Aparat za peko kruha

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

5. mar 2004 20:45

NUJNO RABIM POMOC!!!!!! Aparat Clatronic, program za normalno pecenje (3.20h), 1 stopnja. 3,5 l vode, 500g bele moke tip400,zlicka sladkorja, zlicka soli 1/4 zavojcka svezega kvasa. Kruh je dober, samo NA SREDINI JE ZA 2CM NIZJI KOT OB ROBU. Resnicno bom vesela ce mi lahko katera pove kaj delam narobe. Ko sem pekla kruh v pecici preden sem kupila aparat mi je vedno zelo lepo uspel. Prosim, prosim! Hema

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

5. mar 2004 21:28

Dolgi programi očitno delajo preglavice. Hema, glede na moje izkušnje bi jaz dala na količnino 500 g še manj kvasa, da ne bi toliko vzhajal in v sredini posledično upadal. Drugače se količine zdijo meni v redu. Jaz na dolgem programu sicer ne pečem, sem pa enkrat že od vse jeze izzvala samo sebe in dala 1 čajno žličko suhega kvasa in se mi je prvič kruh spekel s kupčkom in ne vdrt. Sicer pa imajo verjetno drugi ( z več izkušnjami) sigurno še dobre nasvete. Lp, Polona

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. mar 2004 0:34

Za 500 gr moke je to preveč tekočine. Uporabi le 330 mll tekočine in en zavojček svežega kvasa. Aparat daj na hitro pečenje. Uspeh zagotovljen. Meni tudi dolga varianta 3 ure 30 minut ne dela preglavic, ampak ti imaš definitivno preveč tekočine. Količina soli in sladkorja sta OK. Vesna Milek Recko

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

6. mar 2004 11:34

evo tu sem malo poslikal moj kruhek , res da je un koruzni precej nižji , sej je tut razmerje v moki pol pol kar pa sem sele potem prebral da treba dati vec pšenične moke kot koruzne, druge sestavine sem pustil iste samo drugič bom dodal se malo krompirja poleg, menda je potem še boljši, no pa dal sem v drugo peko namesto radenske mleko , pa mi ni tok ušeč kruh , je bolje pol vode pol radenske , aja pa še pecenje podaljšam za 15 minut evo pa se ena slikca mojega kruhka http://medo.sloweb.net/kruh/ no kaj pravite za vajenca kar uredu aneda Dule Sporočilo je spremenil(a) Dusano dne 06. mar 2004 18:44:42

Smarty  

član od: 7.3.2004

sporočila: 2

7. mar 2004 0:48

Sem nov ponosni lastnik Clatronic 2605 :) Zraven smo dobili neko mešanico vseh sestavin in ta kruh je uspel. Potem pa smo hoteli narediti kruh z lešniki in rozinami po receptu iz navodil. Ta pa ni uspel. Bil je izredno nizek in nespečen. Pekel sem ga na programu za sladki kruh (2:50). Je bil mogoče kriv kvas? Uporabil sem nek Biotop suh pivski kvas, ki sem ga dobil v interšparu zadnjo minuto :) Glede na to, da je to en večji paket ne vem koliko znese en zavojček, ki je omenjen v receptu. Dodal sem ga po občutku 1 njihovo merico za veliko žlico in pol. Koliko se ga pa mora pravzaprav dodati? Drugače pa vidim, da vas večina peče na hitrem programu, je to bolje in se ga da uporabiti za peko vseh vrst kruhov? LP pa ze vnaprej hvala za vaše odgovore!

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

7. mar 2004 10:39

Smarty zivjo ja jaz sem sedaj delal vse po hitrem programu ker se bojim glede na iskušnje drugih da se mi na dolgem vse sesede, drugace pa potem ko program že zaključi kruh se malo dopečem da je bolj zapečen drugace pa glede kvasa na pol kg moke daš 5 g kvasa , mislim da je tko kar ok. No hitri program je namenjen predvsem za belo moko , ker polnozrnata in mešana morata dalj časa vshajati ... upam da semti kaj pomagal lp Dule Sporočilo je spremenil(a) Dusano dne 07. mar 2004 10:41:40

KIKA  

član od: 19.4.2002

sporočila: 2

7. mar 2004 11:46

Zdaj sem že 3 tedne ponosna lastnica Clatronica BBA2594 . Kruh pečem vsak dan in v zadnjih dneh sem preizkusila kar nekaj receptov.Po mnenju moje družine je najbolj dober bel kruh, ki ga pečem vedno po enem receptu in tudi 100% uspe Recept pa je tak 750 g bele moke 475 dcl vode 100 dcl mleka 3 male žličke soli 2 mali žlički sladkorja 2 veliki žlici olja 1 1/2 vrečke suhega kvasa Malo zmešam vse sestavine v posodi in vsujem v pekač . Pečem na hitrem programu in ni se še zgodilo , da mi kruh ne bi uspel .Res pa je na vrhu malo manj zapečen, kar pa mi ni tako pomembno. Moko lahko razdelim tudi tako, da dam nekaj krušne moke in nekaj bele moke . Kvas pa dam vedno suh, ker se pač prepričana v uspeh Mogoče bo ta moj nasvet komu pomagal.. Pa lep pozdrav! Tanja tanaja

JoyGirl  

član od: 7.3.2004

sporočila: 12

7. mar 2004 15:57

Za SMARTY-a: tisti kvas, ki si ga uporabil, ni za peko kruha. Tisto je suh, pivski kvas, uporablja se za pripravo napitkov, jedi, kot vir vitaminov B skupine. Nma aktivnih kvasovk, torej je efekt s tem kvasom NULA. Uporabiti moraš pekovski kvas, suh ali svež, ki ima aktivna, žive kvasovke! LP Maja Sporočilo je spremenil(a) JoyGirl dne 07. mar 2004 15:58:13

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. mar 2004 8:51

Smarty, na vrečki kvasa za peko piše, za kakšno količino moke zadostuje, navadno je to nekje od 500 do 700 gramov. In ko daješ sestavine noter v posodo, pazi, da kvas iz paketa streseš na moko, se pravi na suho sestavino. Ker če ga zmočiš, kruh rad upade. To je pisalo v navodilih za našega Severina. Sicer pa jaz raje uporabljam sveži kvas. Mu bolj zaupam. Loni

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

8. mar 2004 8:57

Nekaj me zanima: Tisti, ki uporabljate sveži kvas, kakšen je postopek priprave kruha. Po navodilih je določeno, da najprej damo v posodo tekočino, nato sladkor, sol, olje, moko ni na vrh stresemo suhi kvas. Kako pa je s svežim kvasom ? Ali kdo uporablja sveži kvas pri zamiku vklopa aparata? Tudi to me zanima, kako s kvasom v tem primeru. Tanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti