Ticino masa

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

5. jan 2009 14:50

Po moje bi jo morala z marelicami in masleno kremo po vrhu. Naslednjič bo bolje, boš videla! Jelenckova[miska]

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

5. jan 2009 15:11

jade je napisal/a:

A spet sem jaz kriva...

jade

 

Itak

MM

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

5. jan 2009 15:13

Tatam: pod tičino je treba vedno torto prelit s čokolado ali pa jo premazat z masleno kremo. Drugače se tičina topi.

lp

MM

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

5. jan 2009 16:23

zakaj pa se topi? femica

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

5. jan 2009 17:55

Ker je iz sladkorja in dodatkov. Sladkor pa se v tekočini topi. regina

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

6. jan 2009 16:34

ja vem samo zakaj bi se pod samim biskvitom sladkor topil? femica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

6. jan 2009 17:21

Ker je biskvit vlažen, zato. Vsekakor vsebuje več vode kot tičino masa, zato bo vod prehajala vanjo. Razlog je preprosto -  difuzija. Saj, če v vlažen zrak obesiš suho brisačo, se bo navlažila, nasprotno pa se bo vlažna na suhem zraku posušila, vlažna v vlažnem pa se ne bo.

 

rimljanka - zasebno mnenje

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

6. jan 2009 17:48

Čao, femica, jo lepo namažeš z masleno kremo, daš v hladilnik in postane zelo trda in takšna, suha na otip. Je potem veliiiko lažje delat s tičino, ker jo lahko v bistvu popravljaš, ko oblačiš torto, pa tudi sama torta je zelo kompaktna. Za valjanje je najbolje uporabiti gladko podlago (silikonsko ali nekatere delajo tudi na peki papirju) in teflon valjar, za valjanje pa škrob, ne sladkor v prahu. Za lepljenje okraskov pa vzameš tanek čopič in vodom je lažje kot z masleno, vsaj meni. In res, vaja dela mojstra. Prvič se zelo trudiš, vse ti nagaja ipd., potem se sproti kaj naučiš in gre vse lažje. Jaz imam sedaj takšno, osnovno okrašeno tortico (oblečeno v maso, pa naštancane rožice gor) tik tak zdekorirano in efekt res pride fin, dela pa je veliko manj kot s smetano okraševat (čeprav je v tem primeru meni osebno okus dosti boljši, tičina mi namreč ni dobra, pa še smrdi od barv). No, to je par nasvetov na hitro, če te zanima več, pa res preberi tale forum, saj hitro preletiš in vidiš, kje so nasveti, kje pa samo čvekamo. Boš dobila še marsikateri uporaben nasvet. Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

6. jan 2009 20:23

Kakšno masleno kremo pa delate? Meni je tudi to problem, ki mi ni dobra, pol pa še tičina, jaz dam vse skupaj dol, ko jem tako torto. maslena je pa samo sladkor v prahu in margarina. Al daste še kej noter. Kakšno pa sorazmerje? hvala za odgovore. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

6. jan 2009 20:59

Katarina k, saj tičino masa je bolj za okras, ne za okus (vsaj pri večini). Kadar delam torto, ki mora biti lepa, jo naredim s tičino, kadar pa mora biti dobra, pa s kremo. Za nas doma torej delam vedno smetanasto, razen otrokom, ki pa je itak ne pojejo, važno je le, kaj je na njej. Meni je maslena krema boljša z maslom, lahko dodaš še malo vanilijeve ali kakšne druge arome, pa bo maslena krema dosti boljša. Maslo in sladkor pa naj bi bila v razmerju 1:1. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti