Aparat za peko kruha

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

9. mar 2004 18:11

Reca... Zelo sem navdušena nad vašo sliko čebulnega kruha. Zanima me na katerem programu ste ga pekli in zanima me še koliko svežega kvasa daste notri, ker ste nekje napisala, da eno kocko, pa bi vas prosila, če mi to lahko poveste v gramih. Lp, Polona

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

9. mar 2004 20:07

Tega ki je na sliki sem pekla na hitrem programu, torej eno uro. Ravno tak je tudi, če ga pečem tri ure in pol. Dober in zelo lep za pogledat. Vsi pa ki jamrate, da vam kruh upade morate vedeti, da delate nekaj narobe. Posoda ni hermetično zaprta in zato na testo lahko delujejo tudi vplivi iz neposredne bližine. Kvašenemu testu tudi ne paše, če se ga kar naprej ruka in nekaj trese. Jaz vedno kruh pečem proti jutru ko je mir v hiši in ko se primajemo v kuhinjo k zajtrku je ravno pravšnji. Velik vzrok je lahko tudi tekočina. Meni to ne dela težav, ker sem ga pred nabavo aparata mesila na roke tako da približno vem, koliko tekočine rabi kaka moka. Zdaj ga vedno pečem iz 500 gr moke in če ga je preveč se vedno najdejo hvaležni sosedje. Včasih dam v testo tudi domače droži, katere imam vedno na zalogi. Te kruhu podaljšajo svežino in mu dajo zelo prijeten okus. Kar se pa tiče kocke svežega kvasa. 24 gr kvasa je to. Škoda, da ne morem sem gor obesiti vseh slik, saj ne da se hvalim, ampak so res lepe. Lep večer vam želim Vesna Milek Recko

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. mar 2004 9:32

Reca Bomo prosili Jerneja, da odpre novo rubriko, ali pa da se da zraven recepta objaviti tudi fotka . Bom naslednjič še jaz moj hlebček prtisnila, pa še na čipke ga lahko postavim, jih tudi jaz znam delati. Saj bi me bilo lahko sram , če jih ne bi znala, sem ja iz Idrije doma. Čau vsem kruhopekom... Loni

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

10. mar 2004 12:06

Hvala vsem za nasvete. Koncno mi je uspel kruh za vikat. Problem pa je bil v tem, da je kolicina kvasa navedena v zavojckih, zavojcki so pa razlicni. Kruh m i je uspel, not sem dala tudi malo soncnicnih in malo sezamovih semen. Saj bi ga tudi jaz slikala, pa se sele ucim klekljat in so moje cipke se bolj za na police v kleti. To je bilo malo za salo.Vase cipke so res enkratne. Hema

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. mar 2004 15:55

Čestitke za kruh. lp Vesna Milek Recko

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

10. mar 2004 21:14

Reca mene pa zanima glede tisega dodatka da kruh ostane svež , a lahko podrobneje opišeš ali pa poves če ze kje piše hvala Dule

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. mar 2004 21:56

To so domači droži ali tako da vsi razumemo doma narejen kvas. Včasih, ko so mesili testo za cel teden so bili primorani pustiti si nekaj testa za naslednjo peko. Kar je ostalo so postrgali in posušili. Ko so rabili so pa namočili v vodo in zamesili v testo za kruh. Danes se baje dobi tudi za kupit. Ne vem, jaz imam svojega. Osnovo sem že pred časom dobila od kolegice in zdaj to vzdržujem. Ker nisem bila primorana ga sama začet delat, ga pač še nisem probala. Treba se bo ojunačit. Tukaj na forumu, stran 6 pa je opisano kako se droži naredi doma. Ej pa še to: danes sem delala kolegici za rojstni dan ajdov kruh z orehi. Pekla sem na dolgem programu. Veš kakšen je bil. Tako jo je prevzel, da bo kupila aparat.Sem tudi poslikala. Bom vidla, mogoče bom dala celo gor da boš videl. Super ti rečem. lp Vesna Milek Recko Sporočilo je spremenil(a) Reca dne 10. mar 2004 22:17:10

Smarty  

član od: 7.3.2004

sporočila: 2

11. mar 2004 12:14

Haval za vse vaše odgovore v zvezi z mojim vprašanjem par strani nazaj. Res je bil problem v kvasu (suh pivski kvas), ki res ni namenjen peki. Zdej imamo doma tiste vrečke po 10g se mi zdi in s tistim gre kot namazano :) Zdej bo treba pa sam še mal različne recepte sprobavat pa najdt zmagovalca!

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

11. mar 2004 20:06

Reca hvala za odgovor ja un Ajdov kruhek pa kar daj gor da si bomo mal sline cedili , jaz jutri pečem za taščo , drzite pesti Dule

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

11. mar 2004 20:18

Jaz imam pa še eno vprašanje. Tisti, ki uporabljate sveži kvas me zanima ali ga daste prej v toplo mleko, da se dvigne ali ga kar nadrobite na vrh moke v kruhomatu? Lp, Polona

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti