Aparat za peko kruha

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

14. mar 2005 15:45

Hvala za tolažbo, punce. Ampak, če bomo hoteli takoj zjutraj topel kruh, si bom verjetno morala nekaj omislit. Saj zdaj še nekako gre, poleti pa, ko spimo vsi z odprtimi okni, bo to le prehudo. Pa še na vasi smo, kjer je tako tiho, da te vsaka reč zmoti.Ga bom že na nek način utišala! barbara

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

14. mar 2005 20:21

Živjo, zakaj pa meni nihče noče pomagat? A, se vam kruh nič ne drobi?

SABIAN  

član od: 3.2.2004

sporočila: 110

14. mar 2005 20:34

Pinka, probaj delati kruh s kefirjem, pinjencem, jogurtom, saj se meni potem, ko sem prvič pekla z vodo, tudi kruh drobil, potem ko sem začela peči s kefirjem, pa se kruh lepo reže, pa tudi boljši okus ima. Probaj, boš videla. Lep dan, Sabina

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

14. mar 2005 21:02

Manj se kruh drobi,če uporabiš kot vzhajalno sredstvo solnokvasno emulzijo.Če te zanima sporoči.LP Aki

vanesag  

član od: 2.11.2004

sporočila: 18

14. mar 2005 21:08

No zdaj mi je pa kar malo lažje, ko vidim da z mojim Kenwoodom ni očitno nič narobe.Imam ga komaj štiri dni in danes sem opazila da je med gnetenjem nekam preveč glasen,lahko bi rekla da kar ropota.Samo čudi me,ker ko sem prve trikrat pekla kruh,se ga pa skoraj ni slišalo.Seveda sem takoj klicala serviserja,vendar ga nisem dobila.Hm zdaj pa vidim, da se to ne dogaja samo meni,pa res ne vem če bi ga sploh klicala. vanesa

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

15. mar 2005 7:26

Haj, Sabian in vsi ostali! Včeraj sem delala buhtlje po tvojem receptu iz polnozrnate moke. Moram povedati, da so odlični. Mehki, puhasti, skratka zelo dobri. Edino drugič bom dala manj kvasa, saj mi je testo tako vzhajalo, da sem ga v posodi morala potlačiti, da ni šlo čez rob, pa še prej sem jih naredila, kot pa je bilo testo v aparatu gotovo. Poskusite tudi drugi, mislim, da vam ne bo žal. Sabian, če premoreš ali pogruntaš še kakšen zanimiv recept, prosim deli ga z nami - navdušenimi kruhopekci. Lep pozdrav in lep dan! Palma

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

15. mar 2005 11:47

Hej, Vanesag! Tudi meni se zdi, da je bil stroj na začetku tišji, pa sem mislila, da zato, ker sem ga takrat imela kar na tleh, sedaj pa "stanuje" na pultu in se mogoče še vibracije malo prenašajo. Verjetno se tudi tisti zatiči ob straneh malo razrahljajo, pa potem posoda potuje malo sem pa tja. barbara

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. mar 2005 11:47

pinka, za tele ti garantiram, da se ne drobijo: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4718 http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4601 http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4559 Ja, vsi ki so probali kefir, so bili zadovoljni:) Probaj še ti! Sicer pa ga jaz hranim v dveh vrečkah: najprej v papirnati in potem še v polivinilni. Ropot: no, ni ravno tih ko miš, ampak midva lahko spiva na kavču zraven njega, pa naju niti privližno ne zbudi - res pa je, da bolj trdno spiva:) Če pa zdaj drugače ropoče, pa vseeno lahko pokličeš serviserja, mogoče se je kaj malo premaknilo, saj ti bojo znali povedat, če je to normalno. Sicer se mi zdi, da se pri nas sliši samo gnetilo, ne pa ročaja, ki bi skakal sem in tja. Bodite ziher, da posodo dobro zahaklate, mogoče je to krivo. barbara - na vasi živiš, verjetno v hiši, pa je problem??? Pri nas niti v blokih ni problema - če bi navsezgodaj štemala, že, ampak en takle kruhopekec pa ne bi smel bit problem... Mogoče so tu v mestu ljudje bolj strpni do sosedov:) Veri

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

15. mar 2005 13:14

Reca, nekje na bogve kateri strani sem zasledila, da si kruhomatu naložila izdelavo testa za preste in odšla z možem na sprehod:))) Ali lahko izvemo za recept in izdelavo? Lepo prosim. ssilva

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

15. mar 2005 14:04

Tale recept bo treba se preizkusit, pa ko bom ziher da je to to, ga napisem. Preste so namrec postale drugi dan trde, ne krhke in to me je motilo. Zdaj sem nasla recept za druge in ga moram malo prikrojit. Se je pa zgodilo se nekaj. Moj stroj namrec vsake toliko strajka in danes sem ga zopet peljala na servis. Napake ne najdejo, tam dela, doma pa se punta in ga svira. Ko so me vprasali kolikokrat na teden pecem kruh in ko so dobili odgovor da je to vcasih celo 2x dnevno, pa se kaksno mesenje drugega testa itd., so se prijeli za glavo. Rekli so mi, da naj grem kar po novega in ce mislim tako naprej, da si kupim industrijskega. On je baje svojo nalogo vec kot dobro opravil in je za v pokoj. No zdaj sem v dilemi kako in kaj. Bo treba na oglede, ce je res kaj takega kje kar vec vzdrzi. Ima katera kaksne podatke. Tak je namrec potem tudi bistveno drazji. Tako so povedali. Bom kar morala stopit se kam pogledat. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti