Ticino masa

žigolino  

član od: 14.8.2008

sporočila: 112

17. sep 2008 11:14

Ko sem včeraj klicala mi je rekla da imajo ene v kompletu z knjižico,tako da ne vem za katere se naj odločim,ne morem pa it v Ljubljano da bi si sama ogledala.Bi pa bila hvaležna če mi katera napiše kakšni pridejo najbolj v poštev ker potem bi jih potnik mel zraven in bi na tak način lahko zbirala,ko pride k nam z kombijem. Rada bi pa imela za marjetice,liste mogoč majo tud gerbere ne vem a mi lahko malo svetujete kaj vam pride najbolj v poštev mogoč tudi tiste palčke ki majo na koncu za luknce delat pa to,al pa ščipalke za rob delat v glavnem vzela bi vse kar potrebuješ za toro okrasit(pripomočki za tičino). žigolino

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

17. sep 2008 11:33

Žigolino, pripomočkov za okrasit torto je ogromno (in na žalost so zelo dragi). Najbolje je, če si za začetek izbereš nek stil, ki ti je všeč in kupiš pripomočke, ki jih za to rabiš. Potem pa počasi dopolnjuješ svojo zbirko. Zdi se mi, da gre za te modelčke, ampak nisem prepričana, če sem jih res tam videla, ali se mi samo zdi:o) http://www.cakecraftshop.co.uk/shop/images/products/culjc970 Tukaj imaš npr. veliko modelčkov, mogoče nekaterih od teh niti ne boš nikoli uporabila. Imajo pa npr. te modelčke: http://www.cakecraftshop.co.uk/shop/images/products/kpmeda63 pa še list, bršljanov list, gerbero in navadno - bolj okorglo rožico. Tejle so zelo uporabni, z njimi se da narediti kar veliko. Stane pa vsak komplet okoli 10 eur, oz. nekaj več. Tiste palčke za luknjice delat tudi nisem prepričana kaj so, ampak občutek imam, da so to izsekovalci za rob torte (ker sem jih videla tam). To včasih rabiš, včasih ne, vsekakor se brez njih da preživeti. Poglej malo po receptih npr. pri svečani jagodno borovničevi torti, pri čokoladni torti, pri nuteli... je kar nekaj lepih tortic, pa mogoče tam poglej kakšne modelčke so uporabile. matilda

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

17. sep 2008 12:22

Žigolino, če boš delala dosti okraskov za torte in predvsem cvetje ter šopke, potem si nabavi komplet z brošuro. Ko sem jaz kupovala ta komplet, od tega je približno 6 let, je bila v angleščini. Poleg izsekovalcev imam v kompletu še skalpel in pa palčke za oblikovanje. In seveda, potrebovala boš tudi flower pasto, o kateri je pa že bilo govora na tem forumu. Če pa boš rabila samo kdaj pa kdaj za kakšno torto, potem si nabavi posamezne izsekovalce za gerbero, marjetico in pa listke. Marsikaj se da narediti tudi z modelčki za kekse. regina

žigolino  

član od: 14.8.2008

sporočila: 112

17. sep 2008 20:21

Pitončica,jaz mislim da mi je za te razlagala po tel.,nekaj od tega imamo v službi pa jih res nič ne uporabljamo,Trenutno iščem nekaj kaj je uporabnega,ne gre se mi pa tolk za ceno ker nujno potrebujem.Saj vem da je težko takle prek neta nekaj iskat,sam v Ljubljano pa nimam časa it med tednom,soboto so pa zaprti.Gospa mi je rekla naj si nardim spisek kaj bi mela, bo poslala in kaj si bom zbrala si bom . V glavnem rada bi mela za marjetice oz.te majhne rožice različnih velikosti ne vem mogoče na vzmet so mi ene priporočale(kako pa sploh to deluje)in rada bi mela kaj kar je uporabno pri okrasitvi tort. Prosim pomagajte mi z nasveti.Sicer sem slaščičarka ampak ko smo se mi učili smo delali sam rožice(Vrtnice )in razne živalce,takrat še ni blo tolk moderno vse to,sedaj pa že deset let nisem nič bla v tem in sem bolj začetnik. LP P.S.Hvala vsem žigolino

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

17. sep 2008 20:45

Marjetice na vzmet so res super.

Modelčki na vzmet... sliši se čudno, ampak to so samo modelčki ki imajo vgrajeno vzmet. Ko rožico izrežeš, ta vzmet pomaga, da jo enostavno porineš ven in tako rožica ostane lepe oblike.

Drugače pa imaš 1001 stvar, ki jo lahko kupiš.

Ampak pri meni so še najbolj v uporabi tile "feder" modelčki za marjetice in listke.

Če si hodila v slaščičarsko šolo, predvidevam, da s pisanjem nimaš težav, tako da pripomočka za pisanje ne potrebuješ - ali pač.

Jaz sem si kupila še listke, ki so že lepo odrezani, tako da jih samo še zvijem škrniclje (za pisanje ali okraševanje z masleno kremo).

Od tam imam tudi silikonsko brizgalno vrečko - vrhunska je.

Za okrašvanje potrebuješ še barve, spreje, ...

 

MM

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

17. sep 2008 21:04

Potem pa je najbolje, da ji na spisek napišeš "modelčki vseh vrst" in potem izbereš kar ti pade v oko. Težko je tako svetovati, saj je v bistvu vsaka stvar, ki jo imajo, uporabna za kakšen način okrasitve. Odvisno je od tega, kakšen stil ti je všeč, oz. bo všeč tvojim strankam (sklepam, da rabiš za ta namen). Jaz sem si najprej kupila te marjetice na vzmet. Veliko sem si pomagala z modelčki za piškote in ostalimi gospodinjskimi (in negospodinjskimi;)) pripomočki. Nekatere oblike sem zrezala kar z manjšim nožkom. Potem sem sproti videla, kaj bi še imela. Tako na zalogo pa ne vidim smisla kupovati, sploh če ne veš, kaj boš s tistim potem počela. Meni so se npr. tudi zdele tiste klešče strašno fajn in sem jih nujno morala kupiti, pa jih do zdaj nisem še niti enkrat uporabila. V bistvu od vsega orodja, ki ga sedaj imam, najbolj uporabljam prav te plastične modelčke na vzmet - saj v bistvu se da vse to narediti z navadnimi brez vzmeti, ampak so malo bolj praktični in je lažje delati. Rožice, ki jih narediš s temi modelčki, lahko nalepiš kar takoj na torto, lahko pa jih posušiš v embalaži za čokolatine, da je rožica upognjena, na sredino prilepiš malo barvnih dražejev (mrvic) in imaš čisto drugačno rožico. Lahko ti pridejo prav npr. srčki ali zvezdice, ki jih nalepiš in posušiš na žici, potem žico naviješ okrog svinčnika in šopek teh zvezdic zapičiš v sredino torte. Dekoriraš lahko pa seveda tudi brez modelčkov - npr. s trakovi mase, ki jih zrežeš z nožem za pico, narediš kroglice, ali pa valjaš dolge "kače" in potem z njimi oblikuješ rože. Lahko oblikuješ npr. pentljice ali kaj podobnega. Ali pa lahko npr. motiv kar narišeš na tičino maso z barvami. Spodnji rob torte lahko zaključiš s trakci, ki jih narežeš s cikcak koleščkom, vanj narahlo vtisneš rožice, zvezdice ali srčke z modelčkom, lahko narediš kroglice ali pa "kače". Saj pravim, predvsem je veliko odvisno od domišljije in želja strank, potem boš našla tisti stil, ki bo prevladal in si lažje nabavila kar potrebuješ. matilda

petika  

član od: 11.11.2005

sporočila: 88

18. sep 2008 11:17

Kakšne pa so cene v trgovini pekarne Vrhnika? A so primerljive s temi v Zehrer-ju? Sem si zadnjič kupila tiste za izrezovanje rožic za 13,80, ker niso imeli drugih, pa mi niso preveč všeč (ni čisto majhne rožice). Zdej pa vidim da imajo še dva kompleta, ki sta mi všeč ampak sta vsak po cca 20 eur. To je pa čist too much! http://www.zehrer.at/backen/ausstechformen/index.p petika

žigolino  

član od: 14.8.2008

sporočila: 112

18. sep 2008 14:07

Hvala vam ,zdaj bom naročila ene par teh fedr modelčkov za naprej bom pa res vidla,mislim pa da bom čez kake dva mesca itak šla v Ljubljano. Hvala zaenkrat,se še priporočam in kmalu poročam kako mi gre ČAO žigolino

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti