Ticino masa

Mojca78  

član od: 24.7.2006

sporočila: 20

15. okt 2009 10:24

Pozdravljene! Pregledala sem na hitro celo temo, a mi še vedno ostane vprašanje: A lahko dam ticino maso direkt na čokoladni obliv(z maslom) ali mora biti vmes maslena krema ali marmelada? Nisem bila dovolj pozorna, če je že kje napisano: Na Ptuju je tudi trgovina s pripomočki in olala...za peko in gostinstvo-BIGA. Tam sem kupila ticino 1kg za 9.66 EUR. Odprto pa imajo od pon. do pet. med 7.00 in 15.00 h. Hvala za odgovor! Lp, Mojca http://mojca78.moj-album.com/album/9729734/ Mojca78

Mojca78  

član od: 24.7.2006

sporočila: 20

15. okt 2009 10:29

Pa še moj poklon vsem! Krasne torte delate!!!! Mojca78

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

15. okt 2009 10:43

Lahko daš na čokolado, ni potrebno dodati še maslene kreme.Pri tem moraš paziti na dve stvari.

Da je tacino masa razvaljana dovolj na debelo, da temna barva čokolade ne proseva skozi in da ti čokoladni obliv ne rata preveč trd- da se ti ne lomi, ker je potem zelo težko rezati torto.

( iz mojih iskušenj)

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Sporočilo je spremenil(a) mizarka dne 15.okt 2009 11:53

Mojca78  

član od: 24.7.2006

sporočila: 20

15. okt 2009 11:39

Hvala za super hiter odgovor in nasvet. To dejstvo mi prihrani kar nekaj časa. Čokoladni opliv pa upam, da bo "ubogal". Mizarka v tvojem albumu pa je mojstrovin - čestitke- česar se lotiš ti rata!!! Bravo! Lp, Mojca78

Mojca78  

član od: 24.7.2006

sporočila: 20

19. okt 2009 9:34

Uspelo je vsi so bili navdušeni nad izgledom in tudi okusom tortic(2 sta bili)! Tudi sama sem bila kar zadovoljna. Se pa ta masa(kupljena v Bigi-Ptuj)krasno oblikuje. Če jo primerjam z maso za izdelovanje okraskov(sladkor vp.+mleko v p.+...) je to kot najboljši plastelin -fenomenalno!!! Hvala vsem, ki velikodušno delite svoje izkušnje in znanje! Lp, Mojca Mojca78

Nežinka  

član od: 19.7.2006

sporočila: 191

19. okt 2009 13:00

 

Evo, še moj izdelek. Ko prebereš vse tu na forumu sploh ni več tako negotovo :D

If they don't have chocolate in heaven, I'm not going! http://easypika.typepad.com/

napapijri  

član od: 28.3.2008

sporočila: 12

2. nov 2009 10:36

Najprej en lep pozdrav vsem. Prejšnji teden sem se postopama prebila skozi vseh teh 76 strani na temo tičine mase ter še vse ostale, ki sem jin našla na kulinariki. Med vami sem že kar nekaj časa, ampak vedno bolj v ozadju, brez komentarjev. Tokrat pa sem se odločola, da vam odpišem ter se vsem zahvalim za zelo koristne napotke, s katerimi sem uspešno naredila mojo prvo torto iz te mase. Brez vaših nasvetov ter navodil, se je ne bi nikoli lotila. Na vsa moja vpršanja sem našla odgovore tukaj na vaših postih. Do sedaj sem vse moje torte okrasila z obarvano smetano in bile so zelo lepe. Tokrat, pa je bila najlepša.... Torej še enkrat hvala vsem, ki ste tako potrpežljive in odgovarjate na naša vprašanja. Slikco bi vam tudi poslala, pa jo žal ne znam prilepit zraven. Mogoče mi pa katera namigne kako... Lep pozdrav. napapijri

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

2. nov 2009 12:24

napapijri je napisal/a:
Slikco bi vam tudi poslala, pa jo žal ne znam prilepit zraven. Mogoče mi pa katera namigne kako...Lep pozdrav.napapijri

Najlažji način: slikico moraš imeti nekje na netu (Facebook, Moj album.com ali kaj tretjega). Potem odpreš sliko, tam v vrstici http ... se ti mora končati na .jpg in tisto skopiraš. Citiraš en prispevek v forum, ki ima sliko (npr. gornji od Nežinke) in zbrišeš vse razen tiste vrstice, ki vsebuje 'img'. Tam v tej vrstici nadomestiš ime slike s tvojo sliko (ki si jo prej skopirala, tisto z .jpg). In to je to. Upam, da je razumljivo.

Za imetnike plus paketa je seveda postopek lažji.

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti