Ticino masa

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

22. maj 2008 16:52

ežoj je napisal/a:

Roncolino,

a ti sploh bereš kaj pišejo po forumih? A nisi nikjer zasledila, da se tičino masa lahko doma naredi. Evo  še enkrat recept, pa eksperimentiraj ( za male pare ) kolikor češ.

Zmešaj:

0,5 kg sladkorja v prahu s dodatkom škroba ( piše na deklaraciji, dobi se v Šparu, pa verjetno tudi drugje ), 2 žlici medu ( takega tekočega ), dve žlici olja in beljak enega jajca.  Najprej mešaj z vilico, ko se vse umesi, nadaljuj z rokami, da dobiš gladko " testo ". Po potrebi dodaj še mal sladkorja, ali olja. Tako narejeno maso zavij v plastično vrečko ( da se ne posuši ), uporabno je par dni. Sedaj bo spet katka vprašala..........

ežoj
Eto, ežojev recept je v tej temi na strani 19. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 22. maj 2008 16:52:53

petika  

član od: 11.11.2005

sporočila: 88

22. maj 2008 18:57

hvala katka! ne morm verjet da nisem vidla. zgleda mi hitro branje ne gre več. bo treba k okulistu! petika

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

23. maj 2008 6:55

Saj sama sem tudi v googlu našla, sem vtipkala ežoj pa domača tičina, pa mi je našlo. Pa tudi sama rabim recept, danes jo bom prvič delala sama, mi jo bo zmanjkalo za sobotno obhajilno torto. Pa se mi ne da hodit danes na Brnčičevo, bom šla drug teden, ker me čaka kopica tort. Tudi rada bi poskusila, da vidim, če mi bo uspela. Bom poročala. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

petika  

član od: 11.11.2005

sporočila: 88

23. maj 2008 10:31

moja zadnja tičina je bila zelo lomljiva, zato sem jo razvaljala med dvema folijama in jo s pomočjo folije tudi prenesla na torto (še dobro da je bila tortica majhna). Drugače bi verjetno vse skupaj razpadlo. Se je pa čez noč kar precej stopila. petika

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

23. maj 2008 11:23

čao, hvala lepa za pohvale. Ja, res sem jo delala prvič s kupljeno maso, dvakrat sem jo delala sama, pa ni najboljše uspelo. Tako da, ja, res gre neprimerno boljše s kupljeno maso, samo draga je ko žafran. Sem pa imela veliko težav, ko sem jo delala in to s tem, da se mi je prehitro strjevala. In potem sem jo samo lepo v mw vrgla za par sekund in je bila spet mehka kot putrček. Tako da najbrž bi ta varianta prav prišla tudi z doma narejeno. No, bo za poskusit. Lep pozdravček, S.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

23. maj 2008 11:25

S čim si pa podmazala petika? Začetnica

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

23. maj 2008 11:53

 

To pa je moja štirinajsta (če sem prav štela) tortica s kupljeno tičino. Domače še nisem delala, ker gre s kupljeno perfektno

Sem pa razmišljala, da bi mogoče domača prav prišla za kakšne rožice, figurice,...

 

Lep dan!

 

MM

petika  

član od: 11.11.2005

sporočila: 88

23. maj 2008 13:20

tortice sem obmazala z masleno kremo (puding skuhan v mleku,maslo,kokosova maščoba,sladkor - se mi zdi da so to vse sestavine), ki je bila tudi nadev. petika

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

23. maj 2008 13:37

Petika: maslena krema s katero se obmaže torto pod tičino je samo maščoba s sladkorjem.

 

Jaz dam maslo in sladkor v prahu. To se penasto zmiksa in premaže torto. Ker je sama maščoba, se tičina ne topi.

 

Lp

MM

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti