Kaj beremo?

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

2. jan 2006 17:51

Med prazniki sem prebrala Jaz, gejša. Knjiga ni literarni biser, me je pa prevzela s svojo vsebino. mimika

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

2. jan 2006 19:07

elaphus je napisal/a:
Trilogija Otroci zemlje: Rod jamskega medveda, Dolina konj, Lovci na mamute. Opisuje življenje neandertalcev in kromanjoncev. V hrvaščini izšli še četrta in peta knjiga, naslova na žalost ne vem. Se pa dobro bere. LP cervus
Za hrvaško varianto četrte in pete knjige ne vem, jaz sem ju brala v angleščini, naslova pa sta Tha Plains of Passage in The Shelters of Stone. Super stvar! Blanchy Sporočilo je spremenil(a) Blanchy dne 02. jan 2006 19:08:47 Sporočilo je spremenil(a) Blanchy dne 02. jan 2006 19:09:20

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

3. jan 2006 8:28

Najprej lep pozdrav vsem kulinarikom in vse dobro v novem letu. Moram vam povedati, da ste me tukaj vzpodbudile za ponoven začetek branja. Med temi prazniki sem si kar nekaj časa vzela zase in začela prebirati Zimsko vrtnico, ki ste jo tukaj priporočali. Berem nekje proti koncu in moram priznati, da kar ne morem stran. Takšna zvrst knjig mi je zelo všeč in se v bodoče priporočam za kakšno podobno tematiko. Zdaj, ko sem sicer v službi ne bo več toliko časa za branje, vendar po večerih se bo že še našla kakšna urica. Lp Palma

-goga-  

član od: 16.8.2005

sporočila: 154

3. jan 2006 9:13

Včeraj sem prebrala Alkimista Paula Coelhe. Knjiga da misliti... gogy

libra  

član od: 27.3.2004

sporočila: 155

3. jan 2006 14:15

V kratkem bo izšel v slovenščini Zahir (pravijo, da je zgodba popolno nadaljevanje Alkimista) - se že veselim, saj mi je Coelho izredno všeč. Lep pozdrav in polno branje tudi v 2006. letu. libra

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

3. jan 2006 16:07

Zahir je v slovenščini že izšel. Nekje okoli 15. decembra. Obstaja pa tako v mehki kot v trdi vezavi. Ceno vem pa samo za trdo vezavo: 5.900 sit. Prijetno branje. PS: Meni pa Coelho splooooh ne leži....

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

3. jan 2006 19:07

Palma je napisal/a:
Najprej lep pozdrav vsem kulinarikom in vse dobro v novem letu. Moram vam povedati, da ste me tukaj vzpodbudile za ponoven začetek branja. Med temi prazniki sem si kar nekaj časa vzela zase in začela prebirati Zimsko vrtnico, ki ste jo tukaj priporočali. Berem nekje proti koncu in moram priznati, da kar ne morem stran. Takšna zvrst knjig mi je zelo všeč in se v bodoče priporočam za kakšno podobno tematiko. Zdaj, ko sem sicer v službi ne bo več toliko časa za branje, vendar po večerih se bo že še našla kakšna urica. Lp Palma
Poskusi z Amando Quck ,ne bo ti žal lp goga

sila  

član od: 6.12.2005

sporočila: 80

4. jan 2006 17:48

Čez praznike sem brala predvsem knjige naših pisateljev: -najprej GIMNAZIJEC (Karlovšek). Opisuje fanta, ki se znajde v popravljalnem domu, življenje v tem domu in stiske, ki jih fant doživlja. Je zelo kritično pisanje o nekaterih vzgojnih prijemih v naši družbi. Zelo zanimiva in berljiva knjiga; -potem sem prebrala VISOKI TUJEC (Željko Kozinc). Knjiga me ni ravno pritegnila. Vsebina ima nekatere elemente kriminalke; -GVERILCI (Polona Glavan). Gre za kratke življenjske zgodbe, po mojem mnenju zelo dobro napisane, dve zgodbi sta se mi zdeli še posebno zanimivi; -STAVA (Romana Berni). Res zanimiva in izvirna ljubezenska knjiga, vsebina te popolnoma potegne in drži do konca. Knjiga, ki je ženskam pisana na kožo. Ugotovila sem, da je ta pisateljica izdala letos dve novi knjigi, vendar sta bili v knjižnici sposojeni. Jih bom vzela pa naslednjič. Še to: v knjigah piše, da je Romana Berni psevdonim. Ali kdo ve karkoli o tej zanimivi pisateljici? Nikjer nisem našla nič o njej. sila

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4322

5. jan 2006 9:32

Včeraj sem končala brati knjigo KODRLAJSASTI PITON - grozljiv opis narkomanskega življenja na podlagi resničnega doživljanja. Vsekakor knjiga, ki bi jo morali prebrati vsi starši in vsi mladostniki!! Lep dan vsem skupaj!! MALC

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

11. jan 2006 12:16

Pozabita na hčer sem tudi jaz prebrala, med slovenskimi avtorji pa priporočam Klenovška-zelo mi je sedel Gimnazijec, pa tudi Modra vrtnica, pa hmm...neki dosjeji. Postala sem pravi knjigožer. Za lahkotno, žensko branje pa priporočam Samanthina pisma Jennifer-komur je bila všeč Ljubezen v steklenici mu bo zagotovo tudi tale. tabina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti