Ticino masa

teya_84  

član od: 17.9.2006

sporočila: 87

21. jun 2008 8:07

Kako pa na najlažji način premažete masleno kremo, tam kjer je krema. teya_84

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

21. jun 2008 8:13

mala pikica je napisal/a:
Mene ta masa tako jezi :( Sem dodala že kar nekaj sladkorja, pa ne gre in ne gre, kar leze skupaj. Že okraskov ne morem delati, sploh ne upam pomisliti, kako bom jutri torto oblekla :( mala pikica

Kaj pa če bi poskusila reklamirati? Če je samo lepljiva, se da reševati s sladkorjem v prahu ali škrobom, pa še poletje je, je hitro premehka. Če pa jo vleče skupaj, da se je ne da razvaljati, sploh ne boš mogla prekriti torte - za to je pa namenjena in zato si jo kupila, ane? Mislim, da bi to lahko bil razlog za reklamacijo...

matilda

mala pikica  

član od: 25.4.2008

sporočila: 42

21. jun 2008 9:56

matilda, masa leze skupaj, ko naredim kakšen okrasek, potem pa kar gre skupaj, ne ostane gor. Sem pa včeraj probala, če bo šlo razvaljat in prenest na torto. Nekako še je šlo, bom še dala več sladkorja v prahu. Potem pa samo upam, da ne bodo luknje nastale, ko jo bom dvignila. mala pikica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. jun 2008 10:52

Hm, čudno, da ti niso povedali, navadno vedno povejo, da ne smeš dodajat sladkorja v prahu!!! POtem postane vedno bolj lepljiva, ker sladkor v prahu veže nase vlago in imaš vedno večji poc! Razvaljaj jo na škrobu in na ne prevročem pultu, magari ga prej malo ohladi s kako ledeno zadevo (in dobro do suhega obriši, seveda)! Malo se vedno skrči, kot se skoraj vsako testo, ker ko razvaljaš, ga tisti konci držijo narazen, potem ko izrežeš, pa tistih koncev ni več in zadeva malo skoči skup (to je lahko tudi pozitivno, ko moraš kake okraske jemat iz lukenj in je lažje, če se malo skrči;) Valjaj jo v vse smeri in parkrat obrni, pa se bo manj krčila. Veri

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

21. jun 2008 11:11

Jaz pa vedno vgnetem kar nekaj sladkorja v prahu noter in je bolj kompaktna (ko se strdi, je pa malo trša, vendar jo segrejem v mikrovalovni in postane spet mehka). Tako delam od takrat, ko so bile punce na tečaju pri Goljatu in so rekle, da on dodaja sladkor v prahu. Mislila sem si, da tako lahko kakšno malenkost mase manj porabim, zato zdaj to počnem redno. Potem jo razvaljam na malo škroba, če delam okraske iz manjše količine, pa niti škroba ne rabim, ker se nič ne prijemlje. Se mi pa okraski nikoli ne skrčijo, niti skupaj lezejo (imam pa malo težav, ko jih pobiram iz lukenj)...

matilda

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. jun 2008 12:20

Ja, če je suho, ni problem s sladkorjem, sem pozabila napisat - problem nastane v zelo vlažnih dneh. Jaz imam rajši mehkejšo maso, zato navadno nič kaj ne dodajam. Je pa res, da se jo da lepo omehčat v mv. Veri

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

21. jun 2008 12:43

Matilda, ja, imaš prav. Veri, mojster Goljat vedno dodaja sladkor v prahu, kar je meni super in zmeraj to delam, pa nimam problemov, ker škroba se ne morem dotaknit, me preveč skomina. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

23. jun 2008 8:53

hehe, 100 ljudi 100 čudi, meni je pa ravno škrob všeč;) S kupljeno tičino jaz še nisem imela problemov, res pa nisem delala med nevihto, je pa to sicer znano dejstvo (če si pogledaš kako stran o okraševanju tort v ang.), da se pri veliki vlažnosti v zraku težko dela s sladkornimi masami. Meni se je to že zgodilo pri domači sladkorni masi - če sem po koncu dodajala še sladkor, je bilo vedno hujše. Saj sem vseeno naredila, ni bilo pa to to. Mogoče je mala pikica delala ravno v takih pogojih, ti pa v boljših... Jaz namreč tudi parkrat po istem receptu nisem imela nobenih problemov, enkrat, ko je bilo pa res mokro, je bila pa nočna mora... Potem sem se malo poglobila v to in ugotovila, da nisem edina;) Je pa odvisno tudi od tega, kak picajzel si;) Veri

Paul  

član od: 18.5.2008

sporočila: 6

30. jun 2008 13:26

Zasledil sem da je možno tičino maso kupiti le v Novi Gorici ali v pekarni Vrhnika. Domas sem v Mariboru in sprašujem, če je možno nabaviti tičino tudi tukaj. Obstaja še druga možnost: če je kak član kulinarike doma v Mariboru in ima preveč tičina, naj mi piše na zasebno Lp Paul

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti