Ticino masa

mesni  

član od: 1.2.2008

sporočila: 196

11. jun 2008 17:58

A lahko jaz povem?Prejšnji teden sem klicla z tičino,pa je rekel,da se on s tem več ne ukvrja in mi dl št.,kjer se jodobi.Glede drugih stvari pa ne vem.Mogočeza kakšne stalne stranke pa tud še kaj naredi. Se opravičujem,ker se vtikam. mesni

mala pikica  

član od: 25.4.2008

sporočila: 42

11. jun 2008 21:01

Jaz nadaljujem mojo vajo :) Kaj mi lahko katera pove, kako se naredita svaljka, ki se potem prepleteta? Spodaj ob robu torte, da se ne vidi odrezana tičina. Sem poskusila zrolat, pa mi nikakor ne uspe tako enakomerno rolat... Pa še tako dolg mora biti vsak. Pa še nekaj... Če delam dvonadstropno torto, koliko manjša mora biti zgornja, da je lepo videt? Kako pa se potem reže? Se da zgornja dol? Hvala vam! mala pikica

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

11. jun 2008 21:11

Glede prve zadeve bi ti rekla, vaja dela mojstra - zvaljati čimbolj enakomerna svaljka in ju čimbolj enakomerno preplesti. Če ti ne uspe, lahko zakriješ tudi s trakom tičino mase, ki ga odrežeš z nožem, z enim svaljkom, v katerega potem vtisneš še luknjice, narediš kroglice...

Če delaš dvonadstropno torto, narediš razlike vsaj za 5 cm, oz. odvisno od velikosti. Če imaš premer 20 cm, narediš zgornjo npr. 15 cm.

Razrežeš najprej zgornjo torto, potem pa spodnjo.

matilda

mala pikica  

član od: 25.4.2008

sporočila: 42

11. jun 2008 22:14

Matilda, hvala! Glede rezanja vem, da najprej razrešež zgornjo :) Mislila sem, če se pred rezanjem vzame dol, da se s pritiskanjem ne pomečka spodnje. Še nekaj me zanima glede rezanja... Kaj nož pred rezanjem pomakate v vodo? Pri torti, ki ni "oblečena" v tičino, jaz vedno nož pomakam v vodo. Kako pa je tukaj? Pa mislite, da bo dvonadstropna torta dovolj za približno 45 ljudi? mala pikica

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

11. jun 2008 22:44

Najprej razrežeš zgornjo, ki jo pustiš kar na spodnji torti. Zaradi rezanja se nebi smela pomečkati.

Jaz noža nikoli ne pomakam v vodo, ker naredim tudi tako čvrsto kremo, da ne ostaja na nožu.

Dvonadstropna torta bo vsekakor dovolj za 45 ljudi, seveda je odvisno, kako veliki bosta torti. Ne poznam točno kakšne mere morajo biti za tako število ljudi, ampak jaz bi poskusila s 30 in 25 cm, lahko narediš pa tudi malo višji torti, pa narežeš tanjše rezine.

matilda

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

11. jun 2008 22:53

Roncolino je napisal/a:
Joj katka lopatka sožalje. Jaz sme sedaj tudi ugotovila kaj je bilo res narobe.Krema v torti mi je enostavno zavrela in začela "vshajat".Pa je bil kabum.Tako da niti užitna ni... Še dobro da slavljenec ni vedel,da o tortico dobil Roncolino
Škoda, da nisem tega mnenja prebrala preden se mi je zgodila ista groza. Moja tičino torta je prenočila izven hladilnika (po nasvetih, da ne sme bit v hladilniku) in mi je krema ZAVRELA. Obup, obup... kar minlo me je do tičino tort. Pa tak dobra bi morala bit. Klea

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

12. jun 2008 7:47

Klea, torta MORA biti v hladilniku, ne vem, kje si dobila to informacijo....Dobro je le, da je pred serviranjem malo zunaj, da tičina ni tako trda. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

12. jun 2008 9:52

mizarka je napisal/a:

ksenjako ali mi lahko poveš , če se pri Goljatu še da kaj dobiti, ali še dela????

sladkajmo se
Goljat nima več tičino mase, ampak to maso perla in tisto margarino, s katero se to maso skupaj zmeša pa še ima. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

teya_84  

član od: 17.9.2006

sporočila: 87

12. jun 2008 10:06

Jaz bi pa konec meseca delala torto s tičino. Vendar jo morem pripeljat na drug konec Slovenije - vožnja približno 1,5 ure. Ali je možno, da mi med tem časom krema zavre? Se malo bojim, če bo vroče, da bi se kaj sfižilo. teya_84

mesni  

član od: 1.2.2008

sporočila: 196

12. jun 2008 12:31

NUJNO ali lahko pod tičino namašem z maslom ali z kronela margarino? PROSIM LEPO,NUJNO mesni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti