Ticino masa

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

9. jun 2008 21:35

Matilda o okusu tične smo že razglabljali,jaz jo doma skirvam ker jo mami in brat jesta kot kruh Se pa tudi meni zdi ideja od springrl supe.Čeprav bi bil naš logo bolj zakompliciran... Ne pozabi pokazat slikce ;) Roncolino

mesni  

član od: 1.2.2008

sporočila: 196

10. jun 2008 11:22

Tičino dobim v četrtek,mi jo pošlje gospa Tanja na dom (vsaj upam).To s podpisi je dobra ideja,bom probala tud to ,ker bomm delala dve eno za licitacijo eno pa za razrez. Ja,folijo bi potem v kuhni, stran od oči dala dol.S čim naj pišem po tičini da bo najbolj enostvno in n a hitrem dosegu rok? Glede hostije sem pa verjetno prepozna ker rabim v petek.Bom drugo leto prej poskrbela. MUČO hvala pa še kej napište mesni

Springrl  

član od: 8.4.2007

sporočila: 51

10. jun 2008 14:21

Najboljše se mi zdi, da pišeš kar z obarvano masleno kremo ali čokolado (ampak te ne moreš obarvati)... O boš pa tudi tičino dobila v zadnjem hipu... Mogoče lahko, če si si zamislila kakšne posebne okraske za po vrhu (še posebej če so 3D npr. rožice), to že prej poskušaš oblikovati s plastelinom da ti bo šlo potem s tičino hitreje... Springrl

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. jun 2008 14:26

Se ne strinjam s tem, da se čokolade ne da obarvati, z belo gre čisto brez problemov, moji srčki so bili prav krvavo rdeči.

Loni Makaroni

mesni  

član od: 1.2.2008

sporočila: 196

10. jun 2008 15:01

Loni,kakšno čokolado pa si imela?Imam precej jedilnih barv v prahu,pa misliš,da se bi lepo obarvala? mesni

mesni  

član od: 1.2.2008

sporočila: 196

10. jun 2008 15:04

Springrl,pri nas je valeta s starši,pa večerjo imajo, pa zabavo ,kot si jo naredijo. Ko je imel moj sin smo imeli ansambel Novi spomini,pa super je blo. Še nekaj me skrbi.Delala bi po receptu,ki nikol dol ne pade,pa se bojim,da torta ne bo stabilna,ker o sem delala biskvit za probo,je bil ful,rahel in sočen. mesni Sporočilo je spremenil(a) mesni dne 10. jun 2008 15:07:12

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. jun 2008 15:07

Navadno belo od Milke.

Loni Makaroni

Springrl  

član od: 8.4.2007

sporočila: 51

10. jun 2008 16:35

Z belo čokolado pa res še nisem poskusila, ampak moram... (prej sem mislila temno, zato sem napisala, da se je ne da obarvati...) Kako se pa da potem s tem pisat? Naše valete tudi zgledajo tako, je pa vzdušje vedno sproščeno in veselo (ne pa toliko slavnostno kot na primer na maturantskem plesu...). Mi smo se na koncu na torto kar z vilicami spravili Tisti biskvit vsi hvalijo... Dvomim, da bi bilo kaj narobe... Delala ga pa še nisem... Sicer sem pa prepričana, da ti bo super uspelo Jaz pa sem trenutno ravno sredi peke Bele tropske torte Za sprostitev med izpiti Springrl

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

10. jun 2008 18:12

Mi smo lani po končani valeti (torej po koncu progtrama,pogostitev za starše ima ena generacija za nami) po liniji najmanšega odpora skliznili v lovsko kočo :D. Je pa lepo in zanimivo to večerja s starši.Upam da ti torta uspe ;) Roncolino

mala pikica  

član od: 25.4.2008

sporočila: 42

10. jun 2008 19:42

Uh, mi je uspelo prebrati oziroma preleteti vseh 42 strani Da ne bom zdaj spraševala vsega povprek. Končno sem kupila tičino maso in danes grem v akcijo. Čez 14 dni me namreč čaka torta za krst mojega sončka. No, vsaj željo imamo, da bi jo sama naredila. Upam, da mi uspe. Danes pa bi rada poskusila, kako je sploh ta masa obvladljiva. Poskusila bom narediti vrtnice, škrniclje in marjetke. Zdaj pa moje prošnje!!! Enkrat sem že zasledila navodila za izdelavo marjetk. Kaj katera ve, kje to najdem? Za vrtnice in škrniclje jih imam Pa zanima me, kako naredite zelene listke? No, pa še te jedilne barve me zanimajo. Kje to vse prodajajo razen v Pekarni Vrhnika? Do tja je vseeno predaleč. Pa tem za pirhe še vedno ne zaupam, najbolj, niti ne vem, kje jih zdaj dobiti. Hvala vsem! Pa mimogrede, takšne mojstrice ste, da imam res tremo pred začetkom moje izdelave. Upam, da uspe mala pikica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti