Ticino masa

mala pikica  

član od: 25.4.2008

sporočila: 42

10. jun 2008 20:12

Sem vedela, da bodo takoj problemi, ko bom začela delati :( 1. kaj je potrebno kupljeno maso na začetku pregnesti ali se lahko začne takoj valjati? 2. za okraske se razvajla tudi zelo na tanko? Verjetno ne... 3. "obreznine" se še lahko porabijo? Zdaj sem hotela pregnesti ostanke, pa kar letijo na vse strani, se sploh ne sprimejo... Upam, da mi katera kaj pomagala. mala pikica

mala pikica  

član od: 25.4.2008

sporočila: 42

10. jun 2008 20:20

Joj, vse se drobi :( Tudi, ko se škrnicelj skupaj zavila, se je vse zdrobilo, pa ob straneh je popokalo :( Kaj ni v redu? Pomagajte mi, prosim. Ne bi rada izgubila volje že na začetku. mala pikica

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

10. jun 2008 20:20

Mala pikica,ja moraš pregnesti.Da je bolj mehka in se lažje oblikuje. Razvaljaj na takšno debelino da bo stalo lepo...poskusi kaj ti najbol sede... Ne vem zakaj se ti obrezline ne spirmejo.Jaz vse ostanke iste barve pregnetem in spravimv pvc vrečko do naslednjič. Roncolino

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

10. jun 2008 20:26

Ker zgleda, da takoj potrebuješ pomoč, ti bom jaz kaj povedala, čeprav se lahko skrijem pred nekaterimi mojstricami  na kulinarični.

Maso je potrebno pregnesti, nekatere jo dajo v mv, jaz je nimam in se matram kar z rokami, tako kot plastelin, da postane volna.Če imaš slučajno rokavice take medicinske, pridejo kar prav, da se ti ne lepi za roke.

Jaz si pomagam z mletim sladkorjem, valjam pa na peki papirju.Če si prebrala vse strani, mislim da so tudi linki od tega kako se kaj dela.

Za okraske ne valjam ampak kar pod pvc folijo stiskam s prsti, če gre za vrtnice, valjam pa kar z rolivo pvc folije za gospodinstvo, se nič ne prijema.

Obreznine vsekakor ponovno pregnetem, je predraga reč za v koš.Edino ko boš oblekla torto, prej očisti okolico, drugače se ti hitro naberejo kakšne droptinice, pa masa ni več lepa, kar bo obrezanega.

No nekaj če ti pride prav, pa ne glej na moje slovnične napake, s tem predmetom sem bila sprta.

lp

sladkajmo se

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

10. jun 2008 20:29

Mogoče še to- na enem linku sem videla, da je lističe lepila skupaj z alkoholom in kolikor razumem angleško, da zato ker voda topi, alkohol pa izhlapi in ne topi mase.Zadnje sem začela tudi prakticirati, pa mi rožice in podobno nič ne lezejo in jih ni potrebno podpirati.

sladkajmo se

mala pikica  

član od: 25.4.2008

sporočila: 42

10. jun 2008 20:37

Kaj je mogoče, da se drobi, ker je na podlagi preveč škroba? Pa hvala za hitro pomoč:) Skačem kar iz kuhinja do računalnika in nazaj :) mala pikica

Springrl  

član od: 8.4.2007

sporočila: 51

10. jun 2008 20:39

Meni se je drobilo samo če je bilo preveč suho... Medtem ko delaš ves čas pokrivaj tičino s kakšno vrečko, da se ne bo sušila prehitro... Pa za vsak slučaj daj malo manj škroba Springrl

mesni  

član od: 1.2.2008

sporočila: 196

10. jun 2008 21:03

No fino ,še meni je prav prišlo. mesni

mala pikica  

član od: 25.4.2008

sporočila: 42

10. jun 2008 21:03

Škrniclji in vrtnice so že uspele :):):) Kaj lahko dam zdaj to v hladilnik, da se strdijo, ker so kar mehke? Navodila za izdelavo marjetk bi prosila!!! Prosim.... Pa vem, da so nekje tukaj, pa mi pri iskanju da samo en odgovor... mala pikica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti