Ticino masa

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

20. okt 2008 19:25

trot: če pošlješ v album, je slika takoj vidna.

Če pa si slikico poslala v bazo, kot sliko k receptu, potem pa res lahko čaka na objavo.

Pa vse čestitke....

 

MM

trot  

član od: 19.2.2007

sporočila: 20

21. okt 2008 19:12

Ojej, ojej... moje znanje! Hvala morska medvedka. Jaz bi pa kar čakala in čakala v nedogled z objavo slik. Nisem določila ustrezne kategorije in je zato čakalo. Sem morala malce prebrat, kaj moram storiti in sedaj mi je vendarle uspelo. Slika je objavljena. lp trot

tsivi  

član od: 26.10.2008

sporočila: 3

26. okt 2008 20:58

Se mi zdi naslov teme kar primeren da se vključim... čeprav je debata že malo zašla s poti... Pred kratkim sem tudi sama delala svojo prvo poročno torto. Za dekoracijo sem uporabila ticino. Ker se nisem domislila nič boljšega sem šla ponjo v pekarno vrhnika in kupila celo vedro. Seveda mi jo je ostala kar lepa količina, ki mi sedaj dela napoto (in kot zakleto ni nobene prilike, da bi jo porabila). Ce jo katera potrebuje naj se mi oglasi, da se dogovorimo za količino, ceno, itd. pa lahko noč

kozamurnik

sporočila: 2311

1. jan 2009 21:06

Mene pa zanima kako to, da je ta masa pri nas v Sloveniji tako zelo popularna( posebej pa tu,na Kulinariki?) V sosednji Italiji, Avstriji, Hrvatski,itd pa tudi drugje jo zelo malo uporabljajo,bolj marcipan. Sama sem jo sicer poizkusila, niti ni tako slaba, vendar nekako ne razumem, da nekdo samo zaradi izgleda porabi kar nekaj denarja, pa kar zahtevna izdelava je, no vsaj tako sklepam po slikah iz albuma stane.r Ali je to slovenska posebnost, kot tudi recimo velika priljubljenost kokosove moke, pa peciva s pudingi? Hvala vnaprej! kozamurnik Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 01. jan 2009 21:08:56

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

1. jan 2009 21:34

Kozamurnik, očitno gre za nek virus ali zasvojenost.... Mene je na primer okužila jade Kupila je tičino maso, pol je še meni dala in ko sem začela delat z njo, se mi je porajalo čedalje več idej

Vsako torto, ki jo delam, delam s srcem in dušo. S tem po eni strani zadovoljim svojo amatersko umetniško plat, po drugi stani pa so do sedaj vsi obdarovanci bili zelo veseli lepe torte, tako odrasli, kot otroci. Seveda pa so prav tako veseli tudi tistega, kar je pod tičino - dobre, domače torte, ki se ne more primerjat s kupljenimi

 

 

 

stana

Sporočilo je spremenil(a) stana.r dne 01. jan 2009 22:41:02

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

1. jan 2009 21:54

ja ja ja.

Meni pa je izdelovanje tort kot nek hobi. To je edina razlaga, ki jo domači razumejo.

Ker vsako leto kupim več kot preveč stvari, za izdelovanje tort. In kot kaže, temu še ni konec

Vsako tele ima svoje vesele

MM

kozamurnik

sporočila: 2311

2. jan 2009 6:08

Hvala,stana.r, mislim da zdaj razumem. Ob gledanju albumov mi je zdelo, da ne gre samo veselje do peke ampak da je to pravzaprav kar prava umetnost. Ne nazadnje :dobro kuhanje in peka to tudi je. Veliko ustvarjalnih idej tudi letos vsem ,ki je vam je to v izziv in (ali pa)veselje . kozamurnik

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. jan 2009 8:19

A spet sem jaz kriva...

jade

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

2. jan 2009 9:32

Ja...................

stana

tatam  

član od: 30.10.2005

sporočila: 179

5. jan 2009 14:41

Za mano je prvi poskus ustvarjanja s ticino maso.Ni izpadlo ravno tako kot sem pričakovala,a vaja dela mojstra) Se mi je pa zgodilo,da je masa na enem delu torte skoraj stekla oz.se stopila al kak naj povem?! Kaj sem naredila narobe??Ne da se mi ravno 59 strani brat,vem pa da ste že pisale o tem! Sem pa spodaj namazala z miksanimi marelicami-mamo alergika in moram ponucat tisto kar on lahko je Je to ta napaka??Aja,pa neradila sem jo en večer prej!Pri štirih otrocih pač čas ne dopušča isti dan) tatam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti