Jedilniki po montignacu

marjana24  

član od: 26.7.2007

sporočila: 36

15. apr 2009 12:34

še enkret jaz..prosim za nasvet, če se lahko uporablja pesto in suh paradižnik na testeninah v prvi fazi? lp marjana24

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

15. apr 2009 14:00

15.04.2009

voda s C vitaminom

Z: pz štručka s semeni, toplo mleko

M: marcipanova ploščica na poti domov; me je taka lakota zgrabla; itak sem jo pokurila

K: pečen piščanec, regrat z beljaki in precvrto slanino

V: regrat s fižolom

Julija

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

15. apr 2009 16:37

Z: ovsen kruh in skutin namaz, korenček

M: 2 jabolki

K: sladko zelje in polpet

M: jogurt

V: skleda solate

tulka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

15. apr 2009 16:39

Marjana, dobrodošla!

Pri pestu je težava samo v maščobi, morala bi dati čisto malo olivnega olja (v samih sestavinah pesta in sušenem paradižniku ni nobene težave). Ne vem, ali imaš domač, sušen pesto ali kupljenega - v kupljenem imaš hitro precej olja in tudi sira (npr. parmezana).

tulka

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

15. apr 2009 16:45

No, po dolgem času se spet oglašam.

Saj nisem odnehala, samo časa si ne vzamem za pisanje.

Sicer se od prvega aprila ne držim točnih pravil, ampak se kljub temu tudi čez parznike nisem nič zredila

 

Včeraj:

kozarec vode

Z: polnozrnata žemljica

K: juha in okisana jajca s čebulo

M: jabolko

V: jabolčna čežana z žlico sojine smetane

 

Danes (grešim) :

voda

Z: graham žemljica

M: zelena frutabela

K: jota iz repe - jao, ampak bila pa je dobra

M: jabolko

V: jabolčna čežana ali navadni jogurt z marmelado

(le kje so danes beljakovine???)

 

MM

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

15. apr 2009 17:18

Zajtrk: pomaranča, črn kruh, mlečni namaz, kava bs, malica: jabolko, kosilo: juha, graham testenine, paradižnik in paprika, večerja: solata. jana

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

15. apr 2009 22:57

Marjana Še moj namig glede pesta. Če ga kupuješ ,moraš natančno prebrati kaj vsebuje.Skoraj v čisto vseh kupljenih omakah se skriva sladkor- tudi pod različnimi imeni( dekstroza.trsni sladkor,razni sirupi...). Če pa si našla takšnega brez prepovedanih stvari- potem pa le povej kje in kaj točno si kupila,da sprobamo še druge. oktober

marjana24  

član od: 26.7.2007

sporočila: 36

16. apr 2009 7:51

Hvala tulka in oktober..se mi je zdelo da je to prepovedana roba. Doma ima dve vrsti pesta, Sparovega in še enega bio..neki..ne vem točno od katere firme je, bom doma pogledala sestavine. Samo olje ima pa vsak, tako da itak ne pride v poštev. Včasič človek nima časa, pa sem mislila da bi uporabila pesto za makarončke..bo treba pa kakšno omakico skuhat in dat v kozarček. To že tako ali tako delam nekakao takole: paradižnikovo mezgo iz tetrapaka, malo čebule in paprike, da se prekuha z začimbami kot so lovor, žajbelj in še kaj kar imam rada, ko se ti zdi da je kuhano pobereš ven začimbe in z paličnim mešalnikom zmiksaš, še malo prevreš in daš v kozarček..meni je všeč in pri roki ko ni časa. Z. jaboko kava M. pz kruh in 100% marmelada K. prsa, stročji fižol, paradižnik, kumara vse skupaj v solati m.jogurt sir V. še en vem lp vsem marjana24

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

16. apr 2009 13:17

I, marjana, če ti pa ni problem packat, si pa naredi sama domač pesto... Saj žlico olivnega olja na dan konec koncev moraš pojesti. Za domač pesto lahko npr. zmiksaš baziliko in česen, če hočeš pekočega še feferon... ali pa katerokoli drugo začimbo, tudi sušen paradižnik. Čemažev pesto je tudi odličen. Če najdem recepte, jih bom prepisala semle gor. PRavi pesto naj bi imel še pinjole insir močnega okusa, npr. parmezan). Grem gledat, če imam recepte pri roki...

tulka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

16. apr 2009 13:23

Tadva recepta sta s kulinarike... naj samo dodam, da mi je za pesto ljubši sir pekorino kot parmezan, pri Montiju pa se morate žal vzdržati obeh

 

Koriandrov pesto: šopek koriandra (lahko nadomestimo s peteršiljem), strok česna, olivno olje, parmezan, mandlji.

 

Rukolin pesto: 5 - 8 dag očiščene rukole, 3 veliki stroki česna, bučna semena, pinjoli ali pistacija, sol, parmezan, olivno olje.

tulka

Sporočilo je spremenil(a) tulka dne 16. 2009 13:25

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti