20. jul 2011 19:33
Jaz pa trenutno berem zgodbo Dejana Zavca - Trdobojec :)
Kaja2737, http://kajadebersek.blogspot.com/
20. jul 2011 19:33
Jaz pa trenutno berem zgodbo Dejana Zavca - Trdobojec :)
Kaja2737, http://kajadebersek.blogspot.com/
20. jul 2011 19:39
he,he ežoj, daj no ...
Ko mož prebere, ker se je prvi zagrebel zanjo, pride na vrsto Ruhnama, avtor Sapramyrat Turkmenbasi. To pa je knjiga, da ne rečem KNJIGA .... saj ni za verjet, da je možno, pa vseeno.
Mamamia
mamamia
20. jul 2011 20:19
Če bo predolgo bral in boš nestrpna, jo imaš tudi tule:
http://www.ruhnama.info/ruhnama-en/index.htm
nola
20. jul 2011 20:45
Sashika je napisal/a: |
JJ, se pridružujem tvojemu mnenju o Gospe Bovary.... res rada berem, tale knjiga mi pa nekako "ni potegnila". Mučenje...
|
Potem si pa predsavljajte mučenje, ko jo moraš 3x prebrati za maturitetni esej, jo analizirati do vske vejice natančno...ampak najbolj bolno od vsega je, da mi je po vseh analizah celo postala všeč! ampak dotaknila se je pa ne bon ikoli in nikdar več!
Je bila pa Ločil bom peno od valov od Feri Lainščka prav simpatična
Roncolino
20. jul 2011 22:17
Michelle Moran: Nefertiti - opisuje spletke v starem Egiptu, Amenhotepa, ki je kasneje postal Ehnaton, kako so bili Egipčani (no, nekateri) prisiljeni iz politeizma preiti v monoteizem (hm, upam, da sem prav napisala). Se fajn bere, v redu napisana.
Ko že razpravljate o klasikih - nerada priznam, ampak vse sem bolj težko požirala - pa ne zato, ker sem jih morala brati, tudi sedaj mi ne gredo najbolje - če se spomnim samo na Zločin in kazen - grozota, pa na Rdeče in črno - res se vprašam, če dijakom zanalašč "uturijo" take, "zatežene" romane - a so res tako "lepi"???? Trpljenje in grozote zame niso bili nikoli lepi, jih je v resničnem življenju preveč, da bi morali še na silo brati o njih!
lp
cervus
20. jul 2011 22:17
Hvala za nasvete vendar nič ne bo, jaz namreč že enih deset ( ali več ) let ne hodim v knjižnico. Iz vaške knjižnice sem prebral vse potopise in biografije ( pa še marsikaj zraven ), pol sem pa obogatel. Pred časom sem si namreč zadal nalogo da obogatim. Kriterij za to je bil: bogat sem takrat, ko si bom lahko kupil knjigo ki jo hočem ( želim ) prebrat in to je že enih deset let, sedaj je problem, da več ne dohajam, več knjig kupim, kot jih lahko preberem, tako, da se mi kopičijo neprebrane knjige ( zadnja pridobitev, tri knjige od Negrija, nisem še niti odprl, čeprav imam njegov Imperij v angleščini, tudi ne čist prebran ). Tole knigo od Tolstoja sem po naključju opazil, ko je en ( se mi zdi v Delu ) hvalil, kolk da je fajn, pa mi je prijatelj ponudil, da mi prinese , je ima doma. Priznam, da zgodba pritegne in padeš noter in se bere z lahkoto, vendar sodbe o knjigi ne spremenim niti za pikico ali vejico ( najbrž narobe postavljeno).
Pa, če sem že pri besedi, svetujem izvrstno branje ( resda ni romantika o kurbah in prešuštnicah ): Jared Diamond: Puške, bacili in jeklo, in istega avtorja " propad civilizacij ", pa Simon Singh-ov Veliki pok ( lahko, da moraš bit mal mazohista za to branje, če nisi ravno fizik ), pa Tajne Vojne Gordon Thomasa .......... Žižka pa ne priporočam ( recimo First as Tragedy, Then as Farce ), da me ne obtožijo kakšne propagande, lahko Miltona Friedmana Capitalism and Freedom, sedaj ( menda ) prevedena tudi v slovenščino, da mal vidite na kakšnih nebulozah je utemeljem kapitalizem. Bodi pa dovolj.
sonci, tega pa jaz nisem rekel (......... eni izmed nas ), priznam pa, da jih ( kurb in prešuštnic ) ne manjka.
ežoj
21. jul 2011 10:01
Ežoj, ne razumam čisto dobro kaj ti pri kurbah in prešuštnicah ni všeč?
Prebrala Konci in kraji, naše lončarke, prevajalke in pesnice Ifigenije Simonovič Zagoričnik. Gre za sklop esejev, ki so sicer izhajali v Novi reviji. Zelo berljivo in odkrito, veliko je govora o galerijah, umetnosti, življenja v Londonu in končno smrti nejnega moža, ki je bil zaposlen na BBC-ju v Londonu in njenem prihodu nazaj domov, njenem prijateljevanju z Manco Košir, Vitomilom Zupanom...
21. jul 2011 12:49
evo, je Ruhname v nekoliko povečanem formatu; tale dečko, sicer že pokojni, je v svojem času kar zaprl knjižnice po državi, s pojasnilom, da Turkmencem zadostujejo koran in njegova Ruhnama, pa so ji še spomenik postavili
mamamia
21. jul 2011 13:37
Frajer, ni kaj, tale "slavni" Turkmen.... Ena njegovih brilijantnih idej poleg zaprtja knjižnic in ostalih cvetk je tudi izbira angleščine kot drugega državnega jezika.... gradivo za poučevanje pa naj z neba pada In seveda manjšine ne obstajajo.....
Kaj pa vem, klasiki so meni čisto všeč, ne vsi, večina pa zagotovo. Milton Friedman in Slavoj Žižek....hm...., z mojim si jih nekako izmenjujeva po prebranih nekaj straneh, če želiš kaj od tega, ni ravno lahko branje.
Trenutno sem začela z Allanom Bayem - kulinaričnim kritikom, ki na zelo izviren in humoren način spregovori o "hrčkanju" (kopičenju) kuhinjskih pripomočkov v svoji kuhinji - opiše jih 100 najpomembnejših in najbolj uporabnih, k vsakemu doda recept. Zabavno poletno branje!
Saša
21. jul 2011 15:59
@Sashika: Tistega Zamjatina se mi zdi, da nekje imam.
@terakota: pravzaprav me nič ne moti, če odmislim etiko in moralo.
ežojKulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
Kaj jutri za kosilo? | Dragička |
MOJ vrt | Nikita |
malo za hec | anjica1998 |
Kaj danes za zajtrk | johana |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Široki rezanci z grahovim pestom
Prekonočni ovseni kosmiči z banano in arašidi