Aparat za peko kruha

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. okt 2003 9:10

Do sedaj sem pekla navaden bel, polnozrnat in ovsen kruh, vse na hitrem programu in ni bilo nič narobe. Danes pa bom premierno delala rozinov kruh, bom povedala, če bo ratal. Rozine že veselo plavajo v rumu. Čau, Loni

peterlin2  

član od: 3.10.2003

sporočila: 10

23. okt 2003 15:26

Na POMOČ!!!! Zanima me, če ima kdo od vas aparat za peko kruha Clatronic BBA 2605? Mi smo ga kupili v ponedeljek in se trudimo, da bi nam kakšen kruh uspel malo bolj rahel in malo večji. Pa so vsi stlačeni in nizki. Ali ima kdo preverjen recept za ta aparat in kateri program uporabljate za peko? Ker naši so čist zanič.[bah] Prej smo imeli aparat od Elte in je pekel super kruh ampak je preveč zapekel in smo ga hoteli zamenjat. Žal niso imeli več nobenega in smo dobili nazaj denar. S tem pa ne gre in ne gre. Poleg tega kruha sploh ne speče (je čisto svetle barve) tudi če damo na najmočnejšo zapečenost. Zato ga moramo po končanem programu vedno peči še vsaj pol ure s programom za peko. Hvala vsem za pomoč. Pa prosim čimprej, da bomo lahko aparat nesli nazaj, če ne bo šlo. Peter Peterlin Šušteršič

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. okt 2003 9:13

In danes rozine nič več ne plavajo. Kruh je uspel, ni nič posebnega. Samo ne vem, če ga bom še kdaj delala. Skorja je bila malce pretrda za moj okus. Ne vem, morda zato, ker sem izbrala temen program... In po pravici povedano, mi je navaden šarkelj bolj všeč. Čau, Loni

peterlin2  

član od: 3.10.2003

sporočila: 10

24. okt 2003 10:58

ASJA!! Spekla sva kruh po tvojem receptu z mineralno vodo in je božanski!! Pa sva že hotla zamenjat aparat. Najlepša hvala!! Peter Peterlin Šušteršič

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

24. okt 2003 12:56

Zamenjat aparat? Jaz mojega Severina ne dam za nobeno ceno Me veseli, da vama je všeč. Lp, Asja p.s. lahko ga uporabita tudi za pico, če imata rada debelo testo. http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=2404 Sporočilo je spremenil(a) Asja dne 24. okt 2003 12:58:49

borovnica  

član od: 14.11.2003

sporočila: 5

24. nov 2003 10:12

Končno sem tudi jaz prišla do svojega pekača za kruh Clatronic BBA 2784. Kruh mi je lepo uspel. Imam pa vprašanje v zvezi z nastavitvijo barve ter teže. Ko nastavim hitri program ne morem več nič spreminjati kako barvo in težo kruha imam. Tako da mi zmeraj nastavi na srednjo barvo in največjo težo (1250). Se to da kako spremeniti? Prosila pa bi tudi če ima kdo kak dober recept za polnozrnati in koruzni kruh?! Hvala za pomoč in veliko užitkov ob peki kruha.

brigit  

član od: 17.10.2003

sporočila: 20

25. nov 2003 8:27

Tudi jaz imam isti tip aparata. Moram reči, da sem zeloooo zadovoljna. Zelo rada imam koruzni kruh, zato lepo prosim, če mi lahko kdo napiš recept zanj. Slišala sem, da je pečenje koruznega kruha zelo zapleteno ter da moraš moko najprej popariti z vodo. Ali je to res? Če ima kdo kaj izkušenj s tem, naj lepo prosim napiše. Lep pozdrav vsem. brigita Sporočilo je spremenil(a) brigit dne 25. nov 2003 08:28:12

borovnica  

član od: 14.11.2003

sporočila: 5

26. nov 2003 7:59

Brigit a ti pečeš na hitrem programu? Ali lahko nastaviš barvo in težo kruha? Lep pozdrav borovnica Sporočilo je spremenil(a) borovnica dne 26. nov 2003 08:00:06

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

26. nov 2003 8:47

Barve (zapečenosti) se na hitrem programu ne da nastaviti teže pa mislim, da tudi ne...žal Osebno pogrešam tudi timer za hitri program (časovni zamik peke)Tudi jaz uporabljam le hitri program in mi je kar žal, ko je toliko tistih programov: bel kruh, normal, pecivo, polnozrnat in ne vem kaj še vse. Sem že razmišljala o stikalni uri...

borovnica  

član od: 14.11.2003

sporočila: 5

26. nov 2003 11:16

Tortica, hvala za odgovor. Sem že mislila, da je z mojim pekačem kaj narobe. Tako pa bom zdaj še z večjim veseljem pekla kruh. Komaj čakam da pridem domov, da bo spet dišalo po stanovanju. Lep pozdrav.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti