Aparat za peko kruha

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. mar 2004 20:23

Sveži kvas nadrobim na sladkor. Mašina že sama dela ko meša. Dule za taščo se pa velja potrudit. Bom držala pesti. Tukaj pa še kje si lahko ogledate moj ajdov kruh. morost.jezakon.com/fotke.html lp Vesna Milek Recko

viki  

član od: 11.12.2002

sporočila: 10

14. mar 2004 7:35

Pozdrav! Včeraj sem kupila aparat za peko kruha Severin 3983. Ne vem po kakšni smoli, zraven ni slovenskih navodil, ali pa smo jih po poti izgubili,saj je prodajalka škatlo odprla, da je potrdila garancijski list. Če bi bil kdo tako dobra duša in bi mi jih skopiral in poslal, bi bila zelo hvaležna. Lahko mi pišete na mejl. Lepo nedeljo in uspešno peko kruha. viki

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

15. mar 2004 9:16

Moram vam povedati, da sem včeraj spekla kruh s svežim kvasom. Tudi meni se je pojavila dilema, ko sem doma pogledala na kvas. Pri nas se dobi samo 4,2 g kocke kvasa. Zvečer sem v posodo dala najprej 3,3 dl vode, 1 žilčko soli, 1 žličko sladkorja, 2 žlici olja, nato 350 g bele moke in 150 g Intesove za domač kruh. Povrhu pa sem nadrobila malo več kot polovico zavojčka kvasa. Naštimala timer in zjutraj ne vprašajte. Tako lepega, visokega, rahlega kruha še nikoli mi ni ratalo naredit. Tudi ostali členi družine so se čudili. Ta kruh je bil veliko bolj rahel kot kupljen. V višino je segal čez rob pekača, čeprav so bile izbrane količine za 500 g moke, torej manjša varianta. Lep kuharski pozdrav in vesel delovni teden vsem. Tanja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. mar 2004 10:32

Viki! Jaz imam Severina in lahko pogledam, če je ista cifra. Sporočim jutri... Tudi meni jih je pošiljal en kulinarik po pošti, Davor, če se ne motim. Tanja! Pa saj imajo še pri nas na kmetih v trgovinah sveži kvas po 25 gramov, dva skupaj prideta pakirana. Loni

viki  

član od: 11.12.2002

sporočila: 10

15. mar 2004 10:40

Hvala Loni, ampak mi jih bo že Duša poslal. Verjetno misliš njega? Res pa je, da nimam garancije :((. Pa kaj morem. navdušena sem pa tako, da bi najraje pekla kar dvakrat dnevno.:) viki

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

15. mar 2004 13:15

Loni, ali ste ga videli tudi pri našem najboljšem sosedu? Tanja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. mar 2004 13:21

Aha, videla in kupila. Je v takih rjavkastih papirčkih zavit. Loni

okidoki  

član od: 19.2.2004

sporočila: 31

15. mar 2004 13:28

na 1/2 kg moke gre 1/4 zavojcka kvasa svezega se nekej poskusite dati eno malo zlicko kisa ,bolj kompakten je kruh . Sporočilo je spremenil(a) okidoki dne 15. mar 2004 13:30:17

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

16. mar 2004 10:27

Dragi moji kruhopeki, pri nas smo pa naštudirali en čisto nov kruhek. Ponoči nam je mašina spekla arašidov kruh. Super okus vam rečem. Po mojem bo to bomba za otroke, saj veste arašidi. lp Vesna Milek Recko

pita  

član od: 26.11.2003

sporočila: 9

16. mar 2004 13:16

Berem ko se pogovarjate o kruhu in dodatkih barvil in različnih vshajalnih srectev. Mislim da to drži zaradi rahlosti kruha ni pa poanta samo v tem, doma se da narediti ravno tako rahel kruh samo čas je potreben pri nas doma še vedno pečemo kruh v seveda v krušni peči pa je ravno tako rahev in mehak kot kupljen le okus je bolši. Industriski kruh če se lahko tako izrazim je narejen po hitrem postopku, za domačega pa je potrebno vzeti čas da to vshaja in zopet vzhaja pa mu ni nič dodano kot kvas. Zato še zmeraj prisegamo na domači kruh pa čeprav ga jemo i hleb tudi 4-5 dni pa ni nič pokvarjen ali plesniv pa pomislite kakšen je tisti ki ga kupite. Zato kar po domačem kruhu in se nič bati tudi če je ajdov povnozrnar bolj nizek in gost ker že omejate bolezni s katerimi se srečujete. pa dober tek! tina krč

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti