Aparat za peko kruha

KIKA  

član od: 19.4.2002

sporočila: 2

4. mar 2004 10:46

RECA! Jaz bi te res prosila za recepte.. Imam bolj nov Clatronic BBA 2594 in sem z belim kruhom zelo zadovoljna, bi pa počasi rada tudi malo eksperementirala Pa en lep pozdrav! Tanaja

Duska  

član od: 15.10.2002

sporočila: 14

4. mar 2004 13:01

Bom še jaz dodala svoj piskrček. Nikoli izčrpana tema ta kruhopek. Tudi jaz sem kakšna dva meseca ponosna lastnica Clatronica ...... .Kruh pečem z navadnim ali suhim kvasom in zmeraj rata. Dober, lepe oblike ( s kupčkom), zgoraj malo manj zapečen. Pojemo vsega. Seveda pa je ena stvar, ki me žre. Zgoraj mi običajno poči. Skoraj grdo. Tudi če ga namažem in zarežem (kot kruh, ki ga dam v pečico). Kaj počnete vi z njim? Zaenkrat pečem v glavnem belega oz. iz moke za domači kruh. Takšnega moji razvajenci jedo. Lep pozdrav vsem. Duška

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. mar 2004 15:46

Torej kruh: 4oo gr bele pšenične moke tip 500 100 gr ajdove ali pirine, koruzne,ržene moke ali ovsenih kosmičev 330 mll mleka, vode, krompirjevke ali mešanico po vašem okusu žličko soli žličko sladkorja in kocko svežega kvasa Tej mešanici lahko dodate tudi semena: bučnice, sezam, laneno seme, mak, sončnice ali praženo čebulo ali česen. Pečete na hitrem programu. Pri peki je pomembna količina tekočine. Kruh namreč rad poči, če je tekočine premalo. Včasih dodam moki poleg svežega kvasa tudi domače drože. Če jih kdo rabi in bi rad to probal jih lahko dobi. Kruh je še višji, rahlejši in njegova svežina se mu podaljša. Kar se tiče pa izgleda. Moj je tak kot na sliki. Z eno besedo čudovit. Probajte in sporočite. Pa še tole: namesto bele pšenične moke lahko uporabite tudi krušno moko tip 850. Ne pozabite pa da polnozrnate mešanice mok iz trgovin potrebujejo drugo količino moke. Jaz polnozrnati kruh delam z mešanico naštetik mok in semen. Je odličen. Kruha nismo kupili že kar nekaj mesecov in nimamo nobene potrebe. Vesna Milek Recko

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

4. mar 2004 17:50

Zdravo! Na tej strani sem nova. Berem vas pa ze dolgo, tako da ste me navdusile za aparat in sem ga tudi jaz kupila. Pekla sem ze koruzni kruh, ajdov kruh - vedno s suhim kvasom. Danes sem pa rekla da bom spekla navadnega belega in z svezim kvasom. Vse skupaj sem dala v aparat(CLATRONIC BBA 2594),na normal program II stopnja, Ker se mi je mudilo in kruh nebi bil pravocasno pecen sem kar vmes, ko je bil kruh popolnoma dvignjen pritisnila tipko BACKEN. Na ekrancku ni bilo nobene spremembe v posodi pa. Kruh je zlezel cez rob in na spirale se zacel smoditi tako da je vse skupaj romalo v kos. Ima katera kaksen nasvet? Hema

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. mar 2004 19:07

Če prekoračiš maksimalno količino moke in tekočine je posoda naenkrat premajhna. Torej gre čez rob.Naglica včasih ni dobra. Na aparatu ti piše za koliko kruha je ta aparat. Drži se tega pa bo vse OK. Vesna Milek Recko

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

4. mar 2004 21:20

Zdaj se mi je jeza ze malo ohladila. jutri ponovim.Danes sem delala z 700gmoke, torej ta veliko merco, jutri bom pa preventivno poizkusila raje samo z 500g moke. Bolje manj, kakor nic. Hema

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. mar 2004 21:52

Iz 700 gr moke pride kar čez kilogram kruha. Imaste tak aparat da to prenese? Iz 500 gr moke boste dobili cca 800-900 gr kruha. Meni se namreč to še nikoli ni zgodilo pa uporabljam izključno sveži kvas. Vesna Milek Recko

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

4. mar 2004 22:37

A si mogoče dala preveč kvasa? Ko jaz delam kruh s svežim kvasom, uporabim kocko Žitovega kvasa (25g), moke pa 60 dag, pa mi kruh nikoli ne prekipi. Če pa delam s suhim kvasom, uporabim za 60 dag moke celo vrečko, pa je uspeh enak. LP Nada

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

5. mar 2004 14:21

Pozdravljeni že kar nekaj časa spremljam tale forum o peki kruha in tudi sam sem se odločil kupiti ta Aparat dobil sem Severinovega v Intrsparu , delal sem po recetu ki mi ga je dala kolegica ki tudi spremlja ta forum, skor isti recept ki ga je posredovala Asja , kruh je odličen čeprav je na vrhu malo počil , to je menda, ker je premalo tekočine , samo ga ze skoraj ni vec :) za prvič sem čisto zadovoljen , drugič pa mogoče malo vec vode pa bo :) hvala vsem ki se kar koli napisali tu o peki kruha , ste mi bili v veliko pomoč bay Dule Sporočilo je spremenil(a) Dusano dne 05. mar 2004 14:49:56

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

5. mar 2004 15:07

Sem ze delala kruh iz 500g bele moke in 200g koruzne moke in en zavojcek suhega kvasa pa je bilo vse uredu. Vceraj pa semdala samo belo moko (700g) in pol zavitka svezega kvasa. Vendar mislim da je bilo krivo to ker sem takrat ko je bil kruh ravno najlepse vshajan, hotela prizgati program za pecenje. Pa saj sploh ni vec vazno. Zdajle se mi mesi novi hlebcek, iz 500g bele moke. Bom povedala cez kake tri ure kaksen bo rezultat. Hema

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti