Ticino masa

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. maj 2008 22:57

Konec koncev je potem nisem delala. Sem se odločila, da na površini torte pustim masleno kremo, za okoli roba in okraske pa sem porabila preostanek kupljene tičine. Je izpadlo čisto lušno. Sicer pa v ponedeljek začnem z drugo torto in bi mogla po maso, pa se še nisem čisto odločila... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

8. jun 2008 10:22

Jaz sme včeraj spet pekla tortico s tično.Ampak danes pa šok...mi je na eni strani po robu močno razpokala :( :(. Imam namen na tisti strani namazat z maslom in gor prilepit velik kos tične z napisom Vse naj naj Je razpokala zaradi tega,ker ni bila dovolj namazana z maslom? Roncolino

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

8. jun 2008 11:23

Očitno je bila čudna noč. Tudi meni se je zgodilo enako. Torto mi je naročil za prvi r.d. svojega vnuka sam bivši upokojeni direktor naše firme, ki me je, mimogrede, vzel tudi v službo. Itak sem bila v pressingu, včeraj pa olajšana, ker je tortica zelo lepo izpadla. Delala sem tako, kot vedno. Danes zjutraj pa, kriza, tičina čisto stopljena po površini, joj prejoj! Bila sem paf. Potem sem zadevo začela reševati tako, da sem gor postavljala "kamenčke" iz tičine in flikala luknje. Na koncu je še kar izpadlo, ker je gor želvica in so tisti kamni pasali zraven...jaooo. Pa ravno zanj....grrr. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

8. jun 2008 12:32

Joj katka lopatka sožalje. Jaz sme sedaj tudi ugotovila kaj je bilo res narobe.Krema v torti mi je enostavno zavrela in začela "vshajat".Pa je bil kabum.Tako da niti užitna ni... Še dobro da slavljenec ni vedel,da o tortico dobil Roncolino

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

8. jun 2008 12:55

Čao, jaz sem imela zadnjič tudi podobno težavo in sicer sem torto z jogurtovo kremo prelila z belo čokolado, ki sem ji očitno dodala čist preveč margarine in se potem že to vse skupaj nekako ni hotlo lepo strdit ob strani in potem je bila tičina kot en poc. Saj za videt je bilo še kar, ker je bilo gor en milnon rožic prpopanih, samo ko sem hotla pa kos odrezat, je bila pa katastofa. tako da, moje sožalje obema, ampak to je pač Murfi, ker itak gre takrat, ko najmanj treba, vse narobe. Ravno zato jaz nikoli ne upam obljubit, da bom komu naredila torto za praznovanje. Lep pozdravček, S.

mesni  

član od: 1.2.2008

sporočila: 196

8. jun 2008 13:25

Ker nimam časa vse na forumu prebrat vas prosim za par bistvenih napotkov pred oblačenjem torte v tičino(to sem uspela prebrat d je potrebno pod tičino biskvit namazt). Ne se jezit name in hvala vam že vnaprej mesni

Springrl  

član od: 8.4.2007

sporočila: 51

8. jun 2008 13:43

Paziti moraš, da tičina ne pride v stik s smetano, saj jo ta stopi. Zaradi tega in za to, da je podlaga svetla, ter gladka lahko biskvit/torto namažeš z navadno masleno kremo. Lahko jo tudi preliješ s čokolado vendar naredi to podlago temno in mora biti zato tičina debelejša (predvsem če jo uporabljaš v beli barvi). Dugače se je meni tičina začela topiti enkrat, ko sem na njo risala... Razrezali smo jo še isti dan tako da to na srečo ni bil problem, malo topiti se je začela namreč šele naslednji dan (kako bi bilo naprej pa ne vem, ker smo jo pojedli ). Po mojem mnenju je bil problem v tem, da se je tičina pri barvanju preveč razmočila, bila je namreč v celoti pobarvana... Uporabljala sem barve v prahu zmešane z zelo zelo malo vode in preden sem risala sem še čopič obrisala... Ima mogoče kdo kakšno idejo kako to v prihodnje preprečiti, saj takše torte za nekatere priložnosti pridejo zelo prav? Zdaj se pa jaz opravičujem, če je bilo o tem že pisano... ampak tem o tičini masi je resnično preveč, da bi jih lahko vse prebrala... Springrl

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

8. jun 2008 13:57

Springrl kako si to risala? Jaz z risanjem nisem imela do zdaj nobenih težav,pa sem na obe torti risala.Je pa res,da barve v prahu stopim z minimalno količino vode... Roncolino

Springrl  

član od: 8.4.2007

sporočila: 51

8. jun 2008 14:05

S čopiči na tičino maso in tudi jaz sem uporabila res minimalno vode, ravno toliko, da ni bil sam prah... Tule je slikca: http://kulinarika.net/recept.asp?ID=6485 (veliko boljše bi bilo če bi bila torta okrogla, ampak sem se motiva spomnila ko je bila že narejena ah pa saj je tako ali tako bila zame ). Ko ti rišeš na tičino, jo razvaljaš bolj na debelo kot ponavadi ali normalno? Springrl

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

8. jun 2008 20:23

Ma jaz vedno valjam na tanko,sem gorenka... Je pa torta super!!!Mogoče bi jaz prekrila z modro plahto tične in potem gor risala,bi bilo mogoče manj razmočeno...mogoče nekoč uporabim to idejo... Roncolino

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti