zelo navadila in mi paše in bom definitivno ostala na M.Počutim se odlično,polno energije.Tudi jaz pa sem začela kolesarit,malo telovadit in se ukvarjati s tekom.(malo...) oktober

evikeysn  

član od: 5.8.2008

sporočila: 12

29. apr 2009 11:25

tulka, že pregledujem recepte za kruh in marmelado tukaj po kulinariki. Edini problem je v tem, ker sploh nisem nevemkakšna kuharica in bo vse skupaj katastrofa (študentka pač, specialiteta so hrenovke :D). Beli riž je prepovedan ane? Malo še mešam Montija z ono ločevalno dieto, kjer je povsem ustrezno kosilo zelenjavna rižota, za tule pa ne vem če gre... Še eno vprašanje: Kaj za vraga je posneta skuta in posneto mleko? :/ evikeysn Sporočilo je spremenil(a) evikeysn dne 29. 2009 11:26

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

29. apr 2009 11:35

S posneto skuto sem mislila skuto z zelo malo maščobe,isto velja za mleko.( 0,5 maščobe) Rižoto lahko ješ iz rjavega riža,divjega riža- čim manj predelanega.Torej zelenjavna rižota napr.iz rjavega riža +ustrezne zelenjave z GI-35, in čisto malo olivnega olja si lahko privoščiš.Rižota z mesom ali tuno,pa NE. oktober

evikeysn  

član od: 5.8.2008

sporočila: 12

29. apr 2009 12:25

Oooo, hvala. Ful sem bila zmedena glede teh posnetih mlečnih izdelkov, ker na nobeni skuti v našem mečkatorju ni pisalo, da je posneta. :) Glede riža mi je pa povsem jasno, da meso zraven odpade, tako da superca. evikeysn

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

29. apr 2009 15:35

Kateri rjavi oz. divji riž pa kupite? Zadnjič  sem enega kuhala skoraj eno uro pa še ni bil prebavljiv.

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

29. apr 2009 15:41

28.04.2009

jagode

Z: kisli kruh, pusta skuta, mleko

K: ajdovi žganci, kislo zelje

V: mešana solata s tuno

29.04.2009

jagode

Z: kisli kruh, pusta skuta

K: pečen piščanec, paradižnikova solata

V: pz palačinke z marmelado bs, sadni čaj

30.04.2009

voda s C vitaminom

Z: hrenovka, sveža paprika

K: polnjeni jajčevci, solata

V: ribji file, okisana blitva

Julija

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

29. apr 2009 17:48

Jaz sem zadnjič kupila riž Unclebanse menda se tako kliče, sem škatlo že stran vrgla je oranžne barve(škatla)in je bil super. Julya, kakšno maso za palačinke narediš? Jaz sem jih zadnjič naredila in so bile kot stiropor.Samo jaz sem jih jedla. lp. _kekec_

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

29. apr 2009 20:19

Kekec, ržena moka je super za palačinke... tudi pirina. Iz pz pšenične moke jih ne delam, ker so se mi preveč trgale (razen če je bil noter en bataljon jajc).

evikeysn, načeloma naj ne bi uživali bele moke, belega sladkorja, belega riža in krompirja.

Na splošno opažam, da se večina drži pravila 'mlečni izdelki s čim manj maščobami'. V Montijevi knjigi jedilnikov nenehno vidim polnomasten jogurt, tudi skuto. Mleko 0,5 je zelo osiromašeno, samo opozarjam... saj sem o tem že pisala, ne bi se rada ponavljala, ampak v njem (v jogurtu pa sploh!) je toliko dodatkov (da ima sploh kaj barve, teksture in okusa), da ostane malo tistega, kar naj bi v telesu pripomoglo k zdravju. Navadno posneto mleko ter skuta iz takega mleka (domača) sta seveda druga zgodba!

tulka

evikeysn  

član od: 5.8.2008

sporočila: 12

30. apr 2009 8:26

Kje ste pa kupile marmelado brez sladkorja? Jaz imam eno za diabetike, ki pa verjetno ne bo veljala, ane? evikeysn

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti