Ticino masa

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

6. sep 2008 8:09

Am am...predvideva,da če lahko tično masa položimo na s čokolado oblito torto potem lahko po njej s čokolado tudi rišemo.Imam prav? Roncolino

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

6. sep 2008 8:24

Hvala katka...sem raje ziher kot da spet naredim iz kake torte bombo :D Roncolino

žigolino  

član od: 14.8.2008

sporočila: 112

14. sep 2008 22:22

Dejte še prosim meni pomagat,v službi imamo tičino iz vrhnike,zdaj bi si jo pa za doma kupila pa me zanima a je kakšna razlika med to in ono iz ramsa,razen v ceni.? Pa še nekaj mislim da sem videla v enem albumu tičino po robovih stisnjeno z eno ščipalko,ki naredi super rob,a se to da dobit v Sloveniji?? žigolino

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

14. sep 2008 22:41

Čao, jaz bi pa prosila, če ima katera eno kilo tičine odveč doma ali pa jo bo naročala oz.kupova v naslednjih dneh, če bi jo lahko prodala? Po možnosti še iz relacije Ljubljana proti Zasavju? Rabim za dve torte, pa je imam malo premalo in sem se spomnila zadnje dni. Hvala lepa že vnaprej. Lep pozdravček, S.

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

14. sep 2008 22:45

žigolino je napisal/a:
Pa še nekaj mislim da sem videla v enem albumu tičino po robovih stisnjeno z eno ščipalko,ki naredi super rob,a se to da dobit v Sloveniji?? žigolino
Ja, imajo v pekarni vrhnika na brnčičevi. Nisem probala une iz ramsa, zato me ne držat za besedo. Ene so pisale tukaj, da je masa iz pekarne vrhnika bolj kompaktna kot iz ramsa in je z njo lažje delati. Nekaterim se zdi tudi ramsova dobra. Če nimaš neke hudo profesionalne zadeve za naredit, bo verjetno v redu tudi ramsova, drugače pa za vsak slučaj raje kupi vrhniško. matilda

žigolino  

član od: 14.8.2008

sporočila: 112

15. sep 2008 8:42

Ja hvala za odgovore.Bom kar šla v Črnuče bo najboljš ker sem že navajena sam sem misla par € prišparat. žigolino

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

16. sep 2008 20:03

Trenutno uporabljam maso iz Rams trgovine. Pri sami obdelavi dodajam škrob namesto sladkorja. Sicer je malo bolj mehka in krhka, ampak se kar da z njo delati. regina

žigolino  

član od: 14.8.2008

sporočila: 112

17. sep 2008 10:53

Spet jaz. Zanima me če ima katera tiste modelčke za tičino v kompletu od pekarne Vrhnika,z knjigico zraven? Ker bom ta teden naročala od njih kar po telefonu, me zanima, kaj je v tem kompletu in ali se bolj splača za rožice kupit posamezno in v večih velikostih. žigolino

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

17. sep 2008 11:07

Ne vem kateri so tisti modelčki s knjigico... Ampak za tičino so zelo uporabni tisti plastični modelčki rožic na vzmet, ki jih imajo pakirane v več velikostih skupaj - npr. marjetica, list, bršljan... S tem se da kar lepo okrasiti torto, pa tudi različne velikosti kar prav pridejo. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti