Ticino masa

mesni  

član od: 1.2.2008

sporočila: 196

8. jun 2008 20:23

A nadev je pa lahko iz smetane skute in borovnic? mesni

Springrl  

član od: 8.4.2007

sporočila: 51

8. jun 2008 20:48

Seveda je lahko, že delala pa tudi v bazi je tak recept... Samo paziti je treba, da ne pride v stik s tičino... Resnično ni nič težkega tako oblikovanje, imaš po ogromno možnosti, pa še dobro je Pa še to, pri valjanju in oblikovanju uporabljaj škrob, da se ne bo prijemalo in ko narediš obvezno poročaj kako je šlo Roncolino: mogoče bi bilo res boljše, če bi najprej v modro obarvala, ampak sem se bala, da potem zelene barve ne bodo tako čiste... Saj mogoče pa je k temu, da se je razmočilo vplivalo kaj drugega... Bom vsekakor kmalu še poskušala risat, pa bomo videli kako se bo takrat obneslo Springrl

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

8. jun 2008 21:02

Mesni lahko ja.Samo res na hladno daj,da se ti ne zgodi isto kot meni,ko mi je torta zavrela. Aja še izjava mojega fanta: Ma Tjaša,ti si še hujša kot Macgajver zakaj? Ker iz torte bombo narediš Roncolino

mesni  

član od: 1.2.2008

sporočila: 196

8. jun 2008 21:21

Ej ful me je strah se lotit,ker naj bi delala zA valeto za otroke in starše(100) ljudi. S tičino še nikoli nisem delala,rada pa bi dala nekaj lepega iz rok. Bisvit bom spekla v velikem pekaču za konvektomat,pa še kakšnega bi manjše oblike,da bi mal razbila z dodajanje na vrh pravokotnika.Danes sm naročila maso pri neki Tanji in mi jo pošlje, da bom mal probala. Okraske p je treba že prej nardit,d se posušijo,mam prav? če ima katera kakšno idejo za krasit torto za valeto bi mi zelo prav prišla. Res hvala da mi pomagate.Ne boste verjele-popoldne sem prebrala vseh41 strani . mesni

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

9. jun 2008 8:53

Mesni naj te ne bo strah.S tično je res preprosto delat,vrjemi! Pazi samo,da jo boš dobro namazala z masleno kremo,da ti ne pride v stik z nadevom.Pa če bo velika torta mogoče prosi nekoga,da ti ogromno plahto tične pomaga prestaviti. Jaz sme prvič kar skakala od veselja,ko mi je uspelo spraviti to plahto na torto-sem se tega najbol bala. Idej nimam,edino če bi imela smetanovo torto,bi jaz na oblatu dala natisnit generacijsko sliko in hop na tortico :) Roncolino

Springrl  

član od: 8.4.2007

sporočila: 51

9. jun 2008 10:53

Veliko šol naredi ob koncu vsem učencem majice na katerih so kot nekakšen logotip (ki si ga seveda sami domislijo) in podpisi... Mogoče bi lahko na torto to naredila (če imajo seveda) in pa če jih ni preveč tudi prerisala/oblikovala njihove podpise... Torta bi bila vsekakor unikatna in njihova No to je ena izmed možnih idej (če mi še kaj pade na pamet napišem ). Ne bi pa delala kakšne preveč resne torte, ker je valeta vseeno dan namenjen predvsem sprostitvi in druženju (vsaj po mojem mnenju)... Springrl

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

9. jun 2008 12:06

Jaz tudi mislim, da bi bilo zadetek v polno s tistim oblatom-hostijo (slika razreda npr., ali slika šole ali kaj podobnega). S sliko greš v Pekarno Vrhnika v Črnuče in ti natisnejo na jedilni oblat. Položiš na smetanasto podlago in okoli okrasiš. S tičino pa najprej poskusi za kak domači RD, potem pa kaj širše. Atina

mesni  

član od: 1.2.2008

sporočila: 196

9. jun 2008 20:43

Saj bi blo super,sm sem iz NM pa mi je kar od rok.Je pa dobra idej ,če bi imela začrke isklesovat, bi njihova imena napisala. Sem pa nekje zasledila nekaj o kopirnju na prozorno folijo.A mislite če bi njihovo sliko dala kopirat na navdno folijo,pol pa sam gor nalimala ,da je to sploh izvedljivo? A se sploh da kopirat na ffolijo? PROSIM NUJNO MI SVETUJTE KER GRE ZARES mesni

Springrl  

član od: 8.4.2007

sporočila: 51

9. jun 2008 21:12

Na folijo? Še nikoli slišala... Ampak pomoje to potem ne bi bilo užitno in dat dol preden se začne jesti bi pa izgledalo čudno... Če boš naredila slikco (kar se tudi meni zdi, da bi bilo super) je verjetno boljše da jo narediš kar normalno Če že delaš imena pa daj njihove podpise (ne le imen)... naj se podpišejo na list ali plastično vrečko, to daš nato na tičino maso in greš zelo na rahlo še enkrat čez njihove črte (toliko da se na tičini vidi rahel odtis), odmakneš vrečko in po črtah pobarvaš ali kako drugače oblikuješ bolj vidne podpise. Tičino maso že imaš? Springrl

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

9. jun 2008 21:31

 

Sliko daš v kuverto, zraven tvoj naslov in tel. št. in pošlješ na naslov pekarne vrhnika. Hostijo ti pošljejo na dom.

Tudi jaz mislim, da bi lahko naredila torto s smetano, saj je tičino masa kar draga, z vidika okusa pa nič posebnega, tako da 15 - letniki ne bojo ravno dol padali zaradi torte, s katero se boš toliko "matrala", da jo oblečeš v maso. Važno je, da je torta "kul".

Če imaš kaj smisla za risanje (ali pa prosiš koga iz razreda), lahko narišete tudi njihove smešne karikature in jih skopirate na hostijo, okoli slike potem nabrizgaš okvir kot za sliko, še letnica, pa bo torta prav izvirna.

matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti