Jedilniki po montignacu

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

17. apr 2009 22:45

Sladkosnedka! S trgovinskim kruhom sem se tudi sama na začetku ful ubadala,a sem bila neuspešna.Upam se trditi,da noben pz kruh iz trgovine res ni 100% le iz pz moke.Vedno nekaj primešajo zraven. Jaz sem na začetku v dobri veri,da delam prav,skoraj en mesec zjutraj jedla pz tolst- potem pa le dobro prebrala,kaj piše na njem in EVO maščobe in sladkor...No,da se popravim-tisti pakirani kosi kruha polni semen so verjetno ok,le da meni njihov okus po kislem sploh ne odgovarja. Sedaj si pečem kruh sama iz pz pirine in pšenične moke.Narežem ga na kose in zamrznem,tako da imam vsako jutro svežega. oktober

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

18. apr 2009 14:10

Prebiram in prebiram jedilnike, zdi se mi, saj bi šlo tudi meni.In pride jutro vse gre po običajni poti.Nimam še ta prave korajže morala bi shujšati vsaj 10 kg ža zaradi garderobe,ker mi ni nič več prav...Punce, zavidam vam in vam častitam,jaz se bom verjetno še nekaj časa odločala po kateri poti naj grem,ločevalni ali Montignacu. Pozdrav. adalbert

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

18. apr 2009 16:49

Zajtrk: jagode, pz štručka, kava bs, malica: jabolko, pest lešnikov, kosilo: pečena riba, paradižnikova solata, večerja: zelena solata s fižolom. Nedelja: vsaj takšen je plan zajtrk: kivi, pz štručka, marmelada, kava bs, malica: jagode ali jabolko, kosilo: čista juha, zrezek, zelena solata, kompot, večerja: pz palačinka, kompot. jana

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

19. apr 2009 13:55

Z: mleko s pirinimi kosmiči

M: jabolko

K: pz rižota s papriko (rdečo, rumeno in zeleno) in zeljem, zelena solata

M: jogurt

V: pečena riba z blitvo, solata

Kar se minus kilogramov tiče, naj povem samo, da sem v preteklosti, ko sem začela z Montijevo dieto (prehrano sem morala spremeniti zaradi zdravstvenih težav, ne 'debelosti'), shujšala s 73 kilogramov na zavidljivih 56 kg. Torej skupno 17 kg. Je pa traaajaaaalo skoraj eno leto.

Trenutno sem na 2. stopnji, zato boste v mojih jedilnikih našle kakšno pomanjsklivost, čeprav jo navadno utajim (zato, da je jedilnik uporaben še za tiste na 1. stopnji).

tulka

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

19. apr 2009 18:53

18.04.2009

kivi

Z: pečeno jajce, kisla paprika

K: čista goveja juha, piščančji zrezek, kitajsko zelje v solati

V: pz rezanci z gobicami (ni bilo čisto po Montiju), solata

19.04.2009

jagode

Z: kisli kruh, piščančja prsa v ovitku

K: pizza zunaj

V: verjetno samo jogurt

 

Julija

mareva  

član od: 28.8.2008

sporočila: 24

19. apr 2009 23:52

jagode Z: bela kava s posnetim mlekom, PZ toast, marmelada BS K: čista goveja juha, pečena jagnjetina, pečena paprika, mlada čebula, zelena solata z redkvico V: mozzarella s paradižniko, nekaj rezin pršuta mareva

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

20. apr 2009 20:35

Z: jogurt s kosmiči in sadjem

M: 2 jabolki

K: zeljna juha

M: jogurt

V: ržena palačinka, zelena solata

tulka

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

20. apr 2009 22:23

z:PZ kruh,pusta skuta m:jogurt k:pečeni lignji,paradižnikova solata,košček čokolade za poobedek v:ovseni komiči,suhe marelice v jogurtu Sporočite,če vam v trgovini uspe najti kakšno novo,ustrezno stvar za popestritev naših jedilnikov!Med policami v trgovini prebijem sedaj bistveno več časa,kot prej.Preberem deklaracije...vse pa piše tako majhno in na skritih kotičkih. oktober

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

21. apr 2009 21:51

Tole bi morala zapisati pod temo 'Montignacova metoda', ampak naj se znajde čim bliže mestu, kjer smo se o njem pogovarjali... Evo, našla sem pesto, ki ga Montignac podpira (je prav iz njegove knjige!):

za 4-5 oseb:

500g polnozrnatih rezancev

4 nasekljani stroki česna

15 lističev bazilike

7 žlic oljčnega olja

250g naribanega parmezana

75g pinjol

sol, poper

Pesto pripravimo hladen in z njim rezance samo prelijemo (ga ne segrevamo v posodi!).

tulka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

21. apr 2009 21:54

sok iz rdeče pese

Z: polnozrnate rezine s skuto

M: jabolko

K: zelenjavna enolončnica

M: jogurt, kumara

V: postrv z mandlji, rožmarinom in timijanom

 

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti